5 5
projektilski

Propadanje foruma

Recommended Posts

Vec godinama vidim kako forum sve manje i manje ima aktivnih clanova. Iako je VW vrlo jaka marka cini se da je bjesomucno postanje po nepreglednom fejsu ostavilo traga.

Nedavne nadogradnje, padovi hostigna,  manjak obavijesti od admina o cemu se radi isto ne pomazu.

Evo sad se i meetovi ili kave izbjegavaju objaviti na forumu a dobronamjernu kritiku se dize nos u zrak i zakljucavaju teme radi ogranicavanja misljenja.

Ne znam,  ali zao mi je gledati sto se sve desava. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

neda se ljudima

 

pitaju nesto pa ostanu posrani jer im 20 ljudi kaze bilo je vec odi trazi. ok kuzim da neki problemi su rjesavani, ali ono odustanes od takvih stvari kad ti 2-3 puta isto napisu, odi u search 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok je bila opcija da se ispod posta vidi koliko članova čita neki objavljeni post ili koliko je članova trenutno prisutno na forumu (šteta da nema te opcije više) vidjelo se da je nekolicina registriranih pa onda od 100-300 pa nekad i više koji nešto traže, kopaju po starijim temama i traže tutorijale ili kako da riješe problem koji imaju, tako da mislim da je forum dosta posječen i ima dobrih tema ali nekima se ne da sudjelovati u raspravi ili postavljati pitanja pa onda traže kad im nešto zatreba, dok novi postavljaju manje-više pitanja na koje je odgovore mogao naći pretragom ili se barem nadovezati u neki otvoreni post. Kako bih inače saznao za ovaj forum da nisam išao pretragom i našao, isto sam gledao prijašnje teme drugih kolega da vidim što se i kako radi.

Ja to ovako gledam, ima nas nekoliko kolega koji se osim druženja na forumu družimo i susrećemo kad možemo i u realnom životu, što ni na jednom drugom forumu kojeg sam član nije slučaj. Imam veliki broj kolega ovdje s kojima sam više nego u dobrim odnosima, što bi se reklo, od da ti zatreba neka usluga do malog susreta ili kave ako se ima vremena, što ti je vrijednije od toga.

O samom forumu se ne mogu brinuti jer postoje oni koji su zaduženi za to, da li treba ili ne treba obavijestiti članove o nekim susretima, nadogradnji i ostalom je izvan našeg dometa i u domeni uprave foruma.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam, meni se cini da ide na gore, da je manje postova, manje projekata. Svi se samo pohvale na fejsu i to je to, ali naci smisleni projekt pa pratiti na fejsu, nisam siguran da li je uopce moguce. S kojim gustom sam pregledavao projekte. Kad se sjetim Pikzibnera i njegovog golfa tdi. Bilo mi je vauuu, vidi sto radi. Ili Sven sa Golf 3. VR6 ne moram ni pricati, sline cure. Nema toga vise i naravno nitko ne moze vlasnike natjerati da postaju ovdje ali ja se sa sjetom prisjecam tih trenutaka.

Sto se tice evenata koji se zovu mitinzi, kave, druzenje ili svejedno, naravno da ne postoji ikakva obaveza da se ovdje ista objavljuje. No ako je generalna ideja da dodje sto vise ljubitelja, ako  se vec prati i forum i fejs i ako si organizator necega ne vidim zasto bi bio problem staviti obavijest i na forum i na fejs. A jos manje vidim potrebu za durenjem kad netko to dobronamjeno savjetuje.   Vidim samo prednosti, ne vidim mane. No organizator jednog eventa se nadurio na dobronamjernu kritiku  i prakticki porucio, prati fejs tko te jebe. Takav stav po meni nimalo ne pomaze u jacanju zajednice, jer u redu je da ne vidi svrhu objavljivanja i na forumu (makar je ocita) ali drugo je kad se pocnes bahatiti pa koristis izraze poput "osobne pozivnice" sto uopce uopce istina jer nitko to nije trazio niti predlozio ali dobro pokazuje kako se razmislja i kako se forum tretira.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Manje je postova ali i manje je ljudi koji su ajmo reć stalno aktivni na forumu, vidi se to i osjeti ali što sad, ne možeš ljude natjerati da su stalno aktivni i da objavljuju nešto a i gdje će to raditi je isto njihova stvar.

