0
Marko1234567890

Golf 6 1.6tdi rabbit 2011, dsg mjenjac stavljen (2015, 7 brzina) dali je potrebna izmjena ulja?

Recommended Posts

Radi se o dsg mjenjacu 7 brzina koji stavljen na auto 2015godine kada je auto imalo 70240km a sada auto ima 124000, (zbog tvornicke greske na prijasnom) .sifra mjenjaca je: 0AM300058SX009. Pitao sam ovlasteni za tu izmjenu oni kazu da je to long life mjenjac da nema izmjene ulja dok neki mehanicari koji se bave samo njima kazu da zbog sebe promjenim svako 100tkm. Sada ako neko ima neki dokument bilo sta savjet pomoc ?hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ulje u mjenjacu automatiku, dsg-u ili rucnom se mjenja. Nisu to mjenjaci iz vremena golfa 2 da se ulje ssmo doljeva

Share this post


Link to post
Share on other sites

DSG7 ne mjenja se ulje

DSG6 svakih 60k km izmjena.

 

To je po knjizi, a sad ti kako hoces, ako meštar u garaži zna bolje od VW inženjera koji je to prepisao onda...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je i meni receno

Ja imam na mk7 isto taj dsg s 7 brzina. Ide navodno 1.7L ulja

Cim  saznam kataloski broj i nacin zamjene budem ga promjenio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tako je jer desg7 o kojem je rjec ima suhe lamele a mehatronika ima svoje ulje i sami mjenjac svoje... dakle tih 1.7l ulja je klasicno ulje.. i nema interval... Nelose ga je izmjenit svako sto iljada kao i na rucnom mjenjacu.... Dio ulja se treba poćićat jer nemoze izac kompl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cek mjenjac i mehatronik koriste zajedno tih 1.7 L ili svaki posebno ima?

 

Ivo daj kataloski broj ulja ?

zaradi jos jednu pivu od mene hahah

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
0