4 4
grga12

passat b6 2.0 bmp gubi vodu

Recommended Posts

9 minutes ago, đumbir said:

Uff..nadam se da nije pukla toliko da se ne da popraviti...inače oznaka motora je BKC ako nešto znači?

Da, voda ključa kad otvorim čep.

Da li savjetujete još nešto što bi bilo pametno zamijeniti? Uz naravno nove šarafe i dihtung.

@projektilski gdje si ti nosio glavu na ispitivanje? Ima li tko kakvu preporuku gdje odnijeti?

A to mi je radio jedan majstor u Zagrebu a kome je on furao na varenje, testiranje ne znam tocno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dečki hvala na savjetima.

Ako netko ima dobru preporuku majstora za strojnu obradu i ispitivanje, slobodno neka napiše.

Ne treba striktno biti Zagreb.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam odradio glavu na 1.9 TDI PD. Ispalo me je oko 450€ bez grijača, hidropodizača i ostalih sitnica.

Original dihtung, original šarafi.

 

Kod PD motora kad već skidaš glavu odradi i sjedišta dizni da ne bi ponovo skidao sve na vrh nekoliko hiljada km.

 

 

 

50539e09788253681003d11832f0358a.jpg9d51ec660aedb9e8fc2ae20ed5aba3cc.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dečki hvala na savjetima.
Ako netko ima dobru preporuku majstora za strojnu obradu i ispitivanje, slobodno neka napiše.
Ne treba striktno biti Zagreb.
Nemoj da te put odvede do Krese Grbavca u Jezdovcu, ja sam kod njega dao radit glavu pa pozalio, zavrsili smo u na sudu. Zaobiđi ga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta se tačno desilo ako nije tajna? Ima i kod vas tih "majstora" 🤣 Još nisam završio na sudi ni sa kim ali ima par majstora koje izbjegavam, jednostavno neću da imam posla sa idiotima...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Šta se tačno desilo ako nije tajna? Ima i kod vas tih "majstora" Još nisam završio na sudi ni sa kim ali ima par majstora koje izbjegavam, jednostavno neću da imam posla sa idiotima...
Auto je gubio vodu, pregledan cijeli, nigdje nije bilo vidljivo da gubi. U Zubaku su napravili prvo test, ne znam kak se zove ali auto radi par sati i nesto se mjeri. Tu je isto bilo sve ok ali u voznji bi auto i dalje gubio vodu. Onda su napravili co2 test i tu su skuzili da je vjerojatno glava otisla. U Zubaku su skinuli glavu i odnijeli je kod Božićevića na test. Tamo je lik zakljucio da je glava pukla na nekom zajebanom mjestu i da on to ne popravlja. Kako za gtd nema zamjenske glave a nova je oko 15 tisuca kn, trazio sam dalje i na preporuku dosao do ovog gore. Kao on to popravlja bez problema, prodavao mi tamo price sto je on sve popravljao. I ok, ja mu odnesem glavu, on je kao pokrpao, ja platio i vozim se. Ubrzo nakon toga meni auto opet povuce vodu, zovem njega, on se pravi mutav al kao nek jos malo vozim pa cemo vidjet. Kad je nakon tjedan dana opet potrosio vodu, rekao mi je da dofuram auto kod njega, da ce on testirati, isti test kao onaj prvi u Zubaku. Jasno pljuvanje po Zubaku, da su fuseri da oni kurca ne znaju i da je glava sigurno ok. Dok je auto bio na njegovom testu nije nista potrosio vode ali kazem, nije ni kod Zubaka. Ja uzmem auto i odofuram ga u Zubak, oni opet naprave co2 test i opet se pokaze co2. Kad su skinuli glavu i opet je dali testirati, pokazalo se da i dalje pusta na istom mjestu. I tu je krenulo natezanje s tim fuserom i tuzio sam ga. Ja sam kupio u Zubaku novu oem glavu, platio 2x skidanje i montazu i sve sto ide uz to i bacio brdo love.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci nisam jedini koji je imao problem sa majstorima zbog glave.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi prvi a ni zadnji sigurno. Jbg, to su još mnogo veći problemi kada je u pitanju neko novije auto :(

Edited by VW_GTD23

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Xmanhvala na upozorenju, odlučio sam glavu nositi kod Očića, no trenutno moram sve pauzirati zbog drugih problema

@mur3633odradit ću i piksiranje, da li to podrazumijeva da odmah stavljaju i nove gumice dizni ili je to potrebno napomenuti? sjećaš li se cijene oem dihtunga i šarafa?

Pitanje za sve, da li ići na oem dihtung i šarafe ili uzeti elring ili v.reinz?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam išao isključivo na OEM. Dihtung je bio 55€, šarafi 6€ x 10kom. To je nešto što se radi jednom, pa zašto se ne isprsiti još i 100€ ako treba.

 

Gumice dizni bi trebao majstor sam da kupi i stavi ili ti da mu ih doneseš. Njih sam uzeo Bosch, jer je OEM preskup.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih stavio Victor reinz dihtung i sarafe.

 

Meni je majstor zadnji put stavio elring dihtung a sarafe sam ja uzeo victor reinz.

 

Zavisi kakav budzet imas, OEM moras cekat sigurno dosta i nije bas tako jeftino, sarafi OEM su 70 eura za mog passata b5 iz 1998 god a Victor Reinz sam ja uzeo 15 eura, razlika ogromna a zavrsavaju posao i VR.

 

Dihtung 27 eura a OEM ne znam ali je sigurno 50+ €.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ispitivanje, obrada, gumice i vodilice ventila, piksiranje dosjeda dizni - 1800kn

Gumice dizni, brtva glave, sarafi glave, brtva ispuha i usisa, brtva tandem pumpe, leteci lezajevi, brtva poklopca ventila, semering + jos neke sitne brtvice - 1700kn

Sve brtve su elring, sarafi takoder

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 4