4 4
DavudMehic

Golf 4 lupanje u prednjem ovjesu

Recommended Posts

Ja sam zadovoljan kako sad stoji i tvrdji je dosta,nisam za oem jer guma je mekana pa mislim da bi to otislo brzo na nasim putevima stavio sam nesto sto ce trajati plus garancija jednu godinu mislim da za te pare ne moze bolje.ne smeta mi ta 3 cm na prednjem djelu,sad ostaje gdje mogu naci ove gume da podignem i zadnji dio za 2-3cm,nisam ga ni mislio spustati neka ga tako jer karter nece biti toliki problem kao prije.

Edited by GTI-VR6-R32

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokušao sam nešto naći ali baš ne nailazim, nema ovako debelih kao što je amer napravio, odnosno ima ali u Americi i Kanadi a to ti sigurno ne odgovara, ovih normalnih ima. Možda nešto sam napraviti od tvrde gume ako imaš nekoga u blizini da se bavi takvim poslom ili smislit nešto drugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nepotrebno si zakomplicirao stvar a trebalo je ispasti zamijeni i vozi dalje. Ovo će te sad možda na kraju koštati isto, a neće biti isto ako bi išao na onu gornju verziju gumenih distanci, nego da si uzeo OEM kapu, a cijeli ovjes će izgleda kao da se radi o "Country" Golfu a ne o autu za svakodnevnu gradsku vožnju koji je i ovako dosta visok. Ovo što si našao je po meni veća glupost, kao što si i sam napisao, meni osobno se ni te gumene distance ne sviđaju al ajd, barem su kompaktnije od ovih.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te gumene se koriste za transport vozila. I smatram da su opasne za koristiti u voznji jer se opruga  ne ponasa prirodno

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je za transportne svrhe onda i ne služi za vožnju već samo da se vozilo fiksira i da se ne ljulja prilikom prijevoza, tako da za drugu namjenu i nije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prodaj Golfa, uzmi nešto visočije i problem riješen. Ovo budženje bih zaobišao :))

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se sa kolegom mur3633 prodaj G4 i kupi nešto za svoje potrebe ili imaš opruge koje podižu 2 inča ili 5cm ,ako si pri lovi uzmi slobodno hehe :D

 

VOLKSWAGEN_JETTA_GOLF_REAR_COILS_HEAVY_D

Edited by VWTDI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema potrebe za tim, to je još skuplje i isto teško dobavljivo kao i one gornje gumene distance. Ako je problem u Swag kapi koja je podigla prednji kraj za 2cm, a želi da bude kao što je bilo, trebao je uzeti OEM i gotovo, pa ne koštaju valjda kao poluga zlata, iako me ovi iz WAG-a ponekad znaju iznenaditi sa cijenama, ujedno je jeftinije od sveg drugog raznog kemijanja. Mene bi zanimalo da li ta gumena kapa sa vremenom popusti i legne i kako je nakon ugradnje novih OEM, možda da ostavi kako je pa sa vremenom prati stanje...

standard2aoji3.jpg

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasao sam problem, na cemu sam dobio ta 2cm naprijed,izgleda samo kod mene na golfu imaju ove debele alu podloske tacno 2cm,nisu kape swag koje su kvalitetniji od oem,tako da nije problem do njih.isao u ovlasteni servis kazu da je to dolazilo na fabrickom vjesanju za losije puteve.

Jos nesto sam primjetio kad sjednem nazad na branik gepeka potone dosta,zadnji dio,da li su opruge lose sta mislite.ali kad ustanem vrati se na visinu fabricku

210770_x800.webp

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kod mene je slično, brzo klekne pozadi.

Vjerovatno amortizeri problem.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preporuka KYB opruge stavi, u Tokiću dođu oko 230kuna zadnje, prednje su 280kuna

Evo kako stoji kad se ugrade od tla do ruba 71,5cm

1494587472_w640_h640_pruzhina-skoda-vw.j

vQAAAgNMsOA-1920.jpg

Edited by VWTDI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Amortizere ne nose automobil nego opruge.

Kupi pojacane, heavy duty.imam takve zadnje na dvojki, digle auto cca 2cm.

Ne znam ima li za G4

Kupio sam Lesjofors.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 24. 02. 2020. at 16:56, VWTDI said:

Preporuka KYB opruge stavi, u Tokiću dođu oko 230kuna zadnje, prednje su 280kuna

Evo kako stoji kad se ugrade od tla do ruba 71,5cm

Lol nisu skupe nove opruge znaci samo kyb da ganjam

2 hours ago, G2 LTD said:

Amortizere ne nose automobil nego opruge.

Kupi pojacane, heavy duty.imam takve zadnje na dvojki, digle auto cca 2cm.

Ne znam ima li za G4

Kupio sam Lesjofors.

Nisam nigdje našao hevy duty opruge za golfa gdje god sam pitao kod nas nikad culi ??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je to OEM ili neki aftermarket, ima li kataloški broj možda?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da je OEM razmislio bih o bušenju mosta, inače ne kažem da ideja nije dobra, dobije se vjerojatno na stabilnosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije oem,dobije se na stabilnosti zadnjeg kraja sto znaci puno

Koliko znam tek 2003 su poceli stavljati na VR6 zadnje balans stange

Edited by GTI-VR6-R32

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš li neku sliku od VR6 kako izgleda u OEM verziji?

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 4