5 5
LarGibbon

Golf 4 nema snage u nizim obrtajima motora

Recommended Posts

Ovo podizanje na 160KS misliš samo softverski sa mapom odraditi ili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos se problem nije otklonio sumnjam na n75 ventil jer kada se uzbrdo ide nema snage auto uopste potrebno ga je zavrtiti cak do 2500 da povuce malo, i kada presaltam u drugu obrtaji padnu ispod 2000 i opet ista prica noga mi je zavarena za pod znaci pun gas i nista se ne desava do nekih 2300 okretaja ,a po ravnom raspalim ga do 4000 okretaja i ide on fino,Ali to me zeza snage nema nikako iz malih obrtaja.Npr. vozim po otvorenoj cesti u 4 stupnju malo ispod 1900 okretaja i stisnem gas do poda i nista auto ne ubrzava uopste,kao da ga koci nesto da krene ubrzavati.Mjenjao sam i turbinu novu stavio jos pod garancijom,maf senzor originalni nov,sve ocisceno usisna grana,interkuler,sva crijeva vakum zamjenjena,nema gresaka na dijagnostici.Nekada auto ide iz malih okretaja i povlaci stvarno milina ga voziti a nekada nece pa ga je**,jos nesto primjetio,auto kada ide dobro iz malih okretaja cuje se turbina onaj zvuk njen,a kada nece da ide onda se i turbo ne cuje.

Edited by GTI-VR6-R32

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam slican problem, uzmem polovan n75 auto poce da ide fino nakon nekog vremena mrtav totalno, vratim opet moj n75 evo da kucnem jede asfalt, tako da probaj n75 mislim da do njega 99,9%


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja mislim da je do njega,ovih dana uzet cu nov n75 pa probam sa njim,pa javim jeli sta bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da javim sada dosao iz voznje auto ide fino cuje se turbina,i nakon vozanja od nekih 10-tak minuta i odjednom ne cuje se turbina i auto nece da ide onako kako treba da ide,gas je postao trom znaci trebas da das gasa skoro do pola da se on probudi da ubrza do 2000 okretaja i osjeti se taj zastoj ispod 2000 kao da mu nesto neda da krene ubrzavati.Cekam platu pa onda cu uzeti nov n75 pa probati,molim i ostale neka se jave ako su imali slican problem sa autom.

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 hours ago, GTI-VR6-R32 said:

Evo da javim sada dosao iz voznje auto ide fino cuje se turbina,i nakon vozanja od nekih 10-tak minuta i odjednom ne cuje se turbina i auto nece da ide onako kako treba da ide,gas je postao trom znaci trebas da das gasa skoro do pola da se on probudi da ubrza do 2000 okretaja i osjeti se taj zastoj ispod 2000 kao da mu nesto neda da krene ubrzavati.Cekam platu pa onda cu uzeti nov n75 pa probati,molim i ostale neka se jave ako su imali slican problem sa autom.

Vacum ventil turbine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavljen je nov vakum ventil

Imam pitanje,kada se upali auto,koliko se treba pomaknuti polugica turbine?

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, GTI-VR6-R32 said:

Stavljen je nov vakum ventil

Imam pitanje,kada se upali auto,koliko se treba pomaknuti polugica turbine?

Na leru se pomice vrlo malo jedino pod obrtajima ide vise. Taj vakum ventil steluju turbinisti koji urade remont turbine jer je propisano koliko na kojim obrtajuma puni turbo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo mene opet,juce sam se vozao i turbina je radila i auto je isao odlicno,i nakon mozda 20 minuta sto je bio ugasen isao u trgovinu.I upalim auto  turbina se ne cuje nikako i nece da auto ide,tako da sve vise sumnjam na n75.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sada me zeza geometrija turbine,zna da zapne pa nece da mrda nekada radi bez poteskoca,sada imam pitanje da li se smije pjeskariti turbina,mislim da ovaj dio.

DSCF2250.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam vidio sve turbine kad dolaze sa servisa su pjeskarene pa valjda onda znaju što se može. Što ćeš, sam popravljat?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako misliš na ovaj unutarnji rub koji je oksidirao onda bi se prethodno turbina trebala rastaviti i sve izvaditi a tek onda odnijeti na pjeskarenje ali ako to nosiš u servis možda ti oni mogu sve to riješiti pa čemu komplicirat.

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, <TDI> said:

Ako misliš na ovaj unutarnji rub koji je oksidirao onda bi se prethodno turbina trebala rastaviti i sve izvaditi a tek onda odnijeti na pjeskarenje ali ako to nosiš u servis možda ti oni mogu sve to riješiti pa čemu komplicirat.

Da na taj rub mislim a i na ovaj centralni dio turbine gdje idu 3 sarafa,tako sam i mislio,rastaviti sve i izvaditi i onda na pjeskarenje,jer negdje sam procitao po stranim forumima da se ne smije pjeskariti ovaj centralni dio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolje nazvat neki servis pa da ti oni potvrde.

Gogi,
što ju nisi obojao sa temeperaturnom bojom nakon servisa, zaštite se otvori a pošto je sve grubi odljevak može se i kistom, bila bi dobra zaštita od korozije i oku ljepše.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto vidiš, nisam se ni sjetio toga, a imao sam sprej za visoke temperature.

