4 4
grga12

passat b6 2.0 bmp gubi vodu

Recommended Posts

pozdrav,

passat b6 2.0 bmp jedna bregasta 2007 god.

gubi vodu cca svakih 300-400 km od max do min dođe.

nisam primječiva tragove vode (parkiran na travi uvijek pa i nemogu baš primjetit dali pušta)

nedimi,tamperatura uvik na 90 sva uredno ide vuče dobro,ulje uredu crno netrosi ni kapi ,nemješa vodu i ulje, nema čudnih zvukova,dali je pametno da ubacim onaj prašak za krpljenje hladnjaka da nema neka rupica pa tu pušta kap po kap.

dali je iko imao slcnih problema na b6 bmp .dosta mi tvrdi da ti motori 2007 nisu imali problema s glavama motora?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od max do min u 300km sto izgubi vode je dovoljno,da se primjeti di gubi,crijeva hladnjak

Nakon voznje odma pogledaj pod haubu mozda primjetis di curi

Prasak ne sipaj ako nisi siguran da je do hladnjaka

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parkiraj ga na asfalt ili stavi karton ispod auta i vidi da li gubi ispod auta, provjeri crijeva od vode jesu li previse tvrda, ako jesu dihtung glave 100%.

 

Meni je gubio vodu tako a nikakvih tragova jedino su crijeva bila previse tvrda.

 

Ne bih ti preporucio da stavljas te praskove i smjese.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by hariismne

Share this post


Link to post
Share on other sites

crijeva nisu tvrda okej su ,cak su mi neki spominjali ako otvorim cep s posude vode ono doslovno katapultira da moze bit isto do glave medutim i to je uredu tako da mislim da nije do glave iako nemogu 100%rec,kod posude di livam antifriz ima tragova kao da je prije davno tu curila voda (vozilo sam kupio prije mjesec)

Edited by grga12

Share this post


Link to post
Share on other sites

sad otvorio cep sve uredu cak kolilo sam ulio sad mi preko maxa otislo ,nece mu bit nista sta sad tako puno vode ima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvuci preko maxa sta je, nije bezveze max granica tamo.

 

Sent from my TA-1012 using Tapatalk

Ne mora izvlacit,te posudr ne mozes prepunit,imaju “odusak” koliko god da tocio na njega ce visak izlazit i tekucina ostajat na max

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda ok, isprike.

Ja se uvijek vodim time da nije ni oznaka MIN ni oznaka MAX bezveze tu gdje je.

 

Sent from my TA-1012 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa prvo je bilo minimum a sad samo doslo na max? Ja mislim da je glava.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

harriismne bilo je na mim ulio sam malo vise od maxa al kad sam otvorio cep kao da je pola deca vode vratilo sutra idem na co2 test pa cu vidit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Glava na tim 8v motorima nije mana, da je 16v , sumljao bih prvo na glavu.

Sirurno negdje gubi u sistemu hladnjak/crijeva...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda ok, isprike.

Ja se uvijek vodim time da nije ni oznaka MIN ni oznaka MAX bezveze tu gdje je.

 

Sent from my TA-1012 using Tapatalk

 

Pa i nisu, ispod min ne smije biti, iznad max ce sam izbaciti pa nema smila pretociti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgbi dovoljno vode na takvu kilometrazu tako da mislim da bi se mozda i moglo vidit,cut pogotovo na vruc motor

Antifriz je mastan pa se moze i vidit,ne isuši se bas tek tako

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

pogledaj s desne strane(kad stojiš ispred i gledaš u motor) ima jedna plastična račva

vidi oko nje za početak,i po getribi ima li tragova

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam na passatu 3BG gubio vodu ali za 4-5 dana padne sa max na min, nitko nije mogao otkriti gdje kapa. Otišao sam kod jednog po preporuci, on je odvrnu čep od boce za vodu, tu navrnuo neku svoju spravu i nabijao bare, i odnednom bum, puče crijevo iza motora. Kad smo skinuli to crijevo, bilo je skroz trulo, njega zamjenili i rijepen problem. Tako da traži majstora koji ima tu spravu za nabijanje bara preko čepa i izbit će gdje curi ako je do crijeva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pogledaj s desne strane(kad stojiš ispred i gledaš u motor) ima jedna plastična račva

