0
Falcony

Problem s paljenjem (Passat 1.9 TDI 96 kw PD)

Recommended Posts

Naime, dešava se da nakon nekog vremena auto neće da upali.
Dva puta zavergla, i tek onda normalno upali, s tim da ostane upaljena lampica ABS i ESPa na sekundu dvije?

Grijači možda ili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neces bez dijagnostike nista,garant ima kakvu gresku kad su lampice upaljene

Moze bit svasta

Meni je od espa bila upaljena stalno i javlja je map senzor da nevalja,dajem samo za primjer

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otić ću i na dijagnostiku, al mi nije jasno, pali normalno, i onda nekad tako zajebava, problem je što mi svaki dan auto treba...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lampica ESP, ako ostane upaljena greska je u senzoru radilice ili kablova do senzora tako je bilo kod mene

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lampica ESP, ako ostane upaljena greska je u senzoru radilice ili kablova do senzora tako je bilo kod mene

Nije pravilo

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lampica ESP, ako ostane upaljena greska je u senzoru radilice ili kablova do senzora tako je bilo kod mene

Lampica ESP,moze biti upaljenja ako je losa i kugla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima. Imam problem sa jutarnjim paljenjem. U pitanju je passat b5.5 74kw, 307.000km originalnih. Problem kod paljenja je samo kad auto odstoji preko noći, u toku dana pali na pola ključa, a kad odstoji preko noći upali ali radi kao traktor 20ak sekundi i izbaci dosta dima na auspuh. Što je vani hladnije sve teže upali, na -7 neki dan je tek iz trećeg verglanja upalio jedva. 

Ono što sam promijenio su sve 4 grijača (nije ni jedan bio ispravan), zamijenjene gumice na diznama, dizne su davale sljedeće parametre promjene zamjene (-1,18, 0,65, -0,08, 1,45) i dalje isti problem.

Ulje i filtere mijenjam svakih 10.000km, sad sa ovim filterom goriva prešao sam 5.000km.

Da napomenem da sam prije godinu i pol zamjenio tandem pumpu, stavljena je polovna pumpa od pola, mislim 2011 godište i bila je identična, samo sa rješenim problemom onaj "pipak" nije bio klimav. 

Zanima me šta još može biti problem. Napominjem da auto teško pali samo prvo jutarnje paljenje, recimo kad kad teško upalim ujutru i radi 2 minute, ugasim ga i odmah pali bez problema, u toku dana pali na pola ključa.  Dijagnostika ne pokazuje nikakvu grešku. 

Edited by realovac9

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem riješen sa zamjenom senzora temperature rashladne tečnosti. On je davao podatak da je u hladnom autu temperatura rashladne tečnosti +75C i ECU dobivao pogrešnu informaciju i pravila se pogrešna smjesa za paljenje. 

Edited by realovac9

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako si došao do njega ako dijagnostika nije pokazivala grešku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Našao na forumu da je to mogući kvar, onda kad smo dijagnostiku spojili na hladan motor vidjeli da pokazuje temperaturu 75C a hladan motor.

Spajali smo i prije dijagnostiku ali nismo obraćali pažnju na to. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
0