1 1
ivan117

RCD510 parking senzori

Recommended Posts

Pozz ekipa ??‍♂️ 

Imam jedno pitanje, imam Golfa 6 iz 2012god, ali nemam parking senzore, i dakle kupio sam naknadno original VW OEM parking senzore, i sad me zanima (trebao bi moći) ugradit to na originalni RCD510,  pa me zanima može li mi netko malo više pojasniti, imam neki 16pinski kabal od senzora, taj mislim da ide u radio ali nemam više slobodnog utora na RCD510 pa ako može samo netko da mi malo pojasni.. lp

Pokušavam i slike objavit ali nešto mi neće ?

Evo uspio sam slike ubacitcffa579123cc0a8707c5a10a864ed6ae.jpg560596e168cdc46fa3547edbb790d030.jpg877d9fc7cfbd5c264a310686f5444956.jpgf1a4bfe9fc609ba3313d1308a7511c67.jpg646e4ef6e7942312da1c2ec59c6a738e.jpgb6605bb22a91c97cc31d206df4a9e0e0.jpg2f8bc23b7d7d405de40fbfab8e2a6cae.jpg

Poslano sa mog SM-N950F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prijatelju,otkud ti ideja da se senzori kače na RCD?
Daj povezi kod nekog majstora da ti ugradi,lakse ti je. :)

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači ne spaja se na RCD? Išao sam nekom logikom jer ako želim prikaz senzora na ekranu RCD-a onda se valda spaja na Radio, bar sam eto tako mislio...
No svakako cu naći nekog majstora da mi to spoji

Poslano sa mog SM-N950F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, ivan117 said:

Znači ne spaja se na RCD? Išao sam nekom logikom jer ako želim prikaz senzora na ekranu RCD-a onda se valda spaja na Radio, bar sam eto tako mislio...
No svakako cu naći nekog majstora da mi to spoji emoji482.png

Poslano sa mog SM-N950F koristeći Tapatalk
 

Ne spaja se direktno na RCD, nego mislim da se spaja s Gatewayom, a RCD i gateway komuniciraju. Taj dio se iskodira  VCDS-om.

Mislim da je na tom principu nisam 100% siguran, neka netko potvrdi tko bolje zna.

Možda čak u onom buntu žica s dva đeka onaj manji šest pinski smeđi ide u quadlock od RCD-a.

Edited by goran sdi
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

Imam Jettu mk6 iz 2013 godine sa ugrađenim RCD 510 sustavom, ali bez parking senzora. 

Je li netko ugrađivao senzore koji se prikazuju na originalnom displayu?

Zvao sam jednu firmu iz Splita koja se bavi auto akustikom i rekli su mi da je to moguće, ali da su ljudi često imali problema odnosno da su bez objašnjenja senzori krepavali i da uglavnom vise to ne ugrađuju. 

Ima li netko iskustva s tim? Svaki savjet je dobrodošao.

Ta firma inače preporučuje klasične senzore na zvuk koji s ugradnjom koštaju 1800 kn. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ta firma je ocito radila sa nekom kopijom pa su im rikavali

 

orginal senzori 

 

PDC zadnji / OPS prednji-zadnji

moze se sve ugraditi 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pozdrav,
Imam Jettu mk6 iz 2013 godine sa ugrađenim RCD 510 sustavom, ali bez parking senzora. 
Je li netko ugrađivao senzore koji se prikazuju na originalnom displayu?
Zvao sam jednu firmu iz Splita koja se bavi auto akustikom i rekli su mi da je to moguće, ali da su ljudi često imali problema odnosno da su bez objašnjenja senzori krepavali i da uglavnom vise to ne ugrađuju. 
Ima li netko iskustva s tim? Svaki savjet je dobrodošao.
Ta firma inače preporučuje klasične senzore na zvuk koji s ugradnjom koštaju 1800 kn. 
 

Zivija...!
Jesi zva Cobr servis ili dB Audio?
Trebas li samo zadnje ili i prednje i zadnje?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1