1 1
Milko1

Zacepljen katalizator 2.0tdi bkp pd

Recommended Posts

Pozz, nisan nasa puno tema o katalizatoru pa da vidin vasa iskustva, bkp motor poslije otpadanja faz remena sa pasajice nosaca kupljena nova glava, uslijed montiranja auto ne ide kao prije, napominjem nema gresaka motora, vakumi prekontrolirani krilca turbine rade turbo nema lufta , dizne sve reparirane egr radi i imam crni dim na auspuhu, al auto pocupa tek od 2000 điri, do 2000je mrtav dok bi prije poceo kopat odma sa mista

Share this post


Link to post
Share on other sites

kompresija dobra.. dihtung stavljen odgovarajuce debljine.. faza obju bregastih sto posto...  Vakum  uredan bez gubljenja vakuma... crijeva itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

10 puta san diza faz remen, sve uredno, diktum isti ko prije isto zareza, faza po blokadama nemogu falit, vakum san stavlja u potlak ne gubi nigdi.. izludija san vise, sutra opet dizen fazu zbog curenja ulja na deklu pumpe ulja di je semering radilice, jedino neznan jedino katalizator sumnjan jos a nemogo ga dignit tek tako triba h most ic doli i reduktor od pogona zato pitan za savjet da nedizen bzvz ako necu nista dobit, motor radi mirno za popizdit jedino nema snage ko prije iz mali okretaja poslje 2000 je koliko toliko ok 

Bili radija dobro da fazu san okrenija za 360?

Bregaste

Proba san jos zatvorit egr mehanicki da vidin oce li manje bacat crni dim iza al isto tako da egr otpada, crijeva turba nigdi ne duse, sprice sve oko nule, reparirane, gumice sprica nove podloske nzn vise sta pogledat, i sad ovo ulje na onon deklu sprida u gornjoj strani za poludit

Crijeva sva sam stavja u potlak i sve ok, onaj na kucistu filtera nisan jer nema smisla pogleda sam ih i fizicki i sva su dobra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je to bilo s losim maf senzorom. Probaj barem posuditi od nekog za probu iako na dijagnostici pokazuje ok stanje. Pogledaj i map senzor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislis da bi moglo radit problem map i maf bez ikakve greske na vcds mada nisam proba ocitanja u voznji, al kad neznan kog u st bi moga pitat za probu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je map senzor bio otisao, tj nije prijavljivao gresku, upalim idem 2-3km ide okej i onda odjednom krene da zeza...od 1500 do 1800rpm jedva ...ugasim upalim opet isto....dok nije zamenjen map(mada su mi rekli da je moguce ocistiti star) ali ipak je to bilo oko 40-50e a resilo je stvar...a katalizatir nemam jos kad sam ga kupio(odma to otislo van) :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Map novi danas stavljen i opet 0, danas san opet fazira i namista steering angle na fazu da ga doveden u 0 i nikakog pomaka opet dimi i neide znaci faza nije, nije map, nije turbina, nisu vakumi jos mi preostaje katalizator, nzn ni sam

Map novi danas stavljen i opet 0, danas san opet fazira i namista steering angle na fazu da ga doveden u 0 i nikakog pomaka opet dimi i neide znaci faza nije, nije map, nije turbina, nisu vakumi jos mi preostaje katalizator, nzn ni sam,  al meni nema onog ispaljenja ako me kuzis kad krenem od starta kada doden na 2000 tek onda krene al nije ni onda to to al bolje nego do 2000, tek u petoj kad vozim oko 100 udren pedalu do poda potegne da zalipi onda ima onaj moment, vise ce mi nastat rupa ispod pedale gasa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bakumi turba mireni u potlaku svi dobri 100posto vnt radi

U subotu ide kat van ako ne nadem sto jos moze bit, iz auspuha smrdi po sumporu bas ono grize pa mi to isto daje da je kat napunjen pa nema di ni turbo zavrtit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sada je pocelo curenje ulja sa live strane u kutu vatrozida, ide negdi od gore pa iza one plastike iza remenice bregasti, sumnjan na novi semering bregaste live jer poklopac ventila suv, a alu poklopac bregasti nema traga ulja, vec cu na psihijatriju sa bkp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da podilin iskustvo, kat skinut, ide bolje dimi jos vise e sad sumnjam na maf ko sto ste pisali ali trebaju mi parametri mafa da mogu usporedit, dimi crno smrdi po nafti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ekipa da javin napokon rjeseno sve, egr blokava a nije ispaljiva gresku i sada napokon bez dimne zavjese i ide dosta bolje

Share this post


Link to post
Share on other sites
32 minutes ago, Milko1 said:

Evo ekipa da javin napokon rjeseno sve, egr blokava a nije ispaljiva gresku i sada napokon bez dimne zavjese i ide dosta bolje

Kako se moze testirati egr? Preko vcds ili postoji neki fazon

Share this post


Link to post
Share on other sites
40 minutes ago, Milko1 said:

Evo ekipa da javin napokon rjeseno sve, egr blokava a nije ispaljiva gresku i sada napokon bez dimne zavjese i ide dosta bolje

bas cudno da nije palio gresku

Share this post


Link to post
Share on other sites

A nije upalija cak ni kad san mu latu bija stavlja da ga blindiran a ocitanja je ima uredna a nije reagira na vcds test, kad bi ga gasija i palija zvuk motora nije minja zvuk

Vjerojatno elektricni dio bio ok al mehanicki zablokira

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1