2 2
tommek10

Prometna nezgoda

Recommended Posts

Hitno trebam pomoc/savjet. Prvi put u životu sam imao prometnu nezgodu. Tj ja sam bio na parkingu i jedan me udario u zadnji branik, bok i strgao retrovizor. Sutra moram u svoje osiguranje (CO) da se napravi procjena. Koliko sam shvatio prvu ponudu nikako ne prihvacati ili? Dali oni rade procjenu po cijenama iz ovlastenog ili? Dali ja dobivam te novce od procjene i sam popravljam auto gdje hocu ili vozim auto npr. u ovlasteni pa s racunima idem k njima. Molim vas tko ima iskustva da mi napiše koji savjet. O detaljima drugim nezgode ne bi, uglavnom kriv nisam a htio bi to napravit i kako spada. Hvala

Edited by tommek10

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala pročitao sam, samo da ne piše kako je to prošlo na kraju. Ja sam bio u osiguranju od okrivljenika. Napisao sam tamo izjavu sad se čeka policijski zapisnik, procjenitelj . Ja sam u izjavi napisao za štetu po računu. Ali to može ići i nagodbom kao nude 70 od cijene u ovlastenom. E sad dali ja po zapisniku od procjenitelja šaljem u ovlašteni za ponudu ili ? Da vidim koliko bi me popravak tamo dosao. Branik od golfa 5 u dva djela premda sam onaj donji ja farbao extra. Čini mi se da su pulnule kopce, zadnji blatobran/bok. Far nije pukao ali retrovizorom je onako crta povučena po plastici i u nastavku lim malo udubljen. I retrovizor je okrenut na suprotnu stranu od njegovog sklapanja i sav je polomljen.

Edited by tommek10

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se javi znat ćeš nešto više, no po meni je dobro da je pozvana policija i da je napravljen zapisnik a ostalo ćeš u hodu polako polovit što je najbolje za tebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sutra dolazi procjenitelj, vjerojatno slikanje. Ja sam malo kontaktirao ovlašteni što se dijelova tiče. Ima li tko savjet kakav kako da postupan s njim dok vrši ocevid. Nisam nikad bio u situaciji takvoj. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle, covjek te lupio, pozvana je policija...

Slijedeci korak ti je osiguranje vozača kojinje kriv za štetu... Doci ces tamo, dat ces podatke, na komadu papira ces opsirno sa skicom objasniti sto se dogodilo, i to je to... Nakon toga ide pregled i slikanje ostecenja na vozilu...

Kada si sve to obavio, za dan ili dva na mail ti dolazi procjena stete, neka osiguranja ce cak cekati da bude gotov zapisnik u policiji, koji ti moras pokupiti i dostaviti ga osiguranju.

Kada dobijes procijenu, pravac servis, tamo se auto ostavi na jedan dan da se vidi da li ono sto je na procjeni odgovara realnoj situaciji na vozilu. Ukoliko odgovara, narucuju se dijelovi, auto se popravlja... Ako je doslo do toga da je auto nastradao na mjestima koja nisu vidljiva bez rastavljanja vozila, vozilo ide na dodatnu procjenu gdje u servis dolaze predstavnici osiguranja i pregledavaju vozilo dok je rastavljeno... tada dobivas ponovnu procjenu i na temelju nje auto ide na servis...

Moze se i dogoditi da dodatna procjena ne promjeni drasticno od prve procjene, onda moras bit strog, inace razliku pokrivas ti iz dzepa, pa onda sud, itd....

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ti, riješio sam sve tako do procjenitelja... danas njega. Malo mi je zeznuto što mi je prvi servis ovlašteni 150km udaljen ali ako bude bude problema zapaliti ću tamo. Mislio sam čak auto raditi kod svog lakirera koji je provjeren i dobar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ej decki 

Ja sam rjesio problem preko limara...uglavnom isao na procjenu i dosao neki lik nadrkani i ponudio mi 600kn na sto naravno nisam pristao jer za 600kn ne mozes ni pofarbat branik...a isto osiguranje i ja i zena koja me udarila...i onda sam otisao do limara i on je dalje sve rjesio (inace radi za jadransko i dobar je s procjeniteljem) tako da sam dobio drugi branik i lakiranje kompletnog branika (3700kn) znam jer mi je doslo rjesenje kuci al ja pare nisam vidoo sve je islo preko racuna od limara a iskreno nisu me pare ni zanimale samo da mi se napravi auto...trajalo je dugo eto do pred Bozic al rjeseno je uglavnom

A da nisam znao tog limara nemam pojma kako bi proslo vjerojatno bi bilo komplikacija jer imje procjenitelj stoka zesca inace jadransko osiguranje u pitanju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možeš mi reći koliko ti je bio oštećen branik. Moj na oko i nije strasno ali vjerujem da su kopce popucale.
I kad se dobiva od policije zapisnik jesu na tom zapisniku slike sa mjesta dogadjaja ili? Jer bio je mrak i mislim da mi blatobran nije dobro slikao ali je rekao da je oštećen i da će to navesti.

