4 4
CROJoleZG

Auto mi skroz slabo ide ,koda nema ni 50% snage !!!

Recommended Posts

Pozdrav novi sam tu !!!

Znači ovako vozim Passat 1.8 benz 20V  99. God ,motor je atmosferac ,125 ks ,manualac...

Auto skroz slabo ide u rangu sa 1.9 tdi 90 ks ako ne i slabije ,tek na nekih 4.5 rpm prodiše al opet jako slabo za tu konjažu..

Na autoputu nemože preko 180 i to jedva jedvice al prije je mogao bez problema 190 i više od toga...

Na autu je glava promijenjena pred 20tkm ,stavljena je druga al rabljena ,jer je stara riknula...

Trenutno auto ima originalnih 312tkm ,kod nas je u vlasništvu od 2002. i auto nikad nije vožen u blokadu i uvijek se pazio da ne ide preko 4 rpm...

A znači trenutno auto ne ide s mjesta i troši puno i plus što ulja troši negdje pola litre na 1 000 km...

Na leru se čuje ko dizel kad se hauba otvori =sumljam da su hidropodizači riknuli ,na usisnoj grani fali jedan dio...

Jel mi može netko reć da auto koji je održavan i koji nikad nije gažen bio da tako slabo vuče ?

Nedavno je i katalizator riknuo pa opet svejedno je užasno trom 

Jel mi može netko reć uzrok da auto tak slabo vuče i puno troši ?? 

Nešto mi to miriše da je neispravna lamba sonda ?

Ili slabo vuče zbog usisne grane ?

A što se tiče potrošnje ulja to je previše ,jel ???

Sve me strah da su i karike riknule,mislim zbog potrošnje ulja...

 

Novi sam za volanom tako da sam auto tek nedavno pri put u životu isprobavao kak ide...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi li kontrolisao svecice? Kablove na svecice? Razvodna kapa?

To sto ti ulja trosi nije dobro uopste, treba to dobar strucnjak motor da otvori a prvo provjeriti neke sitnice.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 minutes ago, hariismne said:

Jesi li kontrolisao svecice? Kablove na svecice? Razvodna kapa?

To sto ti ulja trosi nije dobro uopste, treba to dobar strucnjak motor da otvori a prvo provjeriti neke sitnice.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ej kolega 

Pa nije  vrag da auto iz 1999. Godine ima razvodnu kapu ???

Nisam opazio razvodnu kapu prilikom otvaranja haube...

Nebi li on trebo imat bobinu za svaki cilindar ??

Jos cu jednom provjerit al čisto sumljam jer nikad nije imao problema s paljenjem po hladnoći...

Edited by CROJoleZG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nije 2019 nego 1999 valjda je ima, davno sam imao benzinca pa se i njih nesto ne razumijem, ali kad sam imao pezo GTI slaba je vuca bila zbog razvodne kape (crvena mala kutijica) kad sam zamjenio nju auto je islo ko ludo, tako da ne znam.

 

Podji kod majstora nek ti provjeri prvo svecice itd ako ti sve to bude okej onda imas problem sa kompresijom tj motorom.

 

A vidi i filter od benzina da nije zaprljan.

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, hariismne said:

Pa nije 2019 nego 1999 valjda je ima, davno sam imao benzinca pa se i njih nesto ne razumijem, ali kad sam imao pezo GTI slaba je vuca bila zbog razvodne kape (crvena mala kutijica) kad sam zamjenio nju auto je islo ko ludo, tako da ne znam.

 

Podji kod majstora nek ti provjeri prvo svecice itd ako ti sve to bude okej onda imas problem sa kompresijom tj motorom.

 

A vidi i filter od benzina da nije zaprljan.

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ajde molim te prestani više...

Kojeg kurca ti znaš kad 100 % tvrdiš da auto iz 99. God.  Ima razvodnu kapu ,pa jesi ti normalan ????

Daj prestani više pametovati...

Pa nije to auto iz 80ih i početka 90ih da ima razvodnu kapu...

Sve autoindustrije su to maknuli prvom polovicom 90ih....

Molim modove nek me banaju

Izgleda da ja tu neću dobit traženi odgovor

Edited by CROJoleZG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kazes da ti trosi pola liter na 1000km pa to je sazrijelo za remonta, ostecena usisna grana moze da smanji snagu automobila,da li ima plavog dima kada ga upalis ili vozis?

Malo kulture ako moze,jer ovo je bas pretjerano sto si izgovorio,ako nisi siguran sta je sa autom,otjeraj u ovlasteni na dijagnostiku,mozda je banalna stvar,i jesili mjerio kompresio motora?

A to svakako i ne moze bolje ici,jer 125hp je malo za Passata,mogu reci da bolje ide sigurno taj 1.9TDI od 90hp nego taj benzinac.

