0
robi64

turbina otišla pitanje golf 6 1,6 tdi

Recommended Posts

jedno pitanje turbina fučka u vožnji i pri dodavanju gasa na mjestu a na leru se ne čuje,pa mislim da je otišla ne vidim što bi drugo bilo, pa pitam da li je moguće da je otišla radi toga što je skinuti DPF mislim da je to uzrok odlaska,kvara turbine,inače se radi o golfu 6 1,6tdi,77kw,2010.g. start-stop dakle da bi uzrok mogao biti kvara i odlaženja turbine jer nema DPF 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvi put cujem da bi turbina otisla zbog dpf, ne virujem u to ni najmanje. Na leru turbina ni ne radi pa ne moze fuckati. Ako se cuje normalno to nije zabrinjavajuce, osim ako bas ne zvizdi

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, romano010 said:

Prvi put cujem da bi turbina otisla zbog dpf, ne virujem u to ni najmanje. Na leru turbina ni ne radi pa ne moze fuckati. Ako se cuje normalno to nije zabrinjavajuce, osim ako bas ne zvizdi

 

 

Na leru turbina radi* ali ne tom brzinom kao kad je u obrtaje ;) turbina se ne gasi, osim kada je ugaseno vozilo...

Ver se vise cuje zbog toga sto si skinuo dpf...I kod mene kad sam imao katalizator bila je tisa, sad kad ga odvedem u obrtalje pisti pisti ??

Edited by Jovan97

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je skinut dpf i turbina se ne cuje, tj jednako kao i dok je bio dpf na autu. Kuzim sto oce reci za rad turbine, al u biti ona radi na gas, tj polozaj papucice jer je ns struju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Turbina se mora cuti tj onaj piskavi zvuk. Prvi put cujem da je na golfu turbina na struju to je onda supercharger.

Kolko se razumijem turbinu pokrecu ispusni plinovi sto je vise plinova brze se vrti i isporucuje vise komprimiranog zraka pa se mora cuti

Share this post


Link to post
Share on other sites

da tebi nepusta kakva cjevcica i onda stvara 'piskutav zvuk... Neznam koliko km imas... al ako je puno km.. mogue da je limenaq cijev/brtva  pov.risp. plinova osteceno

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 22. 02. 2019. at 1:47, AUTOFREAK said:

da tebi nepusta kakva cjevcica i onda stvara 'piskutav zvuk... Neznam koliko km imas... al ako je puno km.. mogue da je limenaq cijev/brtva  pov.risp. plinova osteceno

185 000KM

Share this post


Link to post
Share on other sites
0