1 1
necko_sa

Pristup MENU preko MFD displeja

Recommended Posts

Pozdrav

u pitanju je passat b6 2007 highline.  Licno sam ga uvezao uz DE, ali od prvog dana, iz meni nepoznatog razloga ne mogu da pristupim settingsu MFD displeja preko rucice brisaca, kako je to opisano u korisnickom prirucniku.

Pokusao sam sve meni dostupne metode, ali bez uspjeha. 

Volan je trokraki, ali nema MF tipke. Koliko sam mogao skontati preko VCDS-a prema kataloskom broju, radi se o middle modulu volana koji je ugradjen u autu, i razlika izmedju onoga jaceg i ovoga middle je u tome sto onaj jaci podrzava i MF tipke na volanu, i kao takav bi trebao podrzavati settings preko mfd-a.

Svaki savjet dobro dosao, jer mi izmedju ostalog datum na inst tabli kasni 3 dana, a nemam nacina da ga korigujem.

 

Edited by necko_sa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi proba drzat donju tipku nekoliko sekundi da uđes u menu? Jel imas na samoj tabli tipke za sat/datum?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, probao i sa donjom tipkom (2,5,10 sec), i sa gornjom...

pokusao i drzati reset 5 sec, pa potom donju...a pokusao sam i sa gornjom.

Pokusao iskljuciti akumulator na 30 min, i bez promjena.

Naravno, samo sa kontaktom, ili sa upaljenim motorom ali bez pokretanja vozila.

Na tabli imam tipke za sat, a za datum nemam. Sat bi mogao korigovati samo preko MFD.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A onda vcds pa u instruments promjeni vrime. Al ne kuzim to da imas tipke za sat na tabli pa da preko njih ne mozes promjeniti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li je uopse moguce preko vcds promjeniti datum?

Gdje i kako? Nisam uspio pronaci.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da ne otvaram novu temu ja imam malo drugaciji problem isto na passatu b6. 

Ja sam usao u mfd meni i pretisnuo sam audio,da mi na displeju prikazuje radio stanice. I sada vise ne mogu vratiti na prikaz MFDa gdje je bila temperatura, potrosnja i druge informacije. 

Zna li mozda netko kako da vratim prikaz putnog racunala? Jer sam pokusavao ponovno stisnuti tipku gore/dolje na rucici brisaca ali ne reagira

Share this post


Link to post
Share on other sites

imas tipke na volanu ? ili samo na rucici ? ako je na tipkama desna strana volana prva gore tipka ide izmedu menia. ako je rucica drzis par sekundi gore ili dole tipkicu jednu stisnutu i pojavi se izbornik i odaberes i kliknes OK 

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, Dario_7R said:

imas tipke na volanu ? ili samo na rucici ? ako je na tipkama desna strana volana prva gore tipka ide izmedu menia. ako je rucica drzis par sekundi gore ili dole tipkicu jednu stisnutu i pojavi se izbornik i odaberes i kliknes OK 

Nemam tipke na volanu. A na rucici uopce ne funkcionira, bez obzira koliko dugo drzim

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 minutes ago, gurges545 said:

Nemam tipke na volanu. A na rucici uopce ne funkcionira, bez obzira koliko dugo drzim

probaj samo tipkicu za gore drzat 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao. Kada drzim nista se ne dogodi. A kada samo jednom stisnem onda mjenja radio stanice. Pokusao sam i sa ok/reset tipkom, drzati ili samo stisnuti, ili kombinacija sa gore/dolje tipkom i nis se ne događa. Ne znam postoji li koja fora ili cu morati otici u servis(a to mi je zadnja opcija) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

znaci tipkice na rucici rade ako mjenja stanice, jesi stisnuo dobro da se cuje klik i drzao :D  jebiga ono glupo pitanje ali 

 

ok/reset tipka je za potvrdu. nema on veze sa saltanjem po meniu

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo danas nakon kratke voznje ugasio sam auto i kada sam ponovno dao kontakt sve se vratilo na staro samo od sebe. 

Nebi to bio vw da nema svoje musice?

Inace hvala na pomoci

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1