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega Said je u pravu,kod lokalnog limara, uz uvjet da si dobar s njime moze rijesiti svoje probleme,a ako si extra dobar s doticnim,mozes imati i nesto novaca za sebe nakon popravka.

 

Takodje kolega Ivan 1902 ima dobar savjet za tebe,nevjerovatno je koliko toga moze izaci na vidjelo kad se pocnu skidati polomljeni dijelovi,kad imas servis uz sebe,na sigurnoj si strani,jer ovi iz osiguranja su sve samo ne darezljivi. I nemoj da te kilometraza odvrati od posjeta ovlastenom,pogotovu ako nemas nekog mehu-limara s kojim si dobar. Ta kilometraza(ono sto ces potrosit novaca,ali i vremena u tom trenutku) moze biti "mala beba" naspram onoga sta te moze snaci ako ne odradis sve kako spada.

 Osiguravajuce kuce su kao zvijeri,razvlacit ce te ko zvaku,ako im to dopustis.

Edited by dakako

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kolega Said je u pravu,kod lokalnog limara, uz uvjet da si dobar s njime moze rijesiti svoje probleme,a ako si extra dobar s doticnim,mozes imati i nesto novaca za sebe nakon popravka.
 
Takodje kolega Ivan 1902 ima dobar savjet za tebe,nevjerovatno je koliko toga moze izaci na vidjelo kad se pocnu skidati polomljeni dijelovi,kad imas servis uz sebe,na sigurnoj si strani,jer ovi iz osiguranja su sve samo ne darezljivi. I nemoj da te kilometraza odvrati od posjeta ovlastenom,pogotovu ako nemas nekog mehu-limara s kojim si dobar. Ta kilometraza(ono sto ces potrosit novaca,ali i vremena u tom trenutku) moze biti "mala beba" naspram onoga sta te moze snaci ako ne odradis sve kako spada.
 Osiguravajuce kuce su kao zvijeri,razvlacit ce te ko zvaku,ako im to dopustis.
Imam pouzdanog limara s kojim sam dobar pa ćemo vidjeti. Radio mi je i prije neke stvari i zadovoljan sam s napravljenim. Kontaktirao sam ga rekao je on nikakav problem. Kad mu dovezem auto raditi ako bude išta ispod kad se skine sve zvati će se na naknadnu procjenu, imao on iskustva s njima i njihovim procjenama.
Čekam policijski zapisnik s kojim idem u osiguranje i onda čekam njihovu procjenu. Znam da ću oboliti s njima natezajuci se ali spremio sam se. Imam popis dijelova cijene, ruke i materijal za lakiranje. Pa ćemo sve priložiti u najvjerojatnije odbijenu prvu ponudu koja će biti sramotna.
Taj policijski zapisnik od čega se sastoji? strah me jer bio je mrak imam nekih sitnih ogrebotina na blatobranu koje se nisu dobro vidjele nego već po danu se kuze. Mislim da je policajac rekao da će staviti u zapisnik ali ne znam jeli slikao.
U najgoru ruku ako se ne budem vidio u tom popravku i ne budem zadovoljan dogovaram termin u ovlastenom koji će to osiguranje pokopati od cifri.

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebao si sam uslikati sa mobom i bljeskalicom sva oštećenja okolo pa ako se može priložiti zapisniku uz privolu policije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni nije jako bio ostecen branik...cak skoro i neprimjetno ali ja sam htio da bude kako je i bilo...i vjerojatno bi vecina ljudi uzela pare i nikom nista ali ja sam htio samo da bude auto kakav je bio 

Policiju nismo zvali jer se zena slozila da je kriva(lupila mi auto parkiran propisno na parkingu)

Otisli na osiguranje i nacrtali sve kako je bilo i zena priznala krivnju 100% znaci bez ikakvih problema dok nije dosao procjenitelj

I naknadno dodjem limaru kaze sta nisi polomio branik do kraja prije slikanja(procjene) i dobio bi novi branik bez problema...a ovako posto je lakse ostecenje ne daju drugi nego samo popravak...eto jos kazem da nisam bio dobar s limarom bilo bi puno vise natezanja s osiguranjem,ovako sam prepustio njemu sve i sve al sve je on rjesio i dobro ja zadovoljan

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2