5 5
LarGibbon

Golf 4 nema snage u nizim obrtajima motora

Recommended Posts

On 8/15/2019 at 10:25 PM, LarGibbon said:

gledam ove slike i kontam nisu budale da su ubacili to crijevo u onu cijev sto ide s egr-a, mislim vrlo je mogucno da su je zeznuli pri postavljanju pa je pukla negdje i pusta.. i da se odatle cuje ono famozno ffffffff...

ne bi mi to valjda uradili.. ?

ista stvar i kod mene i pokusavam odgonetnuti sto bi moglo biti, jedino meni je majstor rekao posto je turbina isla dosta u safe mode da je dobio po repu interculer i da vjerojatno on malo pusta i sad jedino me to drzi i vozim tako pa cekam da interculer rokne ili ce nesto drugo na kraju biti. bio na moru s njim i natrag i nikakvih problema mada je taj glupi problem prisutan

Share this post


Link to post
Share on other sites

ono sto sam ustanovio jest da pusta na dihtung. naprskao sam cijev malo deterdzentom i vidi se da izbija na mjestu gdje se ta cijev prikljucuje dole na motor ili turbinu ili gdje vec. nista znacajno prilikom rada motora u leru.. nisam siguran da li se i koliko pojacava to ispustanje u toku voznje i prilikom pritiskanja gasa, te da li je to razlog sto cujem puhanje pri opterecenju motora.

kakogod.. majstor kaze da je uvalio nazad stari dihtung pa sam narucio novi. kakva je situacija na drugoj strani cijevi nisam uspio ustanovit jer je nepristupacno, uglavnom i tu je uvaljen stari dihtung pa sam i njega kupio.

u kakvom je stanju sama cijev pokusat cu ustanovit kad je skinemo.. ovako naoko sumnjam da je pukla ispod one pletenice. brzo se zagrije i deterdzent podje isparavat i na dodir ne mogu osjetit da pusta, ali vidi se da nekakva garez izbija ispod te pletenice.

ono sto mene interesuje jest kako i koliko se to odrazava na performanse.. iliti da li i koliko to moze bit razlog povecanog turbo laga iliti rupe koju subjektivno osjecam pri vecem opterecenju motora i davanju veceg gasa, a kojeg ili koje ubijedjen sam nije bilo ranije, cak ni sa turbinom koja je kao takva evidentno bila pred umiranje.

ili je zec negdje drugo..

Edited by LarGibbon

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam problem sa golfom 4 1.9 tdi 66kw+ ove godine u maju mjesecu je ciscena turbina zaprljala se geometrija turbine,i prosle godine sam mjenjao maf senzor nov stavljen bosch,od kako je ociscena turbina i ostale pizdarije auto je isao odlicno,naime ovaj problem je poceo da se javlja prije 3-4 dana,kada upalim auto hladan prvi put,turbo se ne cuje ono zvizdanje i auto nece da ide sve do 2000rpm i tako nekih 300 metara voznje i odjednom podje da radi turbina zvizdi (prozor spusten i cujem kako se ponasa)i auto hoce da vuce ko lud do 2000 a i posle 2000rpm, ,prije se cula turbina na leru kada se upali auto,a sad ne,gledao sam geometriju i polugica se pomjera,sad mislim da je krivac n75 ventil,i cjeli dan auto ide super nemam nikakvih problema vuce u svim obrtajima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isti slučaj sa passat 5+, na kraju otišao senzor protoka zraka, probaj staviti neki polovan pa testiraj. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad je motor hladan pa krenem preko 1800 obrtaja i onda se cuje jedno kiliktanje, (bas se cuje) iz zone instrument table,i onda auto povuce,sta bi moglo biti,nekad kad se ne cuje taj klik auto nece da povuce od 1800 tek na 2100 povuce i onda se opet javi taj zvuk,

Edited by GTI-VR6-R32

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/17/2019 at 1:38 AM, LarGibbon said:

u pitanju je Golf 4 TDI 96kw..

situacija je sljedeca.. otkad sam uzeo ovo auto imam osjecaj da jako slabo vuce u nizim obrtajima motora. ponasa se tako da je jako kilav do nekih 2000 obrtaja, a onda kad kazaljka predje te obrtaje ispali se ko metak.

.....

kako god.. mozda nekom pomogne ovo iskustvo.

Stari moj, bolje da nisam tvoj post procitao, samo sam se sjetio svog golfija i svih problema vezano uz tu sugavu lijenost u niskim okretajima. Isti motor. Nema sto nisam promijenio na tom autu, na kraju sam ga prodao jer nikako to nisam uspio rijesiti, citaj - niti jedan majstor za kojeg sam imao para :D se nije pozabavio tim problemom kako sam ja htio, tako da mi je preostala kupnja novih dijelova. A kad nemas para, to traje, i pije ti zivce.

