5 5
LarGibbon

Golf 4 nema snage u nizim obrtajima motora

Recommended Posts

u pitanju je Golf 4 TDI 96kw..

situacija je sljedeca.. otkad sam uzeo ovo auto imam osjecaj da jako slabo vuce u nizim obrtajima motora. ponasa se tako da je jako kilav do nekih 2000 obrtaja, a onda kad kazaljka predje te obrtaje ispali se ko metak.

vrlo zanimljivo mi je to bilo u pocetku, ali me vremenom pocelo jako nervirat.. naime, isao sam kod jednog majstora koji mi je rekao da je to sasvim normalno za taj auto, te buduc da nije prijavljivao nikakve greske na dijagnostici uputio me da provjerim akutator turbine kod jednog majstora koji radi turbine.

taj lik je pogledao nekakvim ogledalcem u motornom prostoru, vjerovatno da li akutator radi.. i rekao da je najvjerovatnije on zablokirao. kako god, zamijenio je taj akutator, medjutim ja nisam vidio nikakve razlike.

njegovo misljenje je bilo da bi trebalo skinut turbinu i vidjet da li je do nje. nisam to prihvatio jer mi je rekao da je gledao turbinu, koliko se to moglo vidjet (vjerovatno je samo pogledao luft) i da mu se cini ok prije nego sam mu ja rekao da akutator nije promijenio ama bas nista.

uglavnom.. turbinu sam prebacio na zadnje mjesto i krenuo od pocetka.

zamijenio sam filtere i ulje.. nije bilo nikakve razlike.

ovaj prvi majstor mi je provjerio vakum.. drzim dosta povrsno, jer sam mu vec poceo ic na zivce. osim jednog uzduznog napuknuca na crijevu koje vodi s motora na dobos kocnice, nisam ni ja uspio nista znacajno uocit..

kocnica je inace tvrda cim se auto ugasi.. znam da ugaseno auto ne moze kocit, al' u ovom slucaju sistem ne ostavlja nikakvog prostora. hocu rec kocnica je tvrda odma na prvi pritisak. sto je drzim neispravno iako mi predmetni majstor nije dao za pravo i kaze da to tako radi..

ja sam sumnjao da to ima neke veze i s problemom vuce u nizim obrtajima motora, a sto je i predmet ovog problema.. da li i koliko to napuknuce na crijevu moze da se dovede u vezu s tvrdom kocnicom i gubitkom snage motora u nizim obrtajima ili uopsteno ta tvrda kocnica.. nije dalje ispitivano jer sam paralelno s tim ispitivao i protokomjer zraka na koji sam sumnjao od pocetka.

naime.. vec sam ga skidao i pokusao ocistit iako mi je majstor rekao da ga ne diram jer nije sigurno do njega i da cu ga samo zeznut.

kako god.. pokusao sam kontakt klinerom ali nije bilo apsolutno nikakve promjene ili razlike. provjeravao sam i onaj 'snow screen'.. sve je savrseno prohodno i motor nema problema sa snadbijevanjem zrakom.

pokusao sam otkacit protokomjer i dobijem situaciju da auto mnogo bolje reaguje na gas, mnogo bolje ubrzava u nizim obrtajima.. ali kad dodje do nekih 2000 obrtaja posustaje i nema onaj efekt ispaljivanja kao sto je to slucaj s prikljucenim protokomjerom. generalno, auto bolje radi s prikljucenim protokomjerom.. ali moj problem sa slabom vucom u nizim obrtajima nestaje kad ga iskljucim.

dilema koja je trajala nekoliko dana rezultirala je tako da sam odlucio zamijenit taj protokomjer iako mi je majstor rekao da je ispravan jer ne prijavljuje nikakvu gresku. znam da protokomjer moze brljavit godinama a da ne javlja gresku sve dok skroz ne ode ili dok se ne raskaci, te da se protokomjer ispituje kroz pregled parametara ili struje koju isti daje dok je motor u radu ali nisam uspio ubijedit nikoga da to odradi. busuc da ovaj uzak krug majstora koje inace posjecujem svakako to ne zna odradit.. nisam se suvise ni ubjedjivao.

odlucio sam uzet nov protokomjer cvrsto ubijedjen da je neispravan.. tacnije da je zaprljan i da se jednostavno ne da ocistit, te da ima pogresna ocitanja.

