2 2
branet

R line opruge

Recommended Posts

Da li je razlika u osonovnoj inačici i R line opruga/amortizera samo u opugama ili su i amortizeri drukčiji. Gledam sebi za passata B8 možda orginal s Rlina uzeti. I  da li se to uopće isplati koja je cijena orginal opruga od R linea ili bolje H&R ili neku drugu marku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokušavam naći  internetu ali bezuspiješno da li ovi federi mogu pašu na 2,0TDI 150KS VA 5Q0411105GM i HA 3Q0511115AJ. To su s karavana isto godište kao moj samo je motor 2,0 TSI 220 KS. Pa ako netko zna s sigurnošću reći da li paše ili ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj savjet iz iskustva

Federe od r line nemoj stavljat jer ce ti spustit auto 2cm a i toliko je upitno..

Sto znaci da budes dosao za tjedan dana i gledao da li si ga uopce spustio!

Drugo uzmi eibach pro kit opruge,  nove su ti cca 100-120€

I spustit ce ga 3cm sto ti bude taman. Bit ce vozniji upravljiviji uz udobnost original ovjesa.

Vjeruj mi

Pozzz i sretno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uredu. Poslusat cu savjet. Da li da uzmem naprijed 30mm a iza 25mm posto je karavan ili 30 i naprijed i iza?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Savjetujem uzeti opruge iskljucivo po njihovom katalogu za to vozilo.

Pripazi na nosivost opruga po osovini. Ta nosivost ti pise na bocnom stupu od auta na vozecevoj strani kad vrata otvoris.

I takve opruge uzmes onda.

Evo ti eibach katalog pa pogledaj malo

http://web2.carparts-cat.com/default.aspx?11=279&14=4&1115=1&1281=17=0&10=07452409F4364572AD28354A4990D0A3279004&12=100

Edited by ljubobj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zatražio bonude za  eibach pro kit opruge i svi skoro oko 200EURA pa ako može info di se mogu naći za 100/120EURA?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemogu nać di mi piše na autu nosivost opruga po osovini. Na vozačevim vratim/stupu nije, ispod haube nije. A u bunkeru nema uopće nikakve naljepnice. Ima tko kakvu ideju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Našao naljepnicu di piše nosivost po osovini samo meni ne pašu brojevi. Za Eibac kit piše 1075/1250kg ili 1120/150kg a meni izgleda 1080/1070kg ili ja neznam protumačiti sliku :) https://imgur.com/UD9ahKk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdje pise koji je Model golfa 7 one etikete nema nigdje sto zna bit u servisnoj knjizici ili u gepeku ?Sta bi ga isticalo u smislu stilinga da izgledao ljepse  bolje ?

 

Hvala!

20190227-094023-jpg-eb70769026bebceb2559

20190227-092148.jpg

20190227-092117.jpg

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, branet said:

Našao naljepnicu di piše nosivost po osovini samo meni ne pašu brojevi. Za Eibac kit piše 1075/1250kg ili 1120/150kg a meni izgleda 1080/1070kg ili ja neznam protumačiti sliku :) https://imgur.com/UD9ahKk

Ok znaci da ti trebaju ove opruge za vecu nosivost...nemoguce je da nades u kilu. Znaci uvijek uzmes posto ti prelaze nosivost prvih one za vecu nosivost. Sigurno je tdi u pitanju koji je tezi.

4 hours ago, Jole112 said:

Gdje pise koji je Model golfa 7 one etikete nema nigdje sto zna bit u servisnoj knjizici ili u gepeku ?Sta bi ga isticalo u smislu stilinga da izgledao ljepse  bolje ?

 

Hvala!

 

 

 

 

Isticat ce ga ono kako si ti najbolje zamislis i zelis. To je stvar ukusa.

Malo potrazi po googlu pa mozda dobijes ideju. Ali ovisi sta zelis. Za pocetak npr neke felge 18" i opruge i vec bi bio puno bolji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvar je u tome sto neznam tocan naziv boje i model oprema kocnice i ostalo nema nigdje te naljepnice ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 minutes ago, Jole112 said:

Stvar je u tome sto neznam tocan naziv boje i model oprema kocnice i ostalo nema nigdje te naljepnice ?

Prva etiketa u servisnoj knjizi sve pise. Bar kod mene isto mk7.

Da ju nije tebi netko istrgno iz servisne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda je nesto muljano sa servisnom i nije od toga auta. U ovlastenom mozes sve saznat po broju sasije. Cak ti i mogu narucit novu nalju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima netko iskustva s prokitom i DCC sustavom? Da li će mi i dalje to funkcionirati? Malo sam googlao i neki kašu da će neki proizvođači tek sad izbacivati opruge za DCC sustave. Kod Eibacha to uopće nevidim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad gledas H&R opruge pise da idu i na dcc, ali mislim ono opruga ova ili ona ce spustit auto pa ne znam koliko to veze ima. Ja isto imam dcc i planiram nabaciti prokit

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam zbog DCCa uzeo H&R, Eibach u to vrijeme nije navodio da su dcc compatible. Ne znam u cemu bi mogla bit razlika al pretpostavljam da bi naveli da im opruge rade kako treba i sa dcc-om.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas mi kaze kolega da je on u Dojkiću ugradi opruge za spuštanje bez gubitka garancije. Ima tko saznja koje su to opruge? Auto mi je još tri godine pod garancijom pa da se nezezam rađe bi ugradio u ovlaštenom ako su to neke kvalitetne opruge.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2