Kad sam ga kupio, bio je crknut aktuator, trom u niskim okretajima, ali zato safe mode u visim okretajima. To zamijenio, isao je puno bolje, ali nije to to. Pa isao na stelanje aktuatora, pa novi n75, ciscenje egr-a, novo crijevo vakum pumpe, pa nova vakum pumpa, novi MAF (doduse mislim da je bio pierburgov, kao i kod tebe, mozda je tu lezao problem), novi MAP i pitaj boga sto sve ne...svi su pricali da ide oke, meni to nije bilo to. Tako sam ga i prodao, i dan danas me to hebe :D da mi je sad u rukama isla bi nova turbina, novi maf i nek si hebe m. Nikad necu saznat, :D tu i tamo na mobile.de prelistam jel ima koji golfi sa 130/150 konja, dobrom opremom i malo km, ali za to je vec kasno, a i zena bi me ubila :D

Edited by gavranovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma to te nostalgija puca, samo nećeš priznat haha, čim gledaš po oglasima i tražiš jel ima koji primjerak. :)

Kakvo slabo potezanje, kakvi bakrači, nema toga u 96kW motora. :D

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Stari moj, bolje da nisam tvoj post procitao, samo sam se sjetio svog golfija i svih problema vezano uz tu sugavu lijenost u niskim okretajima. Isti motor. Nema sto nisam promijenio na tom autu, na kraju sam ga prodao jer nikako to nisam uspio rijesiti, citaj - niti jedan majstor za kojeg sam imao para  se nije pozabavio tim problemom kako sam ja htio, tako da mi je preostala kupnja novih dijelova. A kad nemas para, to traje, i pije ti zivce.
Kad sam ga kupio, bio je crknut aktuator, trom u niskim okretajima, ali zato safe mode u visim okretajima. To zamijenio, isao je puno bolje, ali nije to to. Pa isao na stelanje aktuatora, pa novi n75, ciscenje egr-a, novo crijevo vakum pumpe, pa nova vakum pumpa, novi MAF (doduse mislim da je bio pierburgov, kao i kod tebe, mozda je tu lezao problem), novi MAP i pitaj boga sto sve ne...svi su pricali da ide oke, meni to nije bilo to. Tako sam ga i prodao, i dan danas me to hebe  da mi je sad u rukama isla bi nova turbina, novi maf i nek si hebe m. Nikad necu saznat,  tu i tamo na mobile.de prelistam jel ima koji golfi sa 130/150 konja, dobrom opremom i malo km, ali za to je vec kasno, a i zena bi me ubila



Ovo sve kao da sam ja pisao ali za passat b5 81kw AFN

Prvo me zezala geometrija nju ocistio nije bacao u safe mode vise, sad poceo opet posle 3 mjeseca, svi kazu ide odlicno ali meni nije to to jer znam kako je isao, sad ide solidno, ponekad kao da mi kasni turbo a ponekad povuce bas dobro, probat cu n75 pa da vidimo..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je i kod mene i ja sam cistio geometriju,mjenjao n75 ali bas se osjeti da kasni turbo pogotovo kad ides uz neku starnu,iz druge kad presaltas u trecu i obrtaji padnu malo ispod 2000 i das gas i cekas 3-4 sekunda i tek onda povuce

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

96kw je monstrum, nikad neću prežalit što mi taj motor nije pod haubom.

 

 

Ja imam problem sa lijenim prvim gasom. Recimo kad radi u mjestu i na kratko stisnem pun gas i pustim kao da malo zakasni, dok recimo kod drugih TDI je baš precizan.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim da se dosta vas žale da vam auto nema snage iz nižih okretaja.

To je i kod mene bilo na mom bivšem G4 i nešto malo čitao i odlučim zamjeniti ovaj famozni ventil,onako sumnjičav da to neće riješiti problem,kupim ga i stavim,ma za nepovjerovati drugo auto, u trećem stepenu na 1900 o/min gume su skripale :D

 

GH24580.jpg?107

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kontrolni ventil pritiska punjenja 

Pierburg 7.05817.00.0

OEM 046905291A

964-110-950-02-M244.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdje se nalazi, da li je to za motore sa Bosch pumpom ili i za PD?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Valjda imaju i PD motori,baci pogled pa vidi da li ima i PD.

DSC0371r-L.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

A tu se nalazi, budem bacio pogled.
Tražio sam ga po kataloškom ali nigdje slike da nađem gdje je ugrađen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na slici ne vidim, jedino ako je negdje ispod...

dsc_0028d8u4s.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima sigurno samo se ne vidi na slici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni na AFN dodje pored turbine desno iza hladnjaka, moze li da se ocisti sa necim ili kako da se provjeri? Da ga ne uzimam ako je ispravan


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/17/2020 at 5:58 PM, <TDI> said:

Na slici ne vidim, jedino ako je negdje ispod...

dsc_0028d8u4s.jpg

Ak me pamćenje dobro služi, ovi vakuum kablovi sa n75 ventila, jedan od njih je spojen na taj ventil. Nepovratni ventil jel, s jedne strane ne bi trebao puštati kada ustima vuces ? tak znaš jel radi ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao sam sinoć sa baterijom ali ne vidjeh ništa, ima neki kao mali, upola ovoga kao na gornjoj slici ispod N75 ventila ali sad jel je ili nije, ne znam. Nisam skidao poklopac motora jer mi se nije dalo. Budem potražio kad bude vremena ali nije tu gdje bi kao morao biti na onoj gornjoj slici, čak se i na ovoj mojoj vidi ako se poveća da ga tu nema. No, dobro je znati, znači ide se onom metodom, povuci Graševinu iz bureta. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pratis samo crijeva turbine ona mala tj crijeva od vakuma, jedno crijevo od ventila n75 je povezano na onaj mali ventil crnobijeli tako ces ga najlakse nac. Znaci pratis crijevo od n75 ventila i naci ces 100%.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugačije je urađeno na 96 i 110kw motorima. Postoji poklopac preko svega toga. Ja sam na Sharanu pokušavao da pogledam, ali nema šanse da se može vidjeti.

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 5