5 5
LarGibbon

Golf 4 nema snage u nizim obrtajima motora

Recommended Posts

Nisam, evo nikako da poručim silikonska jer ne znam hoće li uopšte stizati zbog ovoga virusa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzmi najobičnija gumena,zamjeniš samo ono najveće crijevo što ide od N75 ventila do turbine i onda probaj auto, jer moguće je da ti pušta neko vakum crijevo,još ako su ona prošarana OEM crijeva još uvijek na autu to je sazrijelo da se zamjeni.

Sjecam se kad sam ja mjenjao sva vakum crijeva na svom bivšem G4 ,toliko su se skorila bila i postala krta,tek kad svučeš sa njih ono platno tek vidiš koliko su loša.

Edited by VWTDI

Share this post


Link to post
Share on other sites

I dalje su ona platnena. Tačno, gotova su. Vidjeću da ih kupim i zamijenim pa da vidimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je vjerovatno i problem,zamjeni pa javi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam si u Zagrebu prije nekoliko godina uzeo silikonska od 3mm i 4mm, da se nađe za rezervu kad zatreba.

dsc_0165z8sr2.jpg

dsc_0172chs0t.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamijenio ono od N75 do turba. Uzeo 3mm promjer. Kupio sam baš neko ojačano, tvrdo gumeno marke Semperit.

3mm sam jedva uspio da navučem, mislim da je ipak 4mm idealno.

 

Neovisno od toga i dalje kasni. Pun gas na 1500 obrtaja i dok ne dođe na 2000 obrtaja auto je kao SDI, pogotovo sa uključenom klimom, poslije poludi. Ako ništa, sad je barem ljepše za pogledat motorni prostor.

 

Primjetio sam i blagi prelaz na 3-3500 obrtaja, kao da jednom zaštuca i dalje nastavi da puni bez problema.

Ali vuče dobro ovako, dima nema kapi.

Na tehničkom kad su mjerili izduvne, gledao sam, baš nije bacio kapi dima, za razliku od Sharana koji je zadimio onako solidno.

 

Englezi na ukmkivs tvrde da je do N75 koji nije dovoljno osjetljiv kao novije revizije.

 

https://uk-mkivs.net/topic/8957-tdi-pd-n75-valve/

 

 

Volio bih da se javi neko sa fabričkim AJM da mi potvrdi ima li isti problem kao ja.

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu ti ide 4mm, ne znam zašto si uzeo 3mm kao ono ide samo na gljivu, sva druga crijeva su 4mm, dobro da pipac na ventilu nisi slomio kod stavljanja. Ujedno tu ne treba nikakvo ojačano ili pancirno već gipko i mekano crijevo kao što je dolazilo u originalu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fabrički ide 3.5mm i 5mm.
Nisu imali 4mm, već samo 3 i 5.
Ajde rekoh bolje da na teže ide, nego na lakše pa da eventualno spane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada sam mjerio mislim da je bilo 3mm za gljivu i sve ostalo 4mm na mom. Imam i OEM (N0202821) crijevo od 5mm, uzeo u ovlaštenom koje je pojačano sa platnom u sredini ali je vanjski plašt predebeo, a samo crijevo je prekruto pa njega ne planiram tu stavljati, bit će za negdje drugdje ako zatreba.

a_20150804_1116149012v3uk0.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, mur3633 said:

Zamijenio ono od N75 do turba. Uzeo 3mm promjer. Kupio sam baš neko ojačano, tvrdo gumeno marke Semperit.

3mm sam jedva uspio da navučem, mislim da je ipak 4mm idealno.

 

Neovisno od toga i dalje kasni. Pun gas na 1500 obrtaja i dok ne dođe na 2000 obrtaja auto je kao SDI, pogotovo sa uključenom klimom, poslije poludi. Ako ništa, sad je barem ljepše za pogledat motorni prostor.

 

Primjetio sam i blagi prelaz na 3-3500 obrtaja, kao da jednom zaštuca i dalje nastavi da puni bez problema.

Ali vuče dobro ovako, dima nema kapi.

Na tehničkom kad su mjerili izduvne, gledao sam, baš nije bacio kapi dima, za razliku od Sharana koji je zadimio onako solidno.

 

Englezi na ukmkivs tvrde da je do N75 koji nije dovoljno osjetljiv kao novije revizije.

 

https://uk-mkivs.net/topic/8957-tdi-pd-n75-valve/

 

 

Volio bih da se javi neko sa fabričkim AJM da mi potvrdi ima li isti problem kao ja.