Ne pratim fb niti imam vremena za to, ali mislim da je ovdje barem meni smislenije postat, preglednije, pogotovo ako imaš projekt i nitko ti ne melje direktno u projektu nego u komentarima, što je meni odlična opcija, to je moje osobno mišljenje tako da ovdje popratim da li ima nešto novog, objavim i sam ako štogod imam u svom projektu a bome objavio sam stvarno dosta toga i to je to. Svima je zabavno pratiti nečiji projekt ali iza toga stoje sati i sati nečjeg truda pa treba imati volje i vremena za takve stvari ne traje to u nedogled.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima istine u svemu ovome. Nekada davno sam na forumu visio po cijele dane. Stvarno sam puno toga naucio, vidio i upoznao puno ljudi od kojih sam stekao i nekoliko dugogodisnjih dobrih prijateljstva.

 

Mislim da su dva razloga zasto se se je sve prebacilo na fejs, jedan je zbog toga sta vise ljudi ne dolaze toliko na forum jer je sve puno dostupnije po netu. Pred 10+ godina kad sam se registrirao na forum nisi kao danas mogao doci do informacija kao danas. Danas upises na google i nades sve. Isto tako ljudi odu zbog toga sta im se napise da ne otvaraju topic za svaki kurac i trolaju forum i oni se nadure i odu ca jer na fejsu mogu sta oce, kako se kome digne pita kako zarulju promijeniti ili slicno. Ali taj fejs je iskljucivo za ljencine i za hvalisanje. Forum je nesto kompletno dugacije i ima potpuno drugi smisao koje nove generacije ne dozivljavaju i nije im bitno. Naravno svi se mi zelimo pohvaliti kad nesto napravimo i cut misljenje, ali nazalost fejs je neka skroz druga dimenzija di ljudi prezentiraju zivot koji bi htjeli imati iako je to sad nebitno. 

 

Nazalost ekipa moderatora admina i ostalih su ljudi koji su se vec ozenili dobili djecu itd i forum i auto je pao udrugi plan. Nazalost nisu tu ekipu zamijenili mladi i ljudi puni zelje za tako necim. Koji je razlog za to, ne znam ali da i meni je zao kad se sjetim kako je to nekada bilo i funkcioniralo. 

 

Iako nisam vise na forumu kao nekada opet dodem skoro svaki dan i bacim oko na dva tri topica koja me zanimaju, ali eto neki dan usao malo u aute i projekte i stari topici su zapusteni tj slike nestale, novih i nema, ako je onda je ono kupio auto, stavio col vece felge i sta vi mislite o chipanju. 

 

Mislim da jos nije kasno, alijepo je doci i prelistati projekte i vidjeti sta se radi. 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam prvi zapostavio forum zbog fejsa a sad se stvar opet preokrenula.Fejs sam izbrisao jer niti u jednoj grupi neces procitati nista pametno, dok opet forum sa druge strane je jako pun kvalitetnih informacija (naravno ne od strane svih clanova). I bas smo neki dan pricali o tome, forum je ono nasljedstvo koje prenosimo na druge generacije...koliko god to nekome glupo zvucalo. Sijecam se kad sam kao srednjoskolac slinio i pratio projekre Marina,Mote,Petra,Belog,Doca,Belje...a evo me sada 10 godina poslije na istom  tome forumu predstavljam svoj projekt i sirim znanje i informacije za ekipu koja dolazi....sigurno ih nece biti kao do sada ali bit ce barem netko kome ce iste te informacije posluziti i zadovoljan sam da sam bar na neki nacin malo dopridonio toj VW sceni u HR.

