0
1.9 TDI

Golf 6 GTI Griju se zadnji diskovi !?

Recommended Posts

Pozdrav

Situacija je sljedeča golf 6 gti 2009.g mjenjao sam zadnje disk pločice, diskovi su dobri ali su bili malo nepravilno potrošeni i spaljena površina pa sam ih fino stavio u tokarski stroj i potokario minimalno da je ko novi.

Montiram sve gore znači stavljam nove ATE pločice i obrađene diskove, sa alatom vračam kočione klipiče u nulti položaj novi limiči ispod pločica i novi šarafi za čeljusti " jedan klipič mi se malo teže vratio sa alatom moro sam dosta napet sa ključem pa je kreno"  vodilice čeljusti klize lagano i ne štekaju.

I nakon probe zadnji se diskovi više griju od prednjih !!! kad priđeš rukom do felge osjeti se ta vručina a napred puno manje.

Šta sad tu može bit problem ako je neko imo takav slučaj?????  prije zamjene sve bilo ok!

Kad je auto u zraku pritisneš nožnu - pustiš kotači se lagano okreču, povučeš ručnu - pustiš kotači se lagano okreču.

Zašto bi se sad grijalo više kad je sve novo?  gdje je caka..?

 ?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebalo je razraditi zadnje cilindre prije montiranja novih plocica. Klipovi su ti u celjustima malo korodirali pa zezaju. Skini to dole razradi cilindre i nece se grijati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da vidiš to nisam probavo dal cilindri rade il štekaju , U nedelju ču skinut probat razradit pa se javim. hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dečki caka je bila u pločicama jer su mi dali keramičke ATE i previše grizu na obične diskove i grije se!!

Te pločice se kako trgovci kažu koriste za posebne diskove koji su narezani ili imaju bušene rupe zbog boljeg hlađenja..

cilindri si bili ok rastavio sam sve i pregledo ujedno podmazo i vratio nazad.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
0