Da, mnogo bi bila bolja zaštita i ljepše bi izgledalo. Ali eto ne može čovjek ni svega da se sjeti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Još bolje recimo da se kupi 0,75L neka kvalitetnija boja jer sprejevi nisu nešto, a neki dan sam baš gledao kod nas što ima u ponudi ali ću ipak uzeti Luxalovu crnu i srebrnu, čini se da je dosta kvalitetna a i cijenom prihvatljiva pa će mi za diskove dobro doći. Ne znam kakva je ova od DC-a dosta je skuplja ali sa sprejem od DC-a prošli put nisam bio zadovoljan, smeće od proizvoda, skida se nakon nanosa, neka do 800°C. Luxal termo 0.75L_crna i srebrna

img_20190628_102852quk1q.jpg

img_20190628_103211fnksp.jpg

img_20190628_103218wbk93.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravljen auto,ociscena turbina i zamjenjen n75 ventil koje me zezao cijelo vrijeme,zbog toga se i zaprljala geometrija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogao si koju sliku staviti od turbine i što je sa rubom, jesi ga pjeskario na kraju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pjeskario sam ga nije bilo druge,vjeruj da sam bio u zurbi i da sam skroz zaboravio da slikam kako je to ispalo na kraju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ja slike.. wtf is this.?!

001.jpg

znaci razletila se turbina..

ok, zamijenjena je.. tacnije skinuta i poslana na popravak. mislim da je sve islo van, jer je bila polomljena sva unutra.

servis koji je skidao turbinu i cistio ove cijevi i sve sto ide uz to predlozio je i zamjenu interkulera, jer navodno tesko je to ocistit kad se polome leptirice. kao pozabijaju se u sace i ne mogu se istjerat vanka.

ok.. uzeo sam neki dobroizgledajuci polovan da situaciju pojednostavim koliko se pojednostavnit da.

auto je popravljeno, medjutim kad sam ga ja probao, bar sto se tice povlacenja.. bilo je u najmanju ruku smijesno. znaci nikako.

hajde, mislim se sebi.. mozda je protokomjer poblesavio i kontam se doci ce sebi. sto se u neku ruku i dogodilo. donekle je povlacilo auto, ali nije to to. pokusao sam da ga ocistim i stvar se, bar po mom subjektivnom osjecaju dosta popravila.

ostala mi je ta nekakva turbo rupa.. tacno kao da se gubi pritisak negdje i auto nema onaj shus kakav ja mislim da je imalo ili trebalo da ima.. najosjetnije je na uzbrdici kad se recimo prebacuje iz druge u trecu brzinu. kao da sav pritisak pobjegne negdje i bukvalno treba dvije tri sekunde da turbina nadoknadi taj pritisak i da motor povuce. kad povuce onda ide kako spada.. ali svako popustanje papucice gasa trazi ponovo to nabijanje pritiska.

u isto vrijeme se cuje zvuk nekakvog puhanja.. ono,  kad se gas solidno pritisne. zvuci kao ventilator klime kad se pojacava i odlicno se cuje u kabini. kad otvorim prozor taj zvuk se pomijesa s bukom motora i nisam siguran da ga mogu interpretirat.

onomatopeja onog sto se cuje u kabini bila bi "ffffffffffffffffff..."

 sad, ja kao prosjecna sirotinja, nisam siguran ni kako bi se trebala cut ispravna i nova, uslovno receno, turbina.. pitajuc se da to zapravo i upravo ne gubi negdje pomenuti pritisak, pregledao sam ono crijevo sto ide od egr-a ili kako vec i kad sam ga skinuo unutra gdje je ona klapna nalazio se komad nekakvog gumenog crijeva..

u servisu kazu da su sve ocistili i isprali.. i egr da su ocistili. meni ne izgleda bas kao ociscen, ali ono sto je bitnije jest sta je taj gumeni komad crijeva i odakle je on mogao doc tu.

radi se o nekakvoj spuzvastoj gumi, nalik na onu izolaciju koja se nalazi na nekim cijevima ili sta ja znam..

002.jpg

sada to izgleda ovako..

003.jpg

i ponovo moj subjektivni osjecaj je da ide bolje..

ako neko ima ideju ili komentar.. vezano za pomenuti komad gumenog crijeva, ovaj turbo lag.. koji je doduse dosta reduciran nakon ciscenja protokomjera i vadjenja ovog komada gumenog crijeva, ali je prisutan jos uvijek u nekoj mjeri u kojoj ranije ga, ubijedjen sam, nije bilo ili pak pomenuti zvuk koji se javlja pri dodavanju jaceg gasa i opterecenja motora.. iliti fffffffffffffffff.?!

Edited by LarGibbon

Share this post


Link to post
Share on other sites

gledam ove slike i kontam nisu budale da su ubacili to crijevo u onu cijev sto ide s egr-a, mislim vrlo je mogucno da su je zeznuli pri postavljanju pa je pukla negdje i pusta.. i da se odatle cuje ono famozno ffffffff...

ne bi mi to valjda uradili.. ?

Edited by LarGibbon

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 5