1 1
1.9 TDI

Nema radne temperature 2.0 tdi cr 103kw Dsg mjenjač

Recommended Posts

pozdrav ekipo!

 

Nema radne temperature neovisno o režimu vožnje i drži visoke okretaje na leru!

 

Radi se e Passatu 2013.g. 2.0 tdi comon rail 103 kw DSG mjenjač

 

Promjenio sam glavni termostat koji je sa prednje strane bloka, mislio sam da je on ali opet ista stvar!!

 

E sad on ima jos jedan termostat dsg mjenjača dali bi on mogo bit kriv pa prepušta tekučinu u hladnjak dsg-a??

 

ili je u nekom drugom elementu problem?? dali ima neko iskustva sa tim pa mi može pomoč ?????

 

lp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi se bore sa problemima oko termostata i u vecini slucajeva taj termostat drugi je krivac. Ljudi znaju svasta promjenit a rijetko tko zna za taj drugi termostat.

Bude se ivo autofreak javio pa ce ti reci bolju dijagnozu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam išao nekom logikom ali ipak nešta treba i znat da postoji taj drugi termostat na protoku vode koji ide prema hladnjaku dsg-a!!

 

po tome bi on trebo bit kriv da je zašteko ili ne zatvara dobro..

 

i ako mi može neko objasnit koji je zadatak ventila strujnog koji je sa donje strane motora na sistemu za hlađenje dal on propušta neki protok u određenom trenutku pošto ide cijev od motora prema getribi ??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Termostat na dsg-u... Skini kuciste filtera zraka i budes vidiio 2 crijeva sta idu na dsg hladnjak... na jednom je mali plasticni dildo i unutra je termostat. Dildo ide kompletan i vjerujem da nije vise od 150kn.

Ja testiram tako da posebnim klijestima stisnem crijevo koje ide u taj hladnjak dsg i odem u djir... i ako tad nepada temp stvar rjesena..

99posto je u njemu problem i svi mjenjaju taj veliki koji je 5puta kompliciranije za izmjeniti :)

 

eah4lz.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala puno idem u nabavu tog termostata pa dok ga zamjenim javim temperaturno stanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo promjenio termostat dsg-a upravo sad, ali nisam još testiro temperaturu.

Sigurno bude dobro jer je stari osto otvoren "zašteko"

 

Ali još jedno pitanje zašto drži visoke okretaje na leru nekih 1000 i ne spušta ih???

Dali je neki od senzora u pitanju i koji?


Da se ispravim ne senzora nego indikatora temperature... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad digne na radnu temperaturu radit ce normalno ako ne onda odi mehi sad kad je hladno to je kao brže zagrijavanje motora neznam kako dugo imas ovaj auto ali po meni to je normalno...

 

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok javim se dok vidim kak sve funkcionira..

 

Nekih pola godine je auto kod mene

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve ti je uredu, to je normalno da drzi okretaje na 1000, a drzi ih cim je temp 5 stupnjeva zbog zagrijavanja, okretaji ce se vratit dok motor postigne radnu temp, a temperatura ce ti po zimi varirat od 70 do 90 zavisi gdje se voziš i koliko stajanja imas. Ako na climatronicu iskljucis grijanje vidjet ces da ce ti okretaji past.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da javim sve radi normalno i brzo postigne radnu temperaturu!

 

Okretaji padnu kad se zagrije znači u pravu si.

 

ali jedino mi je čudno zašt više ne gasi motor kad stanem i to mi je prestalo radit neovisno o onoj tipki bila ugašena ili upaljena ???

dal to ima kakve veze sa nekom temperaturom vanjskom ili slično jer preko ljeta je radilo !!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vjerovatno ako nije na radnoj temp pa ga ne gasi, ili ti je akumulator los

 

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni isto na golfu 6tici, dugo vremena Neradi start stop?! ;)

Sigurno godinu dana,, SAD zbog čega nemam pojma? :/

Nadam se da to nije neki problem?!

 

Poslano sa mog A0001 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

A moguče da je do akumulatora jer kažu ako padne snaga ispod 80% da neradi start stop e sad!

 

možda je neko imao takav problem pa može nešto više reć????

 

Meni je preko ljeta bilo sve normalno a sad start stop radi svega par puta !!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

I bolje da ne radi. Sta ce ti to. Najbolje ugasit. Nema znacajne koristi od toga osim kod uvoza radi CO2

Share this post


Link to post
Share on other sites

dakle imam pivu jel?  Zasto neradi SS trebas ustekat diagnostku... ne onaj ibej elm i mob nego dobar vcds il odis... Pa bude greska necega i eto zasto neradi.  Meni osobno taj SS dize zivce :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma dvije pive :)  javio bi se ja i prije ali nije radio forum,  spojit ču ga na dijagnostiku pa poništit  hvala još jednom

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1