4 4
DavudMehic

Golf 4 lupanje u prednjem ovjesu

Recommended Posts

[quote post=921896" timestamp="1566628727" name="" userid="359169] S čim nisi zadovoljan?

 

 

Sa OEM amortizerima.

Jednostavno auto se dosta isteže u krivinama, vjerovatno su i malo popustili. Bilstein B8 mjerkam, mada imaju jake cijene.

 

Inače na Golf 4 GTI (ne jubi) fabrički je dolazio Bilstein B4 i bio je jako loš i zato je Golf 4 GTI u krivinama nikakav.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čitao sam i ja o B8 i čujem isto da su dobri ali zar se ne gledaju i opruge kakve su na autu pa prema njima bi se i amortizeri morali uzimati a B8 možda po specki ne bi odgovarao meni sa OEM oprugama ili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

B8 su kraći amortizeri i namijenjeni su fabrički nižim oprugama.

Ti bi mogao da uzmeš B6, koji je namijenjen za sportsku vožnju na standardnim oprugama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, kad dođe vrijeme za mijenjanje onda ću razmisliti o B6 ili o OEM nižem ovjesu ali o tom, potom. :) Fala za info, nisam znao koji pašu a nije mi se dalo sad niti tražiti jer nemam problema sa mojima pa se nisam niti interesirao što paše od aftermarket amortizera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledam cijene na ebay.de i šaroliko sve... najbolje provjeri kod svog dobavljača.
Prednji B6 cca.  160 eura / 1 kom
Stražnji B6 cca. 105 eura / 1 kom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su dali ponudu za neki Bilstein 45€ komad zadnjih i 42€ komad prednjih u jednoj prodavnici u CG

Prodavac nije znao o kojem se modelu radi.

To mi je već prejeftino.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Još skuplje i k tome dodaj dostavu a pošto bi se kod vas to i carinilo onda bolje napravit upit kod svog dobavljača i onda odluči ali sve mi se čini da niš od tog Bilsteina B6 već će Sachs pasti ili? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

100% ce ici sachs, bilsten b6 mi je preskup, kod nas ispod 800km nije sigurno bilsten b6

Edited by GTI-VR6-R32

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što u stvari mijenjaš od amortizera, prednje, stražnje ili kompletno?

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minute ago, <TDI> said:

Što u stvari mijenjaš od amortizera, prednje, stražnje ili kompletno?

Kompletno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad ti Sachs stigne napravi nekoliko fotki pa ih stavi ovdje ako ti nije problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam na svome G4 Variant imao Sachs gasne i stvarno nisam imao primjedbi na iste,moja preporuka Sachs,dobro su držali u zavojima. :)

A kada sam mjenjao OEM amortizere,na njima su pisali Sachs kao sa ove fotke,mogu sa sigurnošću da kažem da su bili OEM jer na njima je stajalo 00" godište.

 

7fdff0ca4faa88902efd6578bddc

Edited by VWTDI

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je možda bilo do 00+ no, poslije su već samo stavljali kataloški kao na mojima pa je teže saznat tko je proizvođač. Ali ako je na modelima do 00 ili 01 bio Sachs vjerujem da su sigurno nastavili sa njim i dalje, samo što se oznake više nisu vidjele. Ja bih ga isto uzeo, mislim da bi me zadovoljio i da nemam potrebe za Bilsteinom.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 13. 11. 2008. at 14:22, KR3MN1 van den BOSCH said:

sachs je ena najboljih tvornic amortizera i kuplunga. Inače je prva ugradnja na sve VAG vozila. Tako da ljudi koji govore da niso kvaliteti, nemaju sve uredu u glavi.

bilstein normalni, niso ništo posebno, ako uzimaš sport variantu, ti trebaju još kakve dobre opruge (Eibach, etc..) da se vidi razlika. Na normalnih oprugah ti je nešto slično ko monroe reflex (što isto nije slaba marka).

Ako ti trebaju sporstki amortizeri, kupi bilstein (može da dobiš kod mene 30% off), ako nisi Lauda, onda su i SACHS super amortizeri.


Jedan stariji post ali pošto sam na njega naišao rekoh da ti pošaljem...

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 minutes ago, <TDI> said:


Jedan stariji post ali pošto sam na njega naišao rekoh da ti pošaljem...

Hvala cim legne plata ice sachs na auto,tako sam i ja negdje procitao da je prva ugradnja ali nisam bio siguran,pa sam zato pitao vas koji znate vise od mene

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad ih uzmeš napravi koju sliku da vidim kakvi su.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, mur3633 said:

A da li Sachs ima nešto za sportsku varijantu?

ima Sachs Super Touring,Advantage,Performance,itd...

ODZkOWZiYjA0NDBjNmUxNWZiNTRlYTc0MGQ3Y2Uw

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam stavia na g4 od kayabe amortizeri, sva 4 cca 1300kn i na tvornickim oprugama. plinski su. pokazali se odlicno

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 4