u medjuvremenu sam svratio do jednog auto-otpada u potrazi za susplehom iliti onom zastitom sto dolazi ispod motora, buduc da sam ovu svu zdrobio jer je auto dosta nizak naprijed, a o cemu ce mozda bit rijeci drugom prilikom. uglavnom, usput sam pitao da li imaju kakav protokomjer da probam i dali su mi nekakav. ovaj lik sto mi je to postavljao, kad je skinuo moj protokomjer kaze 'kinez'.. nije ni cudo sto auto ne ide.

posto se ja mnogo ne razumijem u automobile i dijelove.. to je bilo zateceno stanje na autu iliti takvog sam ga uzeo. nisam znao da li je mijenjan iako sam pretpostavljao da jest.. kako je na onom oklopu pisalo BOSH.. tako sam ja mislio da je i ulozak takodjer BOSH. da sam znao da je neki kinez, bez razmisljanja bi ga promijenio davno.

iako ja mislim da nije kinez.. vec da je neka verzija Pierburga. tacnije neka firma koja pod licencom Pierburga proizvodi protokomjere.

uglavnom.. nakon zamjene auto se mnogo bolje ponasalo u nizim obrtajima motora. bolji odziv na gas i u ono kratko vrijeme koliko sam ja to probavao bilo je nesto sto sam ja otprilike i ocekivao od tog auta i motora. nesto sto bi mogao prihvatit kao normalno, za razliku od ovog prijasnjeg stanja koje su majstori konstatovali kao normalno.

odustao sam od tog polovnjaka i u spoznaji da je protokomjer definitivno problem otisao kod ovog majstora da ugradim nov, buduc da sam na polovne cuo mnogo prituzbi i nisam htjeo da se upustam u tu pricu.

zamijenili smo protokomjer i ubacili nov.. medjutim auto ponovo nece da vuce i ponasa se isto kao i prije, tj. sa mojim protokomjerom. 

da se ubijes.. 

u pitanju je Pierburg.. 

izvadili smo taj novi i ubacili ponovo moj stari.. buduc da nema nikakve razlike.

uzeo bi taj polovnjak.. ali nisam uopste siguran od kojeg je to auta i motora. kontam kad bi nasao original BOSH.. makar i polovnjak koji radi, ali da je predvidjen za ovaj auto i ovaj motor.

na jednoj stranici su mi u svojstvu podrske rekli da je ovo protokomjer za moje auto.. https://www.autodoc.co.uk/bosch/1160376

pitam se kako doci do odgovarajuceg protokomjera na najlaksi, najjeftiniji i najsigurniji nacin.

vidio sam na ebay-u da neki prodaju.. ali mislim da cijena nije srazmjerna iliti da su protokomjeri zapravo cisceni da bi se prodavali pod nove.

kako god.. mozda nekom pomogne ovo iskustvo.

Edited by LarGibbon

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne.. koliko god ga stiskao ne primijetim nikakav dim. radi toga sam egr i preskocio.. ako ne uspije maf rijesit stvar pogledacu onda egr.

mada mislim da je pomenuti protokomjer krivac 100%..

trazim adekvatan.. problem je sto gdje god sam se obratio nude mi Pierburg..

kod mene nije radio kako spada iako sam ubacio nov. trazim znaci BOSH.. ali se slabo snalazim sa tim kataloskim brojevima, a u ponudama koje sam vidio na internetu prodaju se s razlicitim brojevima navodno za isti model i marku automobila i motora.

znaci ne znam koji bi odgovarao za 96kw..

ovaj polovni sto sam bio ubacio radio je solidno.. ali lik nema pojma s kojeg je to auta skinuo.

racunam kad bi nasao makar i polovan ali predvidjen za 96kw da bi radio jos i bolje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li ti radi geometrija turbine?

Isao si kod majstora, pa kakav je to majstor samo pogleda da li akturator radi,Akturator ne moze zablokirati ako geometrija turbine radi, akturator se skine sa rucice sto pomice geometriju i proba se rukom pomaci ako ide lagano onda geometrija nije prljava.A akturator nije skup 30-40 eura a to cesto ne odlazi,prvo to provjeri(geometriju) ,a za MAF senzor otidji u ovlasteni i prepisi sa njihovog senzora brojeve koji su na MAF-u i kupi novi pod tim brojevima i miran si,ali ja te savjetujem provjeri prvo geometriju turba da li radi,a za ostalo ces lako.