 

 

 

 

 

 

Izgleda da je prljava geometrija ili akturator na odredjenom djelu zašteka,nema šta drugo da bude jer i ja sam imo taj problem i bude baš neugodno kad auto neće da povuče ako je kazaljka ispod 2000 o/min.

Moj bivši G4 ALH je vukao odlično u bilo kojem stepenu prenosa iz niskih 1500 o/min,taj problem je najviše izražen kako je kolega rekao u gradskoj voznji kad treba da se na kratko ubrza pa poklopiš gas a ono ništa.

Savjet jedan kad ti je hladan motor (ugašen) ,probaj rukom da pomakneš onu polugicu turba,odmah ćes vidjeti da li je tu problem ili ne

 

Edited by VWTDI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Povlačim je odozdo na gore?

Ako je tako, onda ide kao podmazana bez nekog prevelikog otpora

Mislim da je to ok.

 

Čitam da neki čiste N75 ventil pomoću WDa ili kontakt spreja? Možda da to pokušam. Mada sam prije stavljao novi N75, isto je to štucanje bilo izraženo na istim obrtajima.

 

 

Nešto mi prođe kroz glavu da još pokušam sa glavnim vakuum crijevom što ide prema tandem pumpi. Da onaj nepovratni ventil ne zeza.

Kako bi se to moglo ispitati?

41SUQ98-yfL._AC_.jpg

 

 

Kočnica mi je malo tvrđa, koči čim taknem pedalu, dok je kod Sharana dosta mekša.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 minutes ago, mur3633 said:

Povlačim je odozdo na gore?

Ako je tako, onda ide kao podmazana bez nekog prevelikog otpora

Mislim da je to ok.

 

Čitam da neki čiste N75 ventil pomoću WDa ili kontakt spreja? Možda da to pokušam. Mada sam prije stavljao novi N75, isto je to štucanje bilo izraženo na istim obrtajima.

 

 

Nešto mi prođe kroz glavu da još pokušam sa glavnim vakuum crijevom što ide prema tandem pumpi. Da onaj nepovratni ventil ne zeza.

Kako bi se to moglo ispitati?

41SUQ98-yfL._AC_.jpg

 

 

Kočnica mi je malo tvrđa, koči čim taknem pedalu, dok je kod Sharana dosta mekša.

 

 

 

Ne, auto kad je ugašen polugica stoji skroz gore i guraš je prema dole.

Kad se auto upali polugica se skroz sabije do dole i kad daješ gas penje se prema gore.

Edited by VWTDI
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tačno, ja sam permutovao. Ide sve normalno i bez ikakvih poteškoća.

 

Mislim da je jedino rješenje da se iz VCDSa izvuku parametri, tj. logovi pa da vidimo što i kako.

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, mur3633 said:

Zamijenio ono od N75 do turba. Uzeo 3mm promjer. Kupio sam baš neko ojačano, tvrdo gumeno marke Semperit.

3mm sam jedva uspio da navučem, mislim da je ipak 4mm idealno.

 

Neovisno od toga i dalje kasni. Pun gas na 1500 obrtaja i dok ne dođe na 2000 obrtaja auto je kao SDI, pogotovo sa uključenom klimom, poslije poludi. Ako ništa, sad je barem ljepše za pogledat motorni prostor.

 

Primjetio sam i blagi prelaz na 3-3500 obrtaja, kao da jednom zaštuca i dalje nastavi da puni bez problema.

Ali vuče dobro ovako, dima nema kapi.

Na tehničkom kad su mjerili izduvne, gledao sam, baš nije bacio kapi dima, za razliku od Sharana koji je zadimio onako solidno.

 

Englezi na ukmkivs tvrde da je do N75 koji nije dovoljno osjetljiv kao novije revizije.

 

https://uk-mkivs.net/topic/8957-tdi-pd-n75-valve/

 

 

Volio bih da se javi neko sa fabričkim AJM da mi potvrdi ima li isti problem kao ja.

 

 

 

 

 

 

 

Mur, moj brat je imao do skoro 1.9 TDI PD 2001, i isti problem je imao. Kada sam ga vozio po gradu bas mi je veliki problem pravilo što mu fali taj dobar odziv na gas da odmah uradi ono što se od motora traži, onda mu nabijas gas pa kada dostigne neki broj obrtaja (preko 2000), što kažeš, bukvalno poludi kako dobro povuče. Kasnije je prodao auto. 