Edited by GTI-VR6-R32

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 minutes ago, GTI-VR6-R32 said:

Kazes da ti trosi pola liter na 1000km pa to je sazrijelo za remonta, ostecena usisna grana moze da smanji snagu automobila,da li ima plavog dima kada ga upalis ili vozis?

Malo kulture ako moze,jer ovo je bas pretjerano sto si izgovorio,ako nisi siguran sta je sa autom,otjeraj u ovlasteni na dijagnostiku,mozda je banalna stvar,i jesili mjerio kompresio motora?

A to svakako i ne moze bolje ici,jer 125hp je malo za Passata,mogu reci da bolje ide sigurno taj 1.9TDI od 90hp nego taj benzinac.

Ok ,inače sam čitao da taj 1.8 je užasno trom 

Al podatci kažu 11.4 do stotke što i nije tak kritično...

Nisam mjerio kompresiju ,moguće da je na glavi izgubio kompresiju...

Nema plavog dima prilikom paljenja (morat ću još jednom provjerit)....

Ugl ovo za ulje samo se crvena lampica pali 

Npr jučer dok je bio hladan je visilo par kapi s auspuha što teško da bude slučaj na 4cly motoru (nebi me čudilo da je V12 il V8)

Jel moguće da zbog neispravnog katalizatora curi iz auspuha ?

Edited by CROJoleZG

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ajde molim te prestani više...
Kojeg kurca ti znaš kad 100 % tvrdiš da auto iz 99. God.  Ima razvodnu kapu ,pa jesi ti normalan ????
Daj prestani više pametovati...
Pa nije to auto iz 80ih i početka 90ih da ima razvodnu kapu...
Sve autoindustrije su to maknuli prvom polovicom 90ih....
Molim modove nek me banaju
Izgleda da ja tu neću dobit traženi odgovor



DruZe pazi malo na recnik!
Dosao si da trazis savjet na forum podji fino kod majstora pa nek ti ispita!

Ponasas se kao da imas auto 2019 pa ti je cudno sto nema vucu.

I da nema razvodnu ima svecice ima kablove na svecice itd.

Mi nismo mehanicari odje da ti auto popravimo preko foruma!



Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 05. 03. 2019. at 16:10, hariismne said:

 

 


DruZe pazi malo na recnik!
Dosao si da trazis savjet na forum podji fino kod majstora pa nek ti ispita!

Ponasas se kao da imas auto 2019 pa ti je cudno sto nema vucu.

I da nema razvodnu ima svecice ima kablove na svecice itd.

Mi nismo mehanicari odje da ti auto popravimo preko foruma!



Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Oprosti al uz tvoje dužno poštovanje ,koliko vidim glavni si u temama gdje ljudi traže uzrok kvara 

A ovo za razvodnu kapu su OSNOVE OSNOVA!!!!

Jer nespostoji VW  benz koji se počeo proizvodit u drugoj polovici 90ih da ima razvodnu kapu !!!

BTW čak i ja koji se ne kužim u mehaniku i elektriku znam da VW  benzinac koji je s kraja 90ih ne može imat razvodnu kapu...

Došao sam tu jer ima ljudi koji imaju taj motor ili su imali pa da kažu koji je uzrok 

Iz prve sam odmah zaključio da si teoretičar ko i ja al praksa ti je RAVNA NULI 

Ne kažem da se ne razumiješ al ti je znanje usko...

Meni u ovoj temi ne trebaju teoretičari nego ljudi koji su neš radili na autu il im je netko drugi radio al su čuli uzrok kvara

Tako da ću ti ponovo reć da (vrjedjanje)i da se ne opravdavaš nego da priznaš svoje NE ZNANJE !!!

Molim te ko Boga da se makneš iz ove teme JER MI TVOJI SAVJETI STVARNO NE TREBAJU !!

I da normalno da mi je čudno što auto tak slabo vuče jer nikad nije bio gažen i redovito je održavan...

Pazi na riječnik! 

Ovo je forum dakle rasprava svih clanova bez medjusobnog omalovazavanja i pogotovo vrijedjanja. 

Lp Mod. team

Edited by AUTOFREAK
Vrjedjanje clanova foruma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi li ga spajao na dijagnostiku da se vidi ima li grešaka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi li ti corav?
U prethodnom postu sam napisao da sam imao na pezo GTI razvodnu kapu i da se ne razumijem mnogo u bezince kao u dizele, na pezo sam imao problem sa vucom i bilo je do razvodne zato sam rekao da mozda i taj tvoj passat od zlata iz 99te ima razvodnu.