Edited by GTI-VR6-R32

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ipak mislim da ti nije protokomjer nego ili EGR ili Turbo, a ne znam imas li n75 ventil? On ti sluzi za otvaranje turbine i mozda tebi turbo otvara kasnije nego sto treba.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
52 minutes ago, GTI-VR6-R32 said:

Da li ti radi geometrija turbine?

Isao si kod majstora, pa kakav je to majstor samo pogleda da li akturator radi,Akturator ne moze zablokirati ako geometrija turbine radi, akturator se skine sa rucice sto pomice geometriju i proba se rukom pomaci ako ide lagano onda geometrija nije prljava.A akturator nije skup 30-40 eura a to cesto ne odlazi,prvo to provjeri(geometriju) ,a za MAF senzor otidji u ovlasteni i prepisi sa njihovog senzora brojeve koji su na MAF-u i kupi novi pod tim brojevima i miran si,ali ja te savjetujem provjeri prvo geometriju turba da li radi,a za ostalo ces lako.

otkud znam radi li ili ne.. samo ako bi tom logikom isli trebalo bi skunut pola motora pa vidjet da li radi ili ne.. naposlijetku i motor sam. mozda on ne radi..

majstor koji je gledao turbinu je jedini koji radi turbine u uzoj i siroj okolini.. ne sumnjam u njegovu kompetenciju ali mislim da se mom problemu nije posvetio ili se posvetio vrlo povrsno.

to sam i sam rekao..

49 minutes ago, hariismne said:

Ja ipak mislim da ti nije protokomjer nego ili EGR ili Turbo, a ne znam imas li n75 ventil? On ti sluzi za otvaranje turbine i mozda tebi turbo otvara kasnije nego sto treba.


Sent from my iPhone using Tapatalk

ima n75 ventil.. drzim da nije do njega ako radi akutator turbine..

sto opet ne mogu potvrdit.. ovaj turbista je valjda nakon ugradnje valjda bar pogledao.

lik od kojeg sam uzeo auto kaze da je turbina radjena.. to mi je rekao i ovaj turbista. kaze da je gledao i da sve izgleda ok.

kad sam probao auto nekon njegove zamjene akutatora i rekao da je isto.. on uopste nije znao sta je isto. kaze ja sam probao auto ide kao metak. ide reko.. ali nece u niskim obrtajima da vuce.

aha kaze.. onda moze bit geometrija turbine. mogu bit kaze i dizne ali bi on krenuo od turbine.

a za sto treba da pripremim 100 evra, jer skidanje i postavljanje je toliko i ako joj nije nista.

ebem li ga.. ne znam nista o turbinama i motorima. eventualno znam malo o ljudima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, ja sam kupio passata prije 2 godine kad mu je bila ciscena turbina a od pocetka sam imao problem sa geometrijom, doduse mene je zezalo drugo kad poklopim gas a auto je puno on prebaci u safe mod i mrtav je, a eto radjena je turbina, tako da moze biti tebi neka sitnica, ja ipak mislim da kod tebe nije protokomer u pitanju ti imas problem sa turbinom ili n75 ventilom, ako znas nekog taj n75 se skida na dva sarafa pa nek ti pozajmi da probas, samo zapamtis gdje ti ide koje crijevo.

Eto meni je radjena geometrija pa je ipak kidao turbinu, majstor provjerio i n75 i na kraj smo dosli do zakljucka da je geometrija zaprljana, a ne znam kako jer ja ga ne zalim na gas, tako da cu to rjesavat kad bas pocne da zajebava a sad nek gura tako dok moze


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima smisla.. n75 ventil sam planirao provjerit. prvi majstor, a koji me poslao kod ovog turbiste sto je zamijenio akutator, kad sam mu rekao da nema razlike rece da bi trebalo provjerit taj n75 ventil..

znas kako je.. poso, obaveze i ne stigne se bas razmisljat o nekim stvarima. vozim tako mjesec pa mi to padne na pamet i onda sam sebi krv pijem dva dana. te mozda je ovo, te mozda je ono.

mislim da taj n75 ventil voli cimat u safe mod.. a ja nemam taj slucaj pa sam ga samim tim i preskocio.

svakako ga valja pogledat ako ne upali ovo s protokomjerom..

danas sam uz jedno brdo isao i situacija se mnogo pogorsala.. bukvalno sam morao u svakij brzini ga zalijetat preko 2500-3000 obrtaja ili totakno izgubi snagu i nece da makne.

stao sam i iskljucio protokomjer i auto se relativno normalno ponasalo u tim nekim nizim obrtajima. nedostaje mu svakako snage i nece preko 2000 obrtaja s raskacenim tako protokomjerom, ali sam bez problema izasao uz to brdo.

moze bit i da je nakupio gresaka jer se mijenjalo nekoliko protokomjera, pa bez protokomjera.. a niko to nije spajao i brisao.