 

Takodjer puno ekipe se samo zali, treba poceti raditi na tome da forum bude bolje i ugodnije mjesto.

Krenuti od sebe,updateati garazu,staviti neki DIY  ili neki korisni sadrzaj,nabaciti par slika,objaviti oglas...i vec imas neku aktivnost na forumu.Naravno Admini su ti koji takodjer trebaju dati svoj doprinos...i naravno uvijek koristiti SEARCH ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem foruma su i nove generacije.
Rijetko ko ima od mlađih da koristi forume.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Forum čine članovi. A članove, nove i stare, triba nekako privuć i zadržat. Uvjete za to bi tribali stvorit administrator i ekipa moderatora. Obavještavat o radovima i nedostupnosti foruma na vrime. Ako su isti ljudi u vodstvu foruma i FB stranice linkat koji put teme sa foruma na FB da se registriraju ljudi koji već nisu.
A ne napadat članove zbog dobronamjerne kritike/savjeta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesto se i moze tolerirat,progledat kroz prste
Ali vrijeđanje i omalovažavanje bar to ne,ocito je doslo i do toga
Samo jos fali oktagon na meetu da se neki mogu i pošibat


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Forum je jedino mjesto gdje se moze pogledati projekt u svim fazama.
Photobucket je pridonio propadanju foruma jer su trazili pare da se slike vide. Na srecu popustili su i vratili slike.

FB je dobar jedino jer serviras ekipi pod nos nesto i mora se vidjeti , dok po forumu treba klikat.

Na FB stvari odu u zaborav i kasnije ih je tesko naci.

Lijepo je procitati komentar na forumu , ali meni je ipak lijepse naići na novi post sa slikama nekog projekta

Pokrenuo sam na FB temu da se forum vrati u zivot , svi su kao za , ali je ipak tesko staviti koji sliku.

Na vama je , sto vise slika i forum ce zivnuti , to je stvarno najmanje sto se moze




Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svakako podržavam forum,i kod nas je isti slučaj,nema novih tema a stare se zaboravljaju!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

moderator sam udrite po meni :)  Znam radit s kljucevima al s ovim virtualnim elektronikama ne bas al svako dan bacim oko na forum... Fejs je ok za zahebanciju i brzinsku pomoc i tjt.... Slazem se s Perotom... kad nema slika malo to sve izgleda jadno al do je do same politike servera gdje su slike... a sto se tice projekata pa i problema... mnogo ljepse i preglednije je forum... Fejs je trendi al mislim da tu nema neke velike zanimacije osim sprdnje i mecanja svakakih slika... no opet neka nam grupe i tamo jer drustvene mreze su ipak sad inn pa nek se nesto dogadja a vidim i admin tamo svako nekoliko ubaci nesto o forumu itd... 

 Nakon crotuninga sam najvise kisio odika iako se malo krecem opet mi je milo vidit ovu veliku familiju koja drzi forum... makar i virtualno al da nema njih postali bi samo int domena bez mirisa i okusa...

 Da zbrojim sve one pive i cevape kroz godine sto ste mi zahvalivali sa bi sve utrpo na jedan kamion i da sve to rjesimo na nekom od susreta... 

Pišite i slikavajte i ostani te mi aktivni i na forumu a ne samo u krevetu :)

 

Piš

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja ću prvi. :)
Možda za prvu da se malo više objavljuju susreti i događanja, da ostali znamo što se zbiva i izvan foruma. Malo više informiranosti i unutar samog foruma ne bi škodilo, oko nadogradnje i ovih prekida koji su se događali unazad da članovi budu informirani i obaviješteni a obećane ćevape i pive ćemo lako riješit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

susrete pisu sami forumasi a razlog  njihovog nepisanja da njihov klub/tim ima meet to neznam,....

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 5