2 2
DavudMehic

Golf 4 lupanje u prednjem ovjesu

Recommended Posts

Eh ovako, Imam problem sa golfom 4 1.9 tdi koji je motor to nije ni bitno toliko. Vozio sam mehanicaru da pregleda selene i sve te kurceve kaze da je sve uredno medjutim ja kada sa autom idem npr preko nekih manjih rupa onda se cuju ti kao tupi udarci kao da se nesto prelama ili kucka od sasiju automobila i kada npr sa 100 km/h usporavam na nekih 70-60 onda osjetim blago treskanje volana kao vibraciju neku sad me zanima da li je neko od vas imao slicnih problema i kako je to rijesio 

hvala unaprijed :D

Stabilizatori balans stange, gumice balans stange i eventualno lezajevi amortizera

Ovo sta kucka ti je regazzoni rekao, a ovo sta trese dok kocics su spigani diskovi.

18 hours ago, Passat said:

Ovo sta kucka ti je regazzoni rekao, a ovo sta trese dok kocics su spigani diskovi.

Ne mora znaciti. Moze biti i da su seleni na vilicama malo dobili oa vibrira. Uglavnom to je vec stara raga i vrijeme je promjenit selene i lezajeve amortizera. Promjenio na svom g4 koji je pazen i mazen i da vidis kolika je ogromna razlika sa novim Lemforder selenima...mila majka... 

Iako mi nije nista lupalo ali sam promjenio i puno je udobnije preko rupa

On 13. 02. 2019. at 9:03, G2 LTD said:

Ne mora znaciti. Moze biti i da su seleni na vilicama malo dobili oa vibrira. Uglavnom to je vec stara raga i vrijeme je promjenit selene i lezajeve amortizera. Promjenio na svom g4 koji je pazen i mazen i da vidis kolika je ogromna razlika sa novim Lemforder selenima...mila majka... 

Iako mi nije nista lupalo ali sam promjenio i puno je udobnije preko rupa

Provjeravao mi je mehanicar lezajeve amortizera kaze uredu su, sad ne znam da li nekome drugom da odvucem da li postoji neki nacin kako da sam provjerim te selene ili stabilizatore

6 hours ago, GTI-VR6-R32 said:

Kakvi su ti amortizeri?

Amortizeri nisu losu cak su u veoma dobrom stanju danas sam gledo malo ove selene na vilicama kao da mi ima malo veca rupa na njima znam da mora biti neka mala rupica zbog hoda te gume ali kod mene se bas vidi kroz gumu kao da je poderan selen i to na obe strane ne znam da li je do toga

To ti je suplji selen, tak to obicno je. Imas I one koji su puni, al ti su I tvrdi. Selene vidis ako pajserom napinjes vilicu koliko hoda ima. Stabilizator skoro nikak, ima tolko mali luft, a kucka ko da kociju vozis, no oni nisu skupi. Za manje od 200 imas obadva malo bolje kvalitete.

2 2