Edited by LarGibbon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Turbina kada se skida ne treba da se vadi citav motor,jer je odozdo sve pristupacno a mozes i odzgo samo skini egr ventil i crijevo sto ide od filtera vazduha i usisna grana i eto ti turba.Donje crijevo sto je na N75 ventilu ide direktno na turboevo ti kako da najlakse provjeris rad geometrije,skines to crijevo i gledas,video ispod.

 

A evo ti video kako geometrija treba da se pomjera bez akturatora.Ili uzmi pumpu pa skini crijevo vakum sto ide na akturator i pumpaj ako ne se ne pomjera onda je prljava geometrija,imas drugi video sve objasnjeno.A zadnji koliko stvara pritiska ispravna turbina jedna obicna voznja.

 

 

 

 

Edited by GTI-VR6-R32

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba samo na vakum provjerit dal se vnt poluga mice od kraja do kraja... Pod vakumom  od motora/pumpe ona se skroz poteze i onda dalje kroz okretaje to poluzje se vrace....  Na mk4 a i pasatu (oba su bospumpa) sam rjesio stvar sa ciscenjem vnt mehanizma.... Malo je delikatno za rastavit jer znaju puknit sarafi al se malo zgriju brenerom il indukcijskim grijacem..... i onda njezno pratit gdje sto ide. Na jednom sam primjetio i ostecen sami vnt mehanizam i to nije dugog vijeka jer je dodirna povrsina pojedena za mm dva i kad tad ce opet tu zapinjat....  Vcds daje neke refererence a i podatke o tlaku pa mozes vidit jel ima tlaka jel prefilava na leru jel prefilava na visim okr...  maf i njegove vrijednosti itd..  Cak i ako nema gresaka neznaci da maf il map lazu... osobno imah na mom sejadu da map zeza i daje nebulozni tlak dok je motor na leru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala.. 

u prvom videu je naveden slucaj greske na turbini koji uzrokuje 'limp mode'.. 

ja nemam takav problem.. jednostavno motor se gusi u nizim obrtajima. Kad predje tih nekih 1900 ili 2000 obrtaja guzva cestu. ide 180 bez problema.. mislim da moze i jos ali nisam ja bogzna kakav vozac pa se nisam ni usudio..

 

Edited by LarGibbon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nista onda ako si siguran za protokomer probaj i kad stavis drugi obavezno na dijagnostiku da izbrises greske, zna auto i zbog toga da zeza.

Ako ne bude do njega onda probaj n75 ventil, nema veze to za safe mode moze to da bude iz vise razloga tako da moze tebi da bude i n75 jer on ti sluzi kad ce se turbo upalit i ako ti on nije kako treba onda turbo kasni sto je i logicno.

Trece ti drugo nema sta nego da skidas turbinu i ocistis geometriju.

Ja za ostalo ne znam sta bi moglo bit, to su ti obicno te tri stvari.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
31 minutes ago, AUTOFREAK said:

Treba samo na vakum provjerit dal se vnt poluga mice od kraja do kraja... Pod vakumom  od motora/pumpe ona se skroz poteze i onda dalje kroz okretaje to poluzje se vrace....  Na mk4 a i pasatu (oba su bospumpa) sam rjesio stvar sa ciscenjem vnt mehanizma.... Malo je delikatno za rastavit jer znaju puknit sarafi al se malo zgriju brenerom il indukcijskim grijacem..... i onda njezno pratit gdje sto ide. Na jednom sam primjetio i ostecen sami vnt mehanizam i to nije dugog vijeka jer je dodirna povrsina pojedena za mm dva i kad tad ce opet tu zapinjat....  Vcds daje neke refererence a i podatke o tlaku pa mozes vidit jel ima tlaka jel prefilava na leru jel prefilava na visim okr...  maf i njegove vrijednosti itd..  Cak i ako nema gresaka neznaci da maf il map lazu... osobno imah na mom sejadu da map zeza i daje nebulozni tlak dok je motor na leru.