Ovim sam hteo da ti potvrdim da nisi jedini sa tim problemom...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ništa onda, jedino da se radi mapa pa da se ispegla. Viđećemo što i kako. Ako mi naleti fabrički katalizator povoljno, odmah ga uzimam i skidam DPF. Navodno bi auto trebao biti nijansu agresivniji. Bar su tako neki imali osjećaj na PD 170 2.0 TDI. Nego ljudi što drže otpade su jako čudni, da može kako šaraf bi zacijenio petostruko više. Čast izuzecima.

 

Javljam svakako ako što odradim i uspijem da ispeglam to.

Hvala na savjetima i pomoći

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veoma sličan problem je imao moj kolega na Bori 1,9  TDI PD 74kW. Jednostavno auto neće na nižim obrtajima da povuče čak ni poslije remonta turbine. Problem je bio u katalizatoru, izvadio je katalizator i dan danas vozi bez katalizatora. Ne znam i taj tvoj DPF tebi ništa ne znači jer za tvoje auto nije obavezan. Otiđi kod nekoga što radi izduvne sisteme neka ti mjeri pritisak prije i poslije tog DPF-a pa vidječeš da li je do njega. A i kad bi ga izvadio ne bi ništa izgubio sigurno :(

Edited by VW_GTD23
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad imaš dodatan razlog za DPF off ako se konačno odlučiš za skidanje i remap, što mislim da ti neće baš teško pasti. :) Nešto dodatno konja neće škoditi, a koliko se sjećam to si i planirao da se podigne do 130KS.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh što se plana tiče, išao bih možda i na više, jer kad se krene, onda nema stajanja.
Treba dosta modifikacija, a ja sam se zarobio sa ovim diznama i turbinom koje sam reparirao, a prodati se ne mogu ni za upola cijene što mi ne odgovara. Da se sad ide na remap, da bih izvukao najviše 140ks, a plaćam mapu, ne znam preglupo je i nije to to.

Inače trebaju dizne ASZ/ARL, usis kompletan ASZ/ARL, 3" MAF, 3 Bara MAP, šarafi glave od ARL, S3 dupli interkuler mod, da se zadrži OEM izgled.
To nek za sad pričeka, najljepše ostaviti za kraj, a ujedno i da se dizne i turbo koliko-toliko iskoriste. Dosta je to skupa investicija.

Za sad ide samo estetika, u neko skorije vrijeme i komplet lakiranje u istu boju, jer je dosta od kamenčića iscukan, tako da ni poliranje ne bi pomoglo. Bitno je da sam skockao motor na maksimum i da sad ne razmišljam više.

Nemam plan da ga prodajem, pa zato i ulažem ovoliko. Nekad kad se kupi nešto novije, ovaj uvijek može ostati kao vikend auto uz Yuga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamijenio si MAP, jesi probao zamijeniti MAF? Ovo deblje vakuum crijevo si zamijenio na kraju ili još nisi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

3 MAF senzora sam izmijenjao, Vakuum crijeva zamijenio. Isto se ponaša.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Popucalo crijevo od vakuuma na par mjesta. Znači ono glavno crijevo sa nepovratnim koje ide na tandemku.

Popucali dio je onaj plastični crni(sjajni) dio. Razrezao ga, kupio čvrsto gumeno crijevo promjera 10mm i upasovao kao prvu pomoć

Nisam ništa slikao

Sjutra idem na otvoreno, pa javljam ima li poboljšanja

1j0612041gd.jpg

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pripremi 50-60e ako ga budes kupovao u ovlasceni..

Послато са Mi Note 10 помоћу Тапатока

  • Like 1
  • Sad 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako posto auto vozim 90% gradske voznje primjetio sam da auto tromo povlaci iz niskih okretaja,i jedan dan skinem akturator sa turba i dobro naprskam onu rucicu na geometriji turbine,i razradim je dobro i kad sam sve namontirao primjetno je veliko poboljasnje auto povlaci iz niskih okretaja ko iz topa vec od 1800 okretaja a osjeti se i da ide dosta bolje,e to veselje je kratko trajalo 10 dana,sad je opet isto ne toliko kako je bilo ali primjetim da tek povuce na 2100 okretaja.e sad da li me zeza n75 ventil ne znam ali moram reci da kada sam skinuo akturator da je malo zapinjala geometrija turba negdje na sredini ali sasvim malo to sam rijesio razradjivanjem i prskanjem sa wd-om.

A ne vozim ga ispod 2000 okrataja nisam od onih koji ga maze cim ima malo pravca raspalim ga da izbaci cadj.

Edited by GTI-VR6-R32

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 5