0
Anthony

Vozaceva zakljucana vrata i svjetla zadnjih vrata

Recommended Posts

Na gumb kad otkljucam auto,samo vozaceva stoje zatvorena,a svi ostali rade normalno. Otvaram iznutra vrata i ona se otvaraju. U cemu je problem? Aktuator ili? Zadnja vrata ne rade svjetla,sve sam provjerio i zice su spojene,ima veze sa osiguracima? Radi se o VW Passatu B6

Edited by Anthony

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam sličnu situaciju... bilo je do brave u vozacevim vratima. Na dugme nije islo svaki put pa sam morao iz vana mehanicki s ključem otvoriti.  Skinuo bravu prelemio kontakte na ploči sve očistio, podmazao i vratio natrag. Radi bez problema od tada. Tvoja je ista kao i moja na golfu 5.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako prelemio? Imas li neki tutorijal kako i sta prelemiti? Cime podmazati? Tovatnom masti? Cistiti sa sprejem za ciscenje kocnica? Hvala na brzom odgovoru

Edited by Anthony

Share this post


Link to post
Share on other sites

S lemilicom iz lidla, kontakte koji su već lemljeni prije u tvornici samo ogrijem postojeći cin i dodan još malo  svog ako je potrebno. S vremenom ti se zna pojaviti "hladan lem" što je bilo u mom slučaju. Slab kontakt i onda je nekad radilo nekad nije a u zadnje vrijeme nije radilo nikako. Podmazati sa silikonskim sprejem ili wd40 . Unutra imaš dva elektro motorica. Na golfu je jednostavno za doći do njega skine se samo vanjska otplata od vrata nadam se da je tako i na passatu s tim da prije moraš skinuti mehanicki ulozak bravice vrata to imaš na youtube kako se skida malo potrazi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vec sam potrazio na youtubeu i pospremio video. Kod golfa 5 i 6 se vadi samo vanjska oplata,al kod passata nazalost sve iznutra tako da je to problem. Ali ok kad uhvatim vremena. Srecom imam Ersa lemilicu koju nisam koristio vec dugo vremena. Probat cu to rijesiti. A mozda imas ideju u vezi svjetla za upozorenje na zadnjim vratima? Hvala ti jos jednom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To kad bude toplije ako moras skidati oplatu iznutra da ti ne bi plastične kopce pucale. Kako mislis svjetlo upozorenja. Ti zatvoris vrata fizicki a na koje svjetlo misliš ono na instrument tabli ili ambijent svjetlo u unutrašnjosti. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vec sam potrazio na youtubeu i pospremio video. Kod golfa 5 i 6 se vadi samo vanjska oplata,al kod passata nazalost sve iznutra tako da je to problem. Ali ok kad uhvatim vremena. Srecom imam Ersa lemilicu koju nisam koristio vec dugo vremena. Probat cu to rijesiti. Mislio na svjetla ispod vrata. Sto se tice oplata,kopce su vec otisle,morat cu kupit nove. Hvala ti jos jednom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti se ta zadnja vrata normalno otkljucavaju i zakljucavaju znači mikro prekidac je u redu. Nisam imao iskustva s tim svjetlom upozorenja ali vjerojatno treba skinuti dolje i pogledati same instalacije. Pitanje jeli to original ili je naknadno ugradjivano ako je naknadno kako je odrađeno i sl. Ako je original to se može vidjeti na dijagnostici testirati i igrati se malo s tim. Ako ti se ne da s tim sad zezati skineš onu plastiku i sijalicu mehanicki uklonis za prvu ruku bolje da ne sija nikako nego da stalno sija  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prokleti edit me preskocio da napisem. Pardon na duploj preuredjivanoj poruci. Raskopao sam zadnje oplate vrata i vidio da je sve u redu i nisu naknadno ugradjivane nego original u paketu samo mi ne ide u glavu kak ne dela. Otkad sam kupio auto samo sam odgadjao kontrolu i sad je vrijeme da to popravim. Sto se tice zakljucavanja,sve zakljucava i otkljucava osim vozacevog. A kad otkljucam auto,vidim na vozacevim vratima upaljenu tipku da je zakljucan. A kad zelim zakljucat na tipci nece se zakljucati...cudno fakat...nakon 5 godina je napokon ovo riknulo osim mikroprekidaca na zadnjoj haubi koji je zamijenjen nakon kupnje auta

Share this post


Link to post
Share on other sites
0