naravno.. ja se vodim cinjenicom da je turbina radjena. moze bit da je lose uradjena, ali isto tako moze bit i da je bila sasvim u redu, te da je prijasnji vlasnik isao upravo tom logikom. buduc da je ubacio i novi maf nije mu nista drugo ni preostalo nego da radi turbinu. naravno.. moze bit i da je provjeravao n75 ventil, egr cistio ili zamijenio.. da je izmijenio vakum crijeva, te da je tek onda odlucio da skine turbinu.

ono sto sam ja konstatovao jest da njegov novi maf mozda ne radi kako treba, jer sam i sam pokusao da ga zamijenim novim i jednako nije bilo razlike. razlika je kad sam stavio polovan maf.. auto ide kako spada ili bar znatno bolje.

novi maf koji sam ja probavao je bio Pierburg.. a i maf koji je prijasnji vlasnik ubacio bio je Pierburg.

mozda je to sve samo neka moja suluda teorija.. ali na neki nacin cini ovu temu zanimljivijom.

mislim.. moze bit da je to i jedan od razloga zasto ga prodao. nije nasao rjesenje za problem koji evidentno postoji.. iako treba malo senzibiliteta da se kao takav uoci. majstori te blijedo gledaju.. kome god das auto da proba kaze sve je ok. kao sto se i meni ucinilo kad sam ga kupovao. najveci vic bi bio da sad ja uzmem i da mijenjam sve to ponovo po redu i da skidam turbinu ili sta ti ja znam. 

pitanje svih pitanja jest da li taj Pierburg moze pravit problem ili ne..

Edited by LarGibbon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam zasto mislis da pierburg stvara problem, prije bi reka da je to placebo efekt. Ja sam na svoj stavio pierburg i auto je isao samo tako. Isto 96kw

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ja kontam da bi trebao radit.. masa raje ga stavlja. zato sam i otvorio temu..

ono sto je navedeno u uvodu teme jest da auto bolje ide s tim protokomjerom nego bez njega.. ili vrlo vjerovatno s pokvarenim.

moze bit da je zapravo kod tebe placebo efekt i da auto zapravo ne ide kako treba.. vec da bolje ide kako si stavio taj protokomjer.

da si stavio i neki BOSH-ov pa probao mozda bi uvidio razliku..

naravno.. mnogo je vjerovatnije da ja nisam u pravu. postavlja se pitanje sta ako jesam.?!

zato i pitam da li je neko imao slicno iskustvo.. 

Edited by LarGibbon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega ovo je samo previse kompliciranja, sto ako ovo, sto ako ono. Bez uvrede. Meni je maf crkao, stavio sam pierburg i auto je ponovo isao kako treba. Ja bi prije rekao da je problem u turbu, al ako zelis posudi od nekog maf senzor i stavi na svoj auto pa probaj. Eliminiras pa ides redom. Nema tu previse stvari koje mogu zajebavati. Ili daj majstoru koji ce lako s potrebnim alatima utvrditi kvar i rijesiti to

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa probao sam.. kako je vec i receno izmedju ostalog.

probao sam nov taj Pierburg i nema razlike.. probao sam polovan BOSH (s tim sto nisam siguran od kojeg je tacno modela).. i auto ide znatno bolje.

nikakvo to kompliciranje nije.. vec upravo i jedino uprostavanje po svemu sudeci jednog kompliciranog problema.

bez uvrede takodjer.. meni taj Pierburg nije donio nikakvu promjenu. polovan BOSH jest..

moze bit i da ja sve umisljam.. nije iskljuceno. 

nista nije iskljuceno, pa ni da je turbina kako kazes u klincu. al to sam vec obrazlozio..

Share this post


Link to post
Share on other sites

protokomjer je definitivno bio uzrok.. znaci ubacio sam BOSH-a polovnjaka i motor povlaci u nizim obrtajima. sam protokimjer je bio u prilici prashnjav i nisam siguran od kojeg je auta i motora buduc da je kod njih kataloski broj na kucistu, a lik donio pune sake ulozaka. nisam obrisao greske i nisam ga spajao na dijagnostiku. nikakvi kilometri nisu bili potrebni ili sta ja znam taj learning time. auto je jednostavno proradilo odmah.

uglavnom.. ne ide u safe mod koliko god ga stiskao i povlaci i u 4 brzini s nekih 1100 ili 1200 obrtaja sasvim solidno, te reaguje na gas momentalno.

reklo bi se auto konacno ide kako spada.. 

sad, zasto taj Pierburg pravi njesra.. bilo bi zanimljivo znat. al' ako nista.. znamo bar to sto sada znamo.