vidi oko nje za početak,i po getribi ima li tragova

Ispod tandemke.... pa posto tandemka zna pustat naftu a i zna curit ulje na kabele od pd elemenata onda ide na racvu koju rastoća i prdne... Il racva il cak davac temp na racvi... naravno zna bit i na vodenu pumpu pa ima tragova na karteru ispod remenice radilice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo da se javim s novostima voda puštala na crijevu onom donjem koji ulazi u posudu od anftifriza ,međutim to smo priminili zajedno s novom posudom i čepom ali nakon 300 km opet nestalo vode i opet oko posude mokro ,problem je sad sto 3 mehanicara svi nagađaju sta bi moglo biti nitijedan tocno da neku procjenu pa da krenemo radit.jedan tvrdi da je dihtung glave da vraca kompresiju u posudu pa da se ona širi i puca lagano da zato posuda piša te da su crijeva malkice tvrđa,drugi tvrdi da moze bit to al nije mu jasno kako nediže temperaturu nemiša ulje i vodu  dok treci tvdi da je neki hladnjak koji ide na egr .

dali je ko od vas mjenjao dihtung glave koliko ga je sve izašlo s ravnjanjem glave i radovima 

Edited by grga12

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 minutes ago, grga12 said:

evo da se javim s novostima voda puštala na crijevu onom donjem koji ulazi u posudu od anftifriza ,međutim to smo priminili zajedno s novom posudom i čepom ali nakon 300 km opet nestalo vode i opet oko posude mokro ,problem je sad sto 3 mehanicara svi nagađaju sta bi moglo biti nitijedan tocno da neku procjenu pa da krenemo radit.jedan tvrdi da je dihtung glave da vraca kompresiju u posudu pa da se ona širi i puca lagano da zato posuda piša te da su crijeva malkice tvrđa,drugi tvrdi da moze bit to al nije mu jasno kako nediže temperaturu nemiša ulje i vodu  dok treci tvdi da je neki hladnjak koji ide na egr .

dali je ko od vas mjenjao dihtung glave koliko ga je sve izašlo s ravnjanjem glave i radovima 

Ja sam vario glavu itd itd.... 

Menjao sam dihtung(oko 40-50e,ima ih razliciti) i ravnjanje(oko 20e) 

E sad majstor mi je za ruke uzeo oko 150e, mada je meni rasturao ceo motor skoro...Ima tu i jos neke "sitnice" koje se menjaju. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene je na b5 '98 izaslo oko 100€

Ravnjanje glave, zamjena dihtunga i gumica, ali opet imam trvda crijeva ali ne gubi vodu.

Da napomenem ovo je cijena u CG i prosjecno se tako krece od 100 do 200e.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mene je na b5 '98 izaslo oko 100€

Ravnjanje glave, zamjena dihtunga i gumica, ali opet imam trvda crijeva ali ne gubi vodu.

Da napomenem ovo je cijena u CG i prosjecno se tako krece od 100 do 200e.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Nije ta cifra ni blizu bas onome ako se u njegovom slucaju radi o glavi
Kod njega je PD
A svaka pi*darija kosta pocevsi od samih sarafa pa na dalje


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

a do 500e racunam iako mi nadu lije da ti motori nisu imali problema s time iako je okrenio 300tkm a najbolje cu znat kad se jedan od mehanicara uvsti posla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti grijanje na leru radi tj puse toplo nije do dihtunga i glave vec negdje gubi vodu na crevima. Ako nema grijanja na leru onda ti je dihtung glave ili glava pukla

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 minutes ago, Tomislav Kt said:

Kakve veze ima grijanje kabine na leru sa brtvom glave?

Sent from my TA-1012 using Tapatalk
 

Velike. Nabija kompresiju u mali hladnjak tj. radijator u kabini nabije zrak. To je dijagnoza iz iskustva na sopstvenoj kozi, a to ce te prvo pitati u ovlastenom servisu

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 4