0
tommek10

Volan golf 5

Recommended Posts

Hitno mi treba pomoc! Kupio sam si koznu navlaku za volan. Pošto nemam komande na volan već one plastike/gume potrebno ih je skinuti. Vidio sam na slikama da svi skidaju pri montaži da ljepše sjedne. Ja sam mislio da to neće biti problem. Ali kod mene to izgleda kao da je zaljepljeno u jednom komadu za volan i ne mrda nikud. Skinuo sam zračni jastuk da bolje vidim. Izgleda mi kad bi jače potegnuo da bi potrgao. Jeli itko nešto slično radio ili ima savjet. Po nekoj logici trebalo bi biti predvidjeno za komande na volan da se mogu ugraditi ali ako potrgam te gume neću imati  što vratiti natrag.

Edited by tommek10

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako me sjecanje dobro sluzi kad skines airbag imas vidu za svaki. Nisam 100 posto siguran ali mi je tako ostalo u sjecanju. Najbolje skini airbag a pa vidi da ne polomis, bar je njega lako skinuti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skinuo sam zračni jastuk... nema sarafa to vjerojatno imaju oni koji imaju komande na volanu

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hm... hvala ti. To je sve u komadu, vjerojatno je predvidjeno kuda će puknuo kad se povuče i da se kasnije može vratiti. Malo mi to bez veze napravljeno. Trenutno mi pada na pamet da s skalpelom rezem po crti kud bi trebalo puknuti (mislim na lice vanjsko) možda lakše izdaje. 388947d311a6fb42775a35f33ea20fc6.jpg

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikako ne reži skalpelom, to mora ići van samo treba dosta snage, bez brige, nećeš ništa polomiti, uhvati dobro sa rukom i mrdaj gore dolje dok ne izađe van, nije ljepljeno

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nikako ne reži skalpelom, to mora ići van samo treba dosta snage, bez brige, nećeš ništa polomiti, uhvati dobro sa rukom i mrdaj gore dolje dok ne izađe van, nije ljepljeno
Za sad sam odustao jer me strah da ne po trgam. Ali dao bi se kladiti da je ta guma sva u jednom komadu negdje ne vidim da se spaja osim kad se gura kao da puca po spoju. To je onaj sami dio do volana gdje bi trebale biti tipke. A ostali dio unutra gdje je air bag ide sve u jednom komadu tako da ocito mora negdje puknuti.

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm..čudno, i dalje mislim da bi trebalo ići dolje jer sam i ja skidao i znam da je teško išlo, makar vidim da ti je volan gumeni, a ne kožni, pa postoji šansa da je sve iz jednog komada

Btw. koliko si platio kožu?

Edited by đumbir

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hmm..čudno, i dalje mislim da bi trebalo ići dolje jer sam i ja skidao i znam da je teško išlo, makar vidim da ti je volan gumeni, a ne kožni, pa postoji šansa da je sve iz jednog komada
Btw. koliko si platio kožu?
Ma biti će sigurno to što kažeš volan nije kozni i to je sve u jednom komadu. Kad se koža stavlja mora se to odvojiti a za gumu/spuzvu nema potrebe. Jer da se i jedna od tih plastika makar mrda za 1mm rekao bi ide dolje ali to stoji fiksno i ne popušta.
Kožu sam platio nekih 150kn, super stvar kad se maknu te plastike i lijepo sašije izgledao kao orginal. Meni sad ne odgovara pa će na prodaju :-) .

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 hours ago, RI VW said:

Ma jok njegov je iz jednog komada. Može samo odrezati. Imamo sam i ja takav volan na Jetti. Kad sam ga mjenjao za kožni onda sam vidio da je ta guma iz jednog komada.

Kupi si kožni MF volan i odmah drugi auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ma jok njegov je iz jednog komada. Može samo odrezati. Imamo sam i ja takav volan na Jetti. Kad sam ga mjenjao za kožni onda sam vidio da je ta guma iz jednog komada.
Kupi si kožni MF volan i odmah drugi auto.
A budem malo pogledao ima li gdje što. Zračni jastuk bi ostavio svoj, ne bi išao u veliku investiciju jer me čekaju druge stvari početkom 3mj. S komandama na volan mi nema smisla jer nemam ni sat prilagođen tome.

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 minutes ago, tommek10 said:

A budem malo pogledao ima li gdje što. Zračni jastuk bi ostavio svoj, ne bi išao u veliku investiciju jer me čekaju druge stvari početkom 3mj. S komandama na volan mi nema smisla jer nemam ni sat prilagođen tome.

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk
 

Kako misliš nemaš prilagođen sat. Imaš putno računalo?

Kod mene je bilo putno računalo ono malo (pola ekrana) i ubačen RNS 310, sve je radilo kad sam stavio MF volan. Naravno morao sam promjeniti procesor volana ali to sam našao za 200 kn.

Edited by goran sdi

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kako misliš nemaš prilagođen sat. Imaš putno računalo?
Kod mene je bilo putno računalo ono malo (pola ekrana) i ubačen RNS 310, sve je radilo kad sam stavio MF volan. Naravno morao sam promjeniti procesor volana ali to sam našao za 200 kn.
Nemam puno računalo ni malo ni veliko :-) ... trendline oprema. Eventualno radi rcd 510 bi mogao imati komande a to mi nema smisla

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kožni volan u lošem stanju se da nać za 200-300kn, sašiješ tu kožu i staviš svoj airbag = voila :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kožni volan u lošem stanju se da nać za 200-300kn, sašiješ tu kožu i staviš svoj airbag = voila
Aj ga nadji za 200-300kn :)

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
0