Edited by LarGibbon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja sumnja na maf ali ipak ne doduse u mene je 2.0, ali poslje vadenja kata i mjenjanja svega osim egr on ispa problem ima ocitanja a nije radija, meni dimija i nije poteza do 2000

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa imaš par načina da saznaš koji je maf dolazija kod tebe (bar vag kataloški broj)

ali nam moraš dati oznaku motora i godište. jel ASZ ili ARL?

evo Christijan ima četvorku 2004 sa Asz motrom pa ti može pogledati koji je kod njega (a ima još ljudi s tim motorm ia autom)

a drugo je da odeš u ovlašteni daš broj šasije i ovaj ti kaže koji je broj

ili mogu ja pogledati u etki

Share this post


Link to post
Share on other sites
46 minutes ago, dr.restaurator said:

pa imaš par načina da saznaš koji je maf dolazija kod tebe (bar vag kataloški broj)

ali nam moraš dati oznaku motora i godište. jel ASZ ili ARL?

evo Christijan ima četvorku 2004 sa Asz motrom pa ti može pogledati koji je kod njega (a ima još ljudi s tim motorm ia autom)

a drugo je da odeš u ovlašteni daš broj šasije i ovaj ti kaže koji je broj

ili mogu ja pogledati u etki

hvala prijatelju.. nocna mora zvana protokomjer je za mene gotova stvar. originalno je kuciste kod mene na autu, tako da imam i kataloski broj. radi se ili bolje receno radilo se o tom da je taj originalni prijasnji vlasnik zamijenio Pierburgom.. tacnije nekom njegovom verzijom. 

na njemu je pisalo iS2 Germany ili nesto slicno. u svojim povrsnim istrazivanjima sam dosao do saznanja da je protokomjer zapravo proizvod nekakve firme koja proizvodi iste pod licencom Pierburga. neka kooperantska firma ili slican klinac. radi se o tom da u slucaju BOSH-a na ulosku samom nema kataloskog broja i prodaje se iskljucivo zajedno sa kucistem, a polovnjak kog sam uzeo ili svi koji su bili u ponudi su bili bez kucista. tacnije kucista su bila tu ali bilo je to sve izmijesano tako da nisam mogao zakljucit koji ulozak da trazim jer su na njima neki drugi brojevi i oznake. naravno.. mogao sam trazit neki koji nije vadjen iz kucista i kuciste s kataloskim brojem koji meni treba, ali bi to prosirilo potragu i potrosilo zivce koji su bili vec pri kraju.

tako da vidjecu koliko ce ovaj sluzit.. vrlo vjerovatno duze nego kamara drugih stvari koje vec vape za zamjenom.

drugim rijecima.. s broja jedan protokomjer je presao na zadnje mjesto na listi prioriteta.

moram rjesavat diskove i plocice i moram vidjet da uradim nesto po pitanju opruga jer je auto suvise nizak.. i tu bi mi dobro dosla svaka pomoc.

auto se pomalo cima u leru dok se ne zagrije.. drzim da mi se i zamajac smijesi, a to me mozda u ovom trenutku najvise i zabrinjava.

Edited by LarGibbon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu i kod mene se cuje nesto na Golfu kada prelazim npr preko lezeceg kada se auto vaga na kvacilu ,to mi se javlja cim se optereti motor ili kada se krece iz mjesta uz poviseni dio terena,ne znam kako bih opisao taj zvuk kao nesto da skripi gumeno , sumnjam na nosac mjenjaca jer i teze se salta iz 1 u 2 brzinu ,a na leru se ne cuje nista i kada stisne i pustim kvacilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovih dana me krenulo bas sa autom,naime kada krecem uzbrdo 1-2 brzina auto nema snage ispod 1900, pritiscem gas kao da ga i nema ovom mi se desava samo kada je motor hladan,tek negdje na 2000 povuce i ide odlicno do 4000,dugnut je sa 90 na 120ps u planu podizanje na nekih 150-160ps,turbina je ociscena,ne trosi ulje,ne dimi,auto je golf 4 tdi 90konja plus dignut na 120konja.

Primjetio sam vazduh u crijevima goriva,ona providna crijeva goriva su pa se vide mjehurici.

Edited by GTI-VR6-R32

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 5