Ja da sam administrator odavno bi ti otisao na ban listu pa sa caletom i mamom psuj i pricaj tako posto su te tako vaspitali.

Ja kad sam vozio ti si gurao tutu i ti nadjes nesto odje da pricas. Posto sve znas ne znam sto trazis savjet? Upali tu kanturinu i vozi do majstora kad se vec ulicarski ponasas.

Rekao sam ti svecice da provjeris moze da bude i do njih sto nema vucu to sto ti gubi ulje nimalo nije dobro motor ti je totalno los sto je i logicno auto kad pocne ulje da gubi u smece ili generalka. Evo niko drugi ti ne zna pomoc niti dat savjet jer si bas takav kakav jesi ulicarski nastrojen i nekulturan i onda aj zdravo!


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovakvima i ne treba dat savjet, kad si tako pametan i takav frajer onda vozi kod majstora i plati pa se kurci. Ovdje bi besplatno pokupio savjet, al jos se mora paziti paziti sto ti se smije reci... ma daj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma takvi se kurce na forume uzivo da mu opalim dvije samarcine plakao bi ko pi'''ka.

Fino sam napisao kakav sam ja imao problem na pezo GTI da je bilo do razvodne kape i da se ne razumijem mnogo u benzince, dao mu fino savjet da provjeri i svjecice jer i one imaju jaku ulogu sto se tice motora.

Drug je skorije imao problem na 1.8 Turbo bilo je do svecice a mislio je da mu je turbo pri kraju.

Fino otjeras kod majstora pa nek ispita, a ne trazis savjet odje da ti mi rijesimo problem sa tel/kompa.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, CROJoleZG said:

Novi sam za volanom tako da sam auto tek nedavno pri put u životu isprobavao kak ide...

Ovo je momak napisao na kraju posta.

Prvi put ga je u životu isprobao tek nedavno, a zna kako je auto išao prije i zna točno kako ide 1,9 TDI.

Respect.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ima OBD2 port a vjerujem da ga ima to je prvo što se radi, dijagnostika a onda se krene na ostalo. Rječnik kojim se ovdje služi nije baš za pohvalu ali ima admina kojima je to posao pa nek ureduju, malo više pristojnosti ne škodi, ujedno pravila foruma tako nalažu.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
33 minutes ago, hariismne said:

Jesi li ti corav?
U prethodnom postu sam napisao da sam imao na pezo GTI razvodnu kapu i da se ne razumijem mnogo u bezince kao u dizele, na pezo sam imao problem sa vucom i bilo je do razvodne zato sam rekao da mozda i taj tvoj passat od zlata iz 99te ima razvodnu.

Ja da sam administrator odavno bi ti otisao na ban listu pa sa caletom i mamom psuj i pricaj tako posto su te tako vaspitali.

Ja kad sam vozio ti si gurao tutu i ti nadjes nesto odje da pricas. Posto sve znas ne znam sto trazis savjet? Upali tu kanturinu i vozi do majstora kad se vec ulicarski ponasas.

Rekao sam ti svecice da provjeris moze da bude i do njih sto nema vucu to sto ti gubi ulje nimalo nije dobro motor ti je totalno los sto je i logicno auto kad pocne ulje da gubi u smece ili generalka. Evo niko drugi ti ne zna pomoc niti dat savjet jer si bas takav kakav jesi ulicarski nastrojen i nekulturan i onda aj zdravo!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Hahahaha ne nisam ja ćorav  i nemam uličarski jezik ,štoviše  i čak sam i prepristojan,nego ne mogu vjerovat da ti ovdje daješ ljudima savjete za kvarove a neznaš osnove osnova i što je najgore da čak imaš i svoju publiku...

A daj mi reci zašto onda ulaziš u ovu temu ako se ne razumiješ u benzince ?

Pokaš nos gdje ti nije mjesto...

I molim te nemoj govorit da se pravim pametan kad sam iznad napisao da se ne razumijem u elektriku i mehaniku...

A ti tu daješ savjete na veliko a nemaš pojma o pojmu,umjesto da priznaš da nemaš pojma  i još ideš mene krivit da ne ispadneš neznalica...

Ovo za ulje da imaš osnovno znanje bi mi reko :vjerojatno su ti karike potrošene...

A ne tu neki amaterski odgovori kao ovaj "motor ti je loše"...

Pa bože to čak i ja znam koji neznam skoro ništa...

I nemoj se predstavljat kao majstor jer to NISI !!!

I da moj auto je smeće i šta sad ??

Ja to priznajem...

Jesam ga ja ikad hvalio pa da ga ovak uspoređuješ sa zlatom ???

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kazem vam da auto vuče koda ima 70 ks ,sjecam se da je prije  puno bolje vukao...

A vi tu mene jebete kao da ja neznam kak ide 1.9 tdi sa 90 ks...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druze necu se raspravljati sa tobom radi sta hoces sa autom zabole me, dao sam ti savjet iz dobre namjere, nisam znao da ti passat nema raZvodnu kapu i sta sa tim? Niko se nije rodio sve da zna pa ni ja. Jos jednom ti nagovjestavam Dao sam ti primjer kakav sam ja problem imao na svoj pezo GTI davno sad sto ti ne shvatas poentu mog odgovora to nije moj problem.

Sto se mene tice gurni auto u provaliju zabole me ili ga zapali, eto.
Vozdra.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, hariismne said:

Druze necu se raspravljati sa tobom radi sta hoces sa autom zabole me, dao sam ti savjet iz dobre namjere, nisam znao da ti passat nema raZvodnu kapu i sta sa tim? Niko se nije rodio sve da zna pa ni ja. Jos jednom ti nagovjestavam Dao sam ti primjer kakav sam ja problem imao na svoj pezo GTI davno sad sto ti ne shvatas poentu mog odgovora to nije moj problem.

Sto se mene tice gurni auto u provaliju zabole me ili ga zapali, eto.
Vozdra.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Prijatelju moj shvaćam ja sve...

Nego ja ne shvaćam zašto ti uspređuješ tamo nekog francuza iz 80tih s VW ???

Sto se savjeta tiče bzvz se mješaš a ne razumiješ se a takvi savjeti mi ne trebaju koliki god bili dobronamjerni od tebe..

Isto tako da se imalo razumiješ u autoindstriju bi znao da auti s kraja 90tih nemaju razvodnu kapu nego bobinu za svaki cilindar...

Znači druže ti nemaš osnovno znanje a pekljaš se u sve teme...

Vidiš ja za razliku od tebe neću nikome davati savjete jer nemam znanja...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidis kako si glup?

 

Ono sto me zanima to i znam, tvoj passat iz 99tih me ne zanima najmanje

 

Ne uporedjujem Francuza ali ako sam ja imao sa francuzom slican problem kao tvoj onda vjerovatno i ti imas mozda problem neki sa elektronikom ili strujom, ili mozda nekim kablovima jer benzincu ukoliko malo fali struje on pocne da zajebava.

 

Nisam se informisao oko vw jer ranije nisam preferirao vw vec francuze, italijane, itd a tad sam na oba auta imao razvodnu, italijan je bio '96.

 

Mogu da ti postavim 5 pitanja sto se tice TDI-a da neces znati ni da beknes a kamo li da mi odg tako da cuti.

 

Niko se drugi nije pobunio sem "tebe" pametnog za to "petljanje" jer svi odje sluzimo da damo svoje misljenje sto se tice kvarova sto ne mora da znaci da je to 100%. Za sta drugo sluzi forum? Dosao si na forum da trazis savjet a sve nesto kao pametujes ti znas ovo ti ne znas ono, podjes druze kod majstora i zavrsis pricu.

 

Sto se mene tice radi sto ti je volja, ne prozivaj vise.

 

Pozdrav.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma daj molim te ,prestani više manipulirat 

Ma kakve kurceve veze ima francuz s njemcem ili talijan ????

Ti da išta znaš o svom modelu kojeg voziš a to je B5 bi znao da nikad nije imao problema strujom ,pogotvo kad je centralno u pitanju...jedino zna riknut modul il motorić

I na njima nikad nije bio problem da ne želi upalit na vlažnom il da motorna instalacija zajebava...

Kakve veze imaju francuzi i talijani s VW ????

Daj odi na taj njihov forum ako ti ne zanimaju VW...

Pa jesi ti normalan šta govoriš ,pa to su potpuno 2 različita svijeta...

Ja sam ljepo molio da se makneš iz ove teme jer zbog kretena poput tebe forum i propada

I da ja tu nisam doso pametovat nego si se ti pojavio oko savjeta a opće neznaš osnove tog motora  

A kakve veze ima sad tvoje znanje o TDI sa mojim znanjem ili ovom temom ?

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne propada forum radi njega i takvih
Samo ti je normalno odgovorio i pokusa pomoc a ti skocis na njega i vrijeđaš jer je napisa da auto ima razvodnu kapu
I da mozda i nije mehanicar i nema pojma nije razlog za to
A i ti vec kad znas kao sta navodis osnove tog motora onda kreni sam u otklanjanje kvara ne trazi odgovore na forumu ili je ovo ili je ono i to poprilicno glupasto i laički postavljena pitanja tipa trosi toliko i toliko ulja dal su karike? A x razloga zasto ulje nestaje osim prstenja
Oprat motor vidit dal gdje curi,najjednostavnija metoda
Otic mehanