4 4
DavudMehic

Golf 4 lupanje u prednjem ovjesu

Recommended Posts

Eh ovako, Imam problem sa golfom 4 1.9 tdi koji je motor to nije ni bitno toliko. Vozio sam mehanicaru da pregleda selene i sve te kurceve kaze da je sve uredno medjutim ja kada sa autom idem npr preko nekih manjih rupa onda se cuju ti kao tupi udarci kao da se nesto prelama ili kucka od sasiju automobila i kada npr sa 100 km/h usporavam na nekih 70-60 onda osjetim blago treskanje volana kao vibraciju neku sad me zanima da li je neko od vas imao slicnih problema i kako je to rijesio 

hvala unaprijed :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo sta kucka ti je regazzoni rekao, a ovo sta trese dok kocics su spigani diskovi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 hours ago, Passat said:

Ovo sta kucka ti je regazzoni rekao, a ovo sta trese dok kocics su spigani diskovi.

Ne mora znaciti. Moze biti i da su seleni na vilicama malo dobili oa vibrira. Uglavnom to je vec stara raga i vrijeme je promjenit selene i lezajeve amortizera. Promjenio na svom g4 koji je pazen i mazen i da vidis kolika je ogromna razlika sa novim Lemforder selenima...mila majka... 

Iako mi nije nista lupalo ali sam promjenio i puno je udobnije preko rupa

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 13. 02. 2019. at 9:03, G2 LTD said:

Ne mora znaciti. Moze biti i da su seleni na vilicama malo dobili oa vibrira. Uglavnom to je vec stara raga i vrijeme je promjenit selene i lezajeve amortizera. Promjenio na svom g4 koji je pazen i mazen i da vidis kolika je ogromna razlika sa novim Lemforder selenima...mila majka... 

Iako mi nije nista lupalo ali sam promjenio i puno je udobnije preko rupa

Provjeravao mi je mehanicar lezajeve amortizera kaze uredu su, sad ne znam da li nekome drugom da odvucem da li postoji neki nacin kako da sam provjerim te selene ili stabilizatore

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, GTI-VR6-R32 said:

Kakvi su ti amortizeri?

Amortizeri nisu losu cak su u veoma dobrom stanju danas sam gledo malo ove selene na vilicama kao da mi ima malo veca rupa na njima znam da mora biti neka mala rupica zbog hoda te gume ali kod mene se bas vidi kroz gumu kao da je poderan selen i to na obe strane ne znam da li je do toga

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ti je suplji selen, tak to obicno je. Imas I one koji su puni, al ti su I tvrdi. Selene vidis ako pajserom napinjes vilicu koliko hoda ima. Stabilizator skoro nikak, ima tolko mali luft, a kucka ko da kociju vozis, no oni nisu skupi. Za manje od 200 imas obadva malo bolje kvalitete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doslo vrijeme i za zamjenu amortizera,juce sam obisao malo autodjelove i naletim da je neki starline skuplji od bilstena ili saksa,ali ima 3 godine garancije,da li je ko cuo za tu marku i moze neka preporuka za zamjenske?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što ne pogledaš Monroe Reflex amortizere?
Moj otac je imao vrhunsko iskustvo s njima na Opel Omegi A 2.6.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 25. 11. 2014. at 22:22, tihca said:

ak si to uzeo monroe,napravio si opet grešku....ja lošiju kvalitetu nisam vidio za te pare a i jeftinije

 

On 26. 11. 2014. at 17:07, Tomaš said:

Da uzeo sam pardon dobio sam opet Monroe na reklamaciju jer čuvam račune! Taman vrijedi garancija dvije godine kolko su izdržali stari pa sam reklamirao.

Užas kvaliteta, Monroe nikad više- bacanje novaca! Preporučujem svima nešto drugo da stave samo ne to...

Ja bi sada stavio definitvno nešto drugo da mi nisu dali nove... A nek i ti izdrže toliko i u kantu za smeće s njima!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno, otac ih je kupio 2004. u Beogradu. Namontirao na auto sa 6 cilindara i zadnjom vučom.
Kako je držalo u krivinama, bruka. Jeste da je auto bio tvrd kao da je na gewinde. Ali samo Reflex. Obični su smeće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogi se zale na monroe,e sada su se pojavili ovi neki starline sa 3 godine garancije i cini mi se da su dobri citao sam po ostalim forumima i neki kazu da su bolji od bilstena,mada mi je to tesko povjerovati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad pitanje Sachs ili Bilsten?

Sta je kvalitetnije?, lova nije problem,jeli Sachs dolazio fabricki na golfu 4?

Edited by GTI-VR6-R32

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na amortizerima ne vidim nikakve oznake da bih skužio je li Sachs ili Bilstein, osim kataloškog nema ništa na njemu. Ja bih išao za OEM a sad što se ugrađivalo u originalnu ne bih znao ali čini da su ovi OEM uljni pa je možda ipak Sachs.

dsc_0066rxb51.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, <TDI> said:

Na amortizerima ne vidim nikakve oznake da bih skužio je li Sachs ili Bilstein, osim kataloškog nema ništa na njemu. Ja bih išao za OEM a sad što se ugrađivalo u originalnu ne bih znao ali čini da su ovi OEM uljni pa je možda ipak Sachs.

 

 

Koliko mogu da nadjem na internetu fabricki je sachs dolazio na golfu,gasni su amortizeri originalni,a i ove sto ja hocu da kupim su isto gasni,dva zadnja dodju oko 180km da li je to ok cijena? a prednji 200km par

7fdff0ca4faa88902efd6578bddc

Share this post


Link to post
Share on other sites
Koje imas trenutno na autu?
OEM za sportsko vješanje.
Ali nisam baš prezadovoljan.

Masovno hvale Bilstein.

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 hours ago, GTI-VR6-R32 said:

Koliko mogu da nadjem na internetu fabricki je sachs dolazio na golfu,gasni su amortizeri originalni,a i ove sto ja hocu da kupim su isto gasni,dva zadnja dodju oko 180km da li je to ok cijena? a prednji 200km par

Usporedi sa cijenom originalnih a rekao si da oni kod vas koštaju oko 800 km a Bilstein 400 km i odmah imaš računicu ili ne a po ovome kod Sachsa koliko vidim ima se računica uzeti ga i ako je dolazio u originalu kako kažeš onda mislim da nije loša kupovina.

16 hours ago, mur3633 said:

OEM za sportsko vješanje.
Ali nisam baš prezadovoljan.

Masovno hvale Bilstein.

S čim nisi zadovoljan?

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, said:

Usporedi sa cijenom originalnih a rekao si da oni kod vas koštaju oko 800 km a Bilstein 400 km i odmah imaš računicu ili ne a po ovome kod Sachsa koliko vidim ima se računica uzeti ga i ako je dolazio u originalu kako kažeš onda mislim da nije loša kupovina.

 

Da rekao sam da originalni dodju oko 800 km a bilsten 400 km,i ja nesto razmisljam da uzmem sachs koji je dolazio u originalu,ako mogu da te zamolim, da li mozes pogledate da li su stvarno dolazili sachs u originalu.I ja mislim da nebi bila losa kupovina.

Edited by GTI-VR6-R32

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledao sam i na mojim OEM amortizerima koliko vidim nema nikakvih oznaka a i sam znaš da kod VW-a na dijelovima osim kataloškog broja nema žiga proizvođača, jedino ako baš netko ima info ili je rastavljao pa je skužio da je od Sachsa ili nekog drugog.

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 minutes ago, <TDI> said:

Pogledao sam i na mojim OEM amortizerima koliko vidim nema nikakvih oznaka a i sam znaš da kod VW-a na dijelovima osim kataloškog broja nema žiga proizvođača, jedino ako baš netko ima info ili je rastavljao pa je skužio da je od Sachsa ili nekog drugog.

Da li imas etka program? da provjeris tu ako moze tu bi trebalo pisati ili ne/

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jok, koristim OnLine ETKA-u kad nešto trebam samo informativno a za sigurno kontaktiram ovlašteni jer imam vezu pa se ne zamaram sa instalacijom na računalu. Bilo je tu koji su nudili program za instalaciju pa malo pogledaj, možda ti još netko može dati link za skidanje ali sumnjam da u ETKA-i piše tko je proizvođač.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne pise na etki ko je proizvodjac :glavomuzid,da li ima jos neko sa foruma koje stavio sachs amortizere,da mi kaze da li je zadovoljan sa njima ili ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 4