5 5
LarGibbon

Golf 4 nema snage u nizim obrtajima motora

Recommended Posts

Slazem se sa psiho051...

Stavio sam novi protokomjer pierburg i dobio 20% bolje , ali i dalje to nije to.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Unaprijed se ispričavam ,jer sam rekao da ću javiti rezultate, ali sam zaboravio. znači sve sam izmijenjao i na kraju došao do turbine. Vakum turbine WASTEGATE je bio u pitanju. Mislim da ga je trebalo poštelati, ali pošto nemam stroj za to , a u Rijeci baš ne vjerujem meštrima koji repariraju turbine, odlučio sam se na kupnju iste sa ispušnom granom i iskeširao 6800 krznenih. Auto sada radi normalno , gas prima momementalno. Evo, nadam se da sam pomogao . 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo mene opet golf tdi 66kw me muci,nema snage iz nizih okretaja tipa 1700 pa do 2100,gledao sam maf na vcds dijagnostici i uredu je,geometrija turba je cista,nije zaglavljena polugica,sve uredno radi,jedino sto egr bali ulje,nekad vuce iz niskih okretaja a nekad ne,to sam primjetio kad je hladnije vrijeme da vuce iz  niskih okretaja bas dobro.

Ide on od 2000 okretaja pa nadalje fino bas,3, 4 brzina osale ide bas,ali jedino ga muce nedostatak snage iz nizih okretaja.

Edited by GTI-VR6-R32

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio nov akturator turba,jer sam sumnjao da stari ne valja,da li se moze pomocu sublera prenjeti mjere sa starog na novi?

Ili to treba stucno lice da uradi?

Nesto ovako bih pokusao prenjeti mjere sa starog na novi

Nadje ovaj pdf fajl zanimljivo kako se podesava akturator

https://pics.tdiclub.com/data/500/Actuator_TSB1.pdf

 

92da4f-945f26b5b1c24d86b41edd609dd819e4-

 

Edited by GTI-VR6-R32

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas me nece sa golfom uvijek neka sranja, ALH je

vako, primjetio sam u poslednjih 10-tak dana da mi auto na nekih 2100-2200 okretaja i das mu gasa i nece da povuce odmah vec ima neki zastoj od 1-2 sekunde, zastuca jednostavno,kao da izgubi svu snagu i to se osjeti dobro ali poslije  2200 ide solidno,iskopcam maf nema nikakvih problema jedino sto nece da vuce,to mi se desava kad sam u 3 ili 4 stepenu prenosa u 4-oj to je najvise izrazeno,a u svim drugim obrtajima odmah povlaci bilo da je u niskim ili visokim preko 2500okr pa do 4000 .

samo me to zeza tu bas zastuca na oko 2200okr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan problemcic imam,naime onaj ventil n239 sto zatvara i otvara klapnu na egr ne radi,skinem crijevo i uopste ne osjetim pritisak vakuma,sad ne znam da li sam na prava mjesta stavio vakum crijeva na ventil n239,zamolio bih nekog da vidi kako je kod njega,jer klapna je uvijek otvoren,ne zatvara se kad se ugasi auto.

Da li je ovaj raspored crijeva dobar?

https://forums.tdiclub.com/proxy.php?image=http%3A%2F%2Fpics.tdiclub.com%2Fdata%2F5254%2Fmedium%2F100_1395.JPG&hash=a258f851b9954c28adc269f6ebd9bba5

Edited by GTI-VR6-R32

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo opet da javim da novi senzor uopste ne pravi pritisak ,kad skinem vakum crijevo sa egr- klapne  uopste nema nikakvog vakuma,nisam pametan vise,nema nikakvih gresaka na dijagnostici

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I dalje me muci problem sa snagom,u toku voznje izgubi snagu,ali ne ulazi u limp mode,a nekad ima snage i ide odlicno,nekad kad nema snage u voznji za neki odredjeni period vrati se snaga.

Nesto sam primjetio,kad nema snage,onda lose ubrzava iz nizih okretaja tipa ispod 2000,turbo gotovo da se ne cuje,kad proradi onda se i turbo cuje i auto ide bolje,ali mislim da ipak moze bolje ici

Turbo je skinut i ociscen prije par dana,nov maf je stavljen,n75 nov,vakum crijeva nova,aktuator na turbo nov i postelan kako treba. Nema nikakvih gresaka na vcds,sva ocitavanja dobra.

Golf 4 ALH TDI

 

Edited by GTI-VR6-R32

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 5