3 3
necko_sa

LUK zamajac original ili kopija

Recommended Posts

Da li je moguce da su na trzistu prisutne kopije LUK zamajaca i kako ih prepoznati?

Obratite paznju na deklaraciju sa kutije...

 

0dd61f5ce16f58788d0991689d80cd81.jpga74fd4879733cb6fdba344aeb86a138b.jpg

 

Ovo su sa terzista EU i Rusije...

 

A sljedece su iz prodavnica koje sam posjetio u Bosni...

 

dbb48aa68d48c82ab5cd648de957e673.jpgfc86830d6162515b147df2b84b95e9b4.jpg

 

 

Molim neko misljenje...savjet.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kontaktiraj LUK i pošalji im slike pa će ti potvrditi sumnju, da li je kopija ili original. Prošle godine sam imao neke upite oko SACHS seta kojeg sam uzeo pa sam usput provjerio da li se radi o originalu pa mi je potvrdio da je, tako da sam i to eliminirao.

Edited by <TDI>
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ništa, izvadi zamašnjak, korpu i lamelu pa uslikaj gdje se nalaze brojevi, vjerujem da će po tome vidjet o čemu se radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih prije vadjenja da dobijem vise informacija o mogucim kopijama i nacin da ih prepoznam.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako imaš priliku uslikaj ambalažu tamo gdje planiraš uzeti ili samo pošalji upit a za ostalo ćeš vjerujem dobit neke smjernice od LUK-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li može netko provjeriti po broju šasije da li ovaj set kvačila odgovara za moje vozilo...

Naime, imam priliku kupiti nov set kvačila LUK u Njemačkoj za 150 eura (original i provjereno, set je plaćen 490 eura), samo me zanima jel odgovara za moje vozilo?

U pitanju je LUK set broj 600 0040 00 a moje vozilo je Passat 5+, 2001 godina, 74kw AVB motor, broj šasije WVWZZZ3BZ2P128332

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok tražim LuK izbacuje mi ovu dolje tvrtku, uz LuK se spominje INA i FAG da je u njihovom proizvodnom programu pa pokušaj na web katalogu i podacima od vozila provjeriti za svoj LuK set 600 0040 00.

 • SCHAEFFLER.de
SCHAEFFLER.de_Katalog

Edited by <TDI>
  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 3