0
IvekZGB

Pomoć Golf 2 (branici, rubnjaci, felge...)

Recommended Posts

Pozdrav svima, 

Trebam pomoć oko slaganja G2. Trenutno je u komplet stock stanju sto se tiče izgleda i ovijesa (1.6D,TAS). 

1. Duboki branici. Nemogu nac originale sa super stanjem crne plastike, da li postoje dobri zamjenski i koji? Što mi osim nosača još treba za staviti duboke branike? 

2. Rubnjaci. Da li postoje dobri zamjenski? I gdje? Također me zanimaju i plastični pragovi

3. Felge. Stavio bi 15", i spustio auto, ali ne pretjerano je ce biti daily, plus znam nekad i izvan grada otići pa ne bi volio da mi struže na svakoj jami. Da li recimo G2 gti opruge spuste auto nešto? Koja sirina i ET mi odgovaraju? 

 

Unaprijed hvala na odgovorima i pomoći. 

Lp

 

Edited by IvekZGB

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, 

Jel ima netko neki info za duboke branike? Koji zamjenski si najbolji? Da ne kupim nešto što ne valja, pa na kraju opet moram kupovati nešto drugo. 

Ili, ako su svi zamjenski loši, da li se ona crna plastika branika, ako je malo izguljena, možda popraviti i dovesti u original stanje? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Javi ako nabavis duboke zamjenske i rubnjake i plastike pragova. Rijetko da ces takve stvari pronaci original u super stanju a da ne kostaju kao kg zlata. . Htio bi i ja mozda jos jedan set nabaviti.

Sto se tice obnove plastike tj boje na braniku sa teksturom. Bumper spray od Renco je super. Kolega lakirer sa foruma mi rekao da je to najbolje rjesenje. Textura je super...mat crno kako i treba biti...pun pogodan meni kojem su sve plastike izvana bile izblijedjele...

A dubinsko ostecenje plastike rjesiti sa kitom za plastiku. Vidi 2 komponentni ako ima u ducanu. I onda ovaj bumper spray

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam siguran da uopće ima zamjenski rubnjaka i pragova.Ako pričamo kao što je imao gti u orginalu.

Postoje zamjenski rubnjaci za široku lajsnu, samo znam da su bili problematični za motirat na prednje blatobrane(problem da lajsnica stoji ravno).

A što se tiče zamjenski branika,svaki ćeš morati malo pripasati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovorima ljudi. 

Ovako, nabavio sam original prednji i zadnji. U jako dobrom stanju. Prednjem je ona crna plastika samo na jednom ćošku malo izguljena, a zadnjem je metalni nosac malo hrdav (samo povrsinski malo). Ono sto mi sad fali su rubnjaci za široku lajsnu i pragovi. Nakon toga bi sve te plastisne dijelove dao nekome da mi polakira. Znaci crne plastike (branik, lajsne, rubnjake, pragove) sa Bumper sprejem, onaj dio branika koji ide u boju bi u boju auta i jos bi samo trebalo taj nosač zadnjeg isto malo posmirglati i pofarbati u crnu. 

Pragove sam isto nasao vec, original od gti-a, ali neznam gdje i koje rubnjake za siroku lajsnu. 

Htio bi sve skupiti tako da kad se farba da ide sve skupa kako ne bi bilo odstupanja u nijansi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rubnjaci za široku lajsnu ti ne odgovaraju ako ćeš stavljati pragove.

Od gti-ja su rubnjaci drugačiji, donji dio rubjaka ti se veže na prag(ulazi jedno u drugo).

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Dizelaš said:

Rubnjaci za široku lajsnu ti ne odgovaraju ako ćeš stavljati pragove.

Od gti-ja su rubnjaci drugačiji, donji dio rubjaka ti se veže na prag(ulazi jedno u drugo).

Baš sam to proučavao. Tnx. 

Znači opcija mi je ili rubnjaci za siroku lajsnu, ali bez pragova ili ili rubnjaci od gti-a sa pragovima, ali mi za to trebaju gti uske lajsne. 

E sad jackpot pitanje. Gledam po netu, vidim da ima za kupiti gti lajsne ali za 5 vrata. Da li ima zamjenskih gti lajsni ali za tri vrata? I da li se gti lajsne normalno mogu staviti umjesto širokih. Znači da li se koriste iste kopče na iste rupe? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lajsne gti za 3 vrata je gotovo nemoguce naci i ne postoje zamjenske

i ako nadjes oceukuj cijenu od 1000-1500kn samo za lajsne. Koriste iste kopce, tako da ako vrata imaju rupe za kopce stave se bez problema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoje ti zamjenski GTI rubnjaci samo je kvaliteta upitan

[https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.com%2Fulk%2Fitm%2F232946905988]

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Zaboravio sam da napomenem, imaš i od OptikWerksa, kako ih oni zovu, g60 + rubnjake..jednaka širina prednjih i zadnjih rubnjaka , šalju za HR, ali ti je samo poštarina 150$
Ovako ti to izgleda5107143e69afddab19d5a74001aba44c.jpge8f42913a66d00823d6a1aaf80ae5c96.jpg1fe2b27b36d198360d0fc0a1f03596a7.jpg

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
0