1 1
miha_vg

2.0 tdi cr, ulje u antifrizu

Recommended Posts

Tiguan 4motion,2008.,2.0 TDI, 180.500 km. Javila se lampica da nedostaje ulja u maini. Provjerio sam, dolio ulje i sve ok. Nakon dva dana se upali lampica check coolant, ja provjerim antifriz i vidim da je tamne boje, a ne crveni kao inače. Auto je uvijek servisiran redovno u ovlastenom servisu.

 

Neki kažu dihtung glave, neki hladnjak ulja.

 

Auto normalno vozi, ne pregrijava se, normalno ubrzava, sve normalno... Jedino to je boja antifriza tamna, skoro crna i neto zapjenjena...

 

Kaj bi moglo biti?

 

Hvala.

Nekao sam dva puta postao... Moze admin obrisati ovaj... Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad ga dobro zagrijes pogledaj crijeva jesu li tvrda?

 

Isto kad dobro ugrije otvori poklopac od boce za antifriz i vidi pravi li mjehurice i ima li vazduha.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pitanju je bio hladnjak ulja. Prizna se kao tvornička greška, kažu mi u ovlastenom servisu, ali ima previše kilometara da ju u ovom trenutku priznaju.

Uglavnom,mehaničar je zamijenio hladnjak, isprao cijeli sistem i to je to.

 

Hvala svima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako je tvornica greska onda kilometri ne bi trebali biti upitni... koje gluposti

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa i siemens dizne su bile tvornicka greska pa ih nisu mjenjali besplatno na autima starijim od x godina...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa i siemens dizne su bile tvornicka greska pa ih nisu mjenjali besplatno na autima starijim od x godina...

Kak nisu kad je moj 2005 i prva godina B6 i mjenjali su 6-7 godina kasnije. Nisu pitali ni za km ni za godine. Bilo je bitno jedino da su dizne sa serijskim brojem koji je naveden kao problematican.

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kak nisu kad je moj 2005 i prva godina B6 i mjenjali su 6-7 godina kasnije. Nisu pitali ni za km ni za godine. Bilo je bitno jedino da su dizne sa serijskim brojem koji je naveden kao problematican.

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

I da ima urednu servisnu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo, moj je proizveden u 11.mj/2007.,prav registracija 2.mj/2008.,ali ne priznaju...

 

Btw, jel netko zna koji je mjenjač u tom auto? DSG ili Wandler? Dobijam dvostruke informacije...

Edited by miha_vg

Share this post


Link to post
Share on other sites

I da ima urednu servisnu

Nema :), ne znam kad je zadnji put u nju nesto upisano.

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

ženinom djedu priznali a puncu mi nisu... mislim da je bila 1godina razlike... oba auta kupljena u vw novi i prvi vlasnici

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam ga uzeo sa 106000km i trazili su servisnu. Jos sam sumnjao da je to netko lazirao i da km nisu stvarni. Al provjerili oni i tek onda mjenjali. A kolegi na b6 nista jer je odrzavan van servisa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kak nisu kad je moj 2005 i prva godina B6 i mjenjali su 6-7 godina kasnije. Nisu pitali ni za km ni za godine. Bilo je bitno jedino da su dizne sa serijskim brojem koji je naveden kao problematican.

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

 

Gdje se može saznati koje dizne spadaju pod problematične?

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Gdje se može saznati koje dizne spadaju pod problematične?

gdje se moze uopce saznati tipa sta je tvornicka greska i dali se mjenja

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, dođeš tamo daš broj šasije i kad se unese u program odma se pojavi obavijest o akcijama koje nisu odrađene i moraju se odraditi

to se znalo desiti na g7,bilo je dosta updeta softwera.

dođe čovik na redovni servis pa ostane cili dan il drugi dan dođe po auto jer update ide preko neta pa zna često nešto štekati pa potraje par sati

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1