2 2
Semir28

Golf 5 problem sa antifrizom

Recommended Posts

pozdrav raja
Imam golf 5 1.9 tdi 77kw bls 2006 god 270 000 km naime imam problem da mi se pojavljuju mjehurići u ekspanzionoj posudi kada je zagrijan auto normalno ide ne pregrijava se nema dima na auspuhu ne troši antifriz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok ne pocne da trosi antifriz teraj ga tako

Kakva su ti crijeva? Tvrda meka?



Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

malo tvrđa al ništa pretjerano uvijek mogu pritisnut da se stijenke sastave, bio kod par majstora svi kažu vjerovatno dihtung glave al glupost bi bilo otvarat motor radi toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako mene pitas teraj ti to tako dok ne pocne vodu da gubi tj antifriz kad pocne da gubi odes i odradis glavu zamjenis dihtung i gumice, sarafe nove i miran si.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajmo sad malo logike... Dihtung glave ako je dakle ide nam ono sagoreno gorivo iz cilindara u rashl sustav.. koliko toliko al ide.. e onda usljed rada motora rashl sustav ima neku granicu zasicenja tih plinova i sistem postaje prenapuhan i antifriz mora nekud izac van.. cesto je to na sami sigurnosni ventil na samoj posudi (na cepu) il na nekom mjestu gdje je zub vremena najvise utjecao. a to je eto racva vode hladnjak il hladnjak kabine te svi spojevi pa i vod.pumpa. 

Tebi negubi vodu a nit puse crijeva i onda sta da mislimo... :)  Ja mislim da samo trebas terat i tjt....  a opet postoji sistem kako se da vidit jel ima co plinova u rashl sustavu (co test)

Share this post


Link to post
Share on other sites

tako će i bit vozit ću pratit češće nivo dali se šta mijenja drug mi reče da mi možda sistem nije ozračen dobro il čep da ne valja pa ću vidjet hvala na pomoći

Share this post


Link to post
Share on other sites

cep kad nevalja dakle sistem duši i onda gubis antifriz ;) A ako je ventil bloko onda bi negdje izbacilo antifriz a i ccrijeva bi bila tvrda...

Sistem se sam odzraci.. ako su radeni kakvi radovi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji je ventil u pitanju?

Ja imam tvrda crijeva ne gubi antifriz.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

U nekim slucajevima se i vidi da je cep za smece
U mom slucaju sta je bilo prije nego je sredjena glava “srce” cepa se napola raspalo a i gumica zajedno s njim


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, hariismne said:

Koji je ventil u pitanju?

Ja imam tvrda crijeva ne gubi antifriz.


Sent from my iPhone using Tapatalk

cep ima sigurnosni ventil u sebi... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2