0
said

2.0tdi BMN usisna grana upgrade?

Recommended Posts

Pozdrav primjetio sam da mi slini od uljnih para na usisnoj grani na 2.0tdi BMN motor, ne cujem da curi zrak al vjerojatno ce pocet dok se ulje vidi...e sad htio sam kupiti novu usisnu koja kosta 6800kn orginalna (najjeftinije nasao za 4500) ali kako sam googlao nasao sam da koriste usisnu od BKD motora kao neki ajmo rec "upgrade" za bmn motore

Ta od BKD nema one dodatne klapne kao orginalna od mog motora i neki kazu da je to problem jer se pojavi turbo rupa pa cak i veca potrosnja a neki kazu da nisu nista primjetili

Jel radio to itko od domace ekipe da dobijem info iz prve ruke jer mi to ispada dosta jeftinije a i trajno je rjesenje

Kupio bi plasticnu ali se bojim koliko ce ona trajat opet?

Bilo kakav info dobro dosao

Hvala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od BKD na BMN dosta toga je slicno ili cak isto. Medjutim turbo rupa ti se moze javiti ili ne javiti to ti nikakva nauka ne moze garantovati s turbo rupom. Sto se tice potrosnje to su pretpostavke koje nisu tacne. Nekima se turbo rupa javi nekima nije ali da se srediti ako se pojavi....

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima vec i kit cjeli za kupiti da se stavi BKD na BMN tako da bi vjerojatno to uzeo i slozio si

Ili da trazim od starijih BMN oni imaju s klapnom ali je aluminijska grana

Kako se da srediti? Mapiranje ili?

Mislim da je auto vec maprian ali nisam siguran a dpf off i egr off ima napravljeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eo moj je okrenio 220000 i sa alu granom i klapnama nije bilo problema osim onog aktuatora koji ju zakrece. Sta si ne potrazis takvu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jako su rjetke te alu od starijih modela

Ima na ebayu jedna nekih 250 dolara mislim

Moj sad ima 270t i sad je pocela pustat...sta ti je bilo s aktuatorom?

Jel moguce da iz njega flisa ulje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ne, on radi na vakum. Sa lijeve strane grane je izmedu zastite remena i grane. Pretrula membrana unutra pa nije pomicao te klapnice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da radi na vakuum da al reko sta ja znam hahah mozd moze iz njega jer je meni cjeli masan i on

Jesi skidao kad granu? Jesu kod tebe te klaopnice plasticne ili su alu posto je i grana alu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam granu skidao tako da neznam kakve su. Iz znatizelje jednom egr i klapnu onu do njega al nije bilo nesto pretjerano prljavo pa sam na tome i stao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije na BMN al je na passatu 3c čini mi se da je BKP 2.0 16v 140ks

na 2 auta, niko se nije bunija na turbo rupu,e sad ne znam kako bi bilo na tom jačem

triba ti grana + šarafi od te grane jer su duži i na pasatu je triba jedan nosač na grani za onaj poklopac motora(grana je bila jednom sa golfa 5 BKD drugu se nesićam)

i triba začepiti crijevo od vakuma za klapne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasao sam cjeli kit za kupiti znaci grana od BKD i brtve i sarafi

Zasto si mjenjao te grane na 140ks jel i oni imaju plasticne??

Za jace sam citao da neki imaju a neki ne...al kao moze se rjesiti mapiranjem...a mislim da je moj mapiran vec jer auto ide super i ima dpf i egr off

Share this post


Link to post
Share on other sites

A vjerojatno je do godista, jer je tako i kod bmn do 2007 alu a 2007-8 plastika

Ako ne nadjem tu alu s klapnama onda cu ovu od bkd pa cemo vidjet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Decki nasao sam nekih usisnih grana ima svega :)

Jel moze netko potvrditi da mi pase grana aluminijska od BMR motora? To je isto 125kw motor iz passata

Share this post


Link to post
Share on other sites

sad sam gleda u Etki

pod BMR ima metalna i plastična od godine do godine ili od broja šasije do broja šasije

i paše i jedna i druga na BMN motor

ali me sad buni nešto

kad guglam kat broj od metalne izbaci mi slike plastične

znači na bmr metalna 03G129711G pa je prešao u 03G129711AR pod oba broja gogle izbaci plastičnu a u Etki pod napomenom piše metal

plastika 03G129711AP prešao u 03G129711AS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na info, hmmm zasto bi na google bilo drugacije?? I ovo kazes pase od BMR na BMN jel to na saraf ili treba sta kemijati ako imas info?

Ne znam nikog tko je imao neki od tih motora s alu granom...bojim se da nisu i u njoj plasticne klapne, jer ako jesu onda mi to ne vrijedi uzimat onda bolje neku koja uopce nema klapne

Jel mozes vidjet ovaj kataloski 03G129713H

To bi trebala bit bas od BMN aluminijska

Share this post


Link to post
Share on other sites

sad sam malo gleda

ne znam kakve su klapne u njoj

izgleda da je vw od 2006 prešao na plastične

znači da sad neko ko je original ima metalnu ode u ovlašteni ie naruči po broju šasije dobio bi plastičnu

ovaj broj šta si dao je prešao u 03G129711G a onda u 03G129711AR i taj isti je kataloški broj i za BMR i za BMN

Untitled.jpg

evo tu se vidi

i na ovoj slici vidiš kako piše metal i plastika i od kad do kad je koja (ovo šta piše pozcija 24 je brtva)
Untitled1.jpg

 

 

 

i sa googla slika ove AR vidi se da je plastična

parts-seat-333727444-4.jpg

 

znači ako imaš u ponudi tu od BMR pasati će,samo ne znam kakve su klapne ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala legendo :)

Bas me zanima zasto su presli na plastiku...dal je samo usteda na materijalu ili ima jos koji razlog

 

Nisam pametan sta napraviti ta od bmr je 150eura polovna ali mi nije bas blizu da je odem pogledat i jos je na autu nije skinuta a lik nece skidat ako necu kupit i te fore a ne znam kakve su klapne...ako su plasticne i tamo onda je to isti shit ko i ova sto imam na autu

 

Bit ce izgleda red kupiti bez klapni i rjesiti se tog problema zauvjek :)

Edited by said

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo naso granu od BMR na kraju metalne su klapne i uzet cu to

Jedino me sad brine jos jel ce bit nova brtva za kupit za metalnu granu posto grane nema za kupit

I sarafe moram uzet za metalnu jer od plasticne ne pase

Share this post


Link to post
Share on other sites

eto dobro na kraju

ima brtva za metalnu, ima ovlašteni i zamjenska(victor reinz itd.)

03G129717D

Untitled.jpg

 

za šarafe nisam siguran mislim da nisu svi jednaki nego par dužih par kraćih

Edited by dr.restaurator

Share this post


Link to post
Share on other sites

E super hvala jos jednom :)

Onda nova brtva vjerojatno orginal a decko ce mi poslat vijke od grane skupa s granom i dobro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stigla danas grana od BMR motora moram je ocistit pa ce bit montaza ovih dana nadam se :) i nove brtve nabavit naravno

Share this post


Link to post
Share on other sites
0