3 3
Hrvoje097

Kazaljka temperature se ne diže - VW Passat B5

Recommended Posts

VW Passat B5, 1.6, benzinac, '96 god. 

Pozdrav svima,
Imam problem s pokazivačem temperature. Kazaljka se nakon davanja kontakta pomakne na prvu crticu i tamo stoji i u vožnji. Kazaljka je radila prije servisa koji je bio jučer. Obavljena je promjena farova, oscilirajućih ramena, pločica i diskova. 
Da li je to problem senzora rashladne tekućine? Njega smo nedavno promijenili (prije 500 kilometara). Kod vožnje bez senzora, auto nam je cukao i zastajkivao u vožnji, ali sada vozi i vuče normalno, kod prebacivanja brzine ne zastajkuje uopće, niti se pregrijava. Bilo bi čudno da je senzor već otišao??
U čemu bi mogao biti kvar? Hvala puno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci nikako ga ne mozes ugrijat? Ni nakon duge voznje ? Moze bit i do termostata


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni prvo pade na pamet termostat pa onda senzor temperature.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel grije auto normalno?kad stoji u majestu jel Digne kazaljku?postoji it mogucnost da senzor radi,al da ovaj dio sto salje na tablu otkaze.postoje 4pina na senzoru 2za Komp motora,2za tablu
Spoji ga na dijagnostiku I tamo pogledati temperaturu


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da predlozim moj problem naime kada je hladno vrijeme nekih 10 stepeni,auto mi ne moze postici radnu temp 90.a kada stoji na mjestu i radi u leru bez problema kazaljka dodje do 90,sad kontam da je otisao termostat,pa sam odlucio da sam to zamjenim,koliko je to komplikovano.golf 4 tdi 90 konja

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 26. 02. 2019. at 14:01, Hrvoje097 said:

VW Passat B5, 1.6, benzinac, '96 god. 

Pozdrav svima,
Imam problem s pokazivačem temperature. Kazaljka se nakon davanja kontakta pomakne na prvu crticu i tamo stoji i u vožnji. Kazaljka je radila prije servisa koji je bio jučer. Obavljena je promjena farova, oscilirajućih ramena, pločica i diskova. 
Da li je to problem senzora rashladne tekućine? Njega smo nedavno promijenili (prije 500 kilometara). Kod vožnje bez senzora, auto nam je cukao i zastajkivao u vožnji, ali sada vozi i vuče normalno, kod prebacivanja brzine ne zastajkuje uopće, niti se pregrijava. Bilo bi čudno da je senzor već otišao??
U čemu bi mogao biti kvar? Hvala puno!

Jeli se rjesilo?Moze marka senzora? Spojit diagnostiku i ocitat greske pa uc u blok mj. vrijednosti te ocitat temp motora.   Inace jeftini senzori nisu sretno rjesenje.

 

On 06. 09. 2019. at 19:35, GTI-VR6-R32 said:

Da predlozim moj problem naime kada je hladno vrijeme nekih 10 stepeni,auto mi ne moze postici radnu temp 90.a kada stoji na mjestu i radi u leru bez problema kazaljka dodje do 90,sad kontam da je otisao termostat,pa sam odlucio da sam to zamjenim,koliko je to komplikovano.golf 4 tdi 90 konja

Nalazi se ispod bosch pumpe na kraju onog gumenog crijeva... Dolika imas plasticnu racvu i 2 vite 10kljuc il imbus 5. 

Nov termostat nek bude  Wahler il Behr

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 minutes ago, AUTOFREAK said:

 

 

Nalazi se ispod bosch pumpe na kraju onog gumenog crijeva... Dolika imas plasticnu racvu i 2 vite 10kljuc il imbus 5. 

Nov termostat nek bude  Wahler il Behr

Ja kupio Vernet neki francuski,koliko ide tecnosti u sistem?

Imali nekih caka kada se skida plasticna racva jer gledam na internetu da puknu zubi neki koji nose termostat.

s-l300.jpg

Edited by GTI-VR6-R32

Share this post


Link to post
Share on other sites

tako je... puknu zubi koji drze termostat da neispada kad se sve skupa stavlja natrag. Probao sam novu racvu i zamjenski termostat... (bio je mahle al i wahler isto) i nogice nisu mogle uc utermostat.... dakle orginal je ipak malo drugaciji. Ugl tu mozes pokusat sa tankom zicom da provuces kroz cijev i onda drzis nategnuto i kad pontas i rukom zavidas sarafe.. izvuces zicu... 

Sistem mislim nekih 6l.... s tim da ispustas i iz hladnjaka. 3l koncetrata bude to ok...

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala velika,tako cu i pokusati sa zicom,znaci oko 6l ide,i jos nesto mozda sam dosadan,kako da budem siguran da nema zraka u sistemu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikako... nalijes antifriza i da se sam odzraci treba se ugrijat na radnu temp i cak mozda okrenut kratki đir od par km.... Tad bi trebao otvorit posudu i nadolit razliku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E nakon zamjene termostata,drasticna razlika auto se ugrije za 2-4km voznje,da li je to uredu?

Nikakvi zubi nisu pukli na onoj cjevi od termostata,uzeo komad zice deblje savio ga pod uglom i provukao do termostata i zakakcio za termostat i nakon malo ubjedjivanja ispao je,stavio novi Vernet i zubi plastike sve je sjelo kao original,ja prezadovoljan.

Edited by GTI-VR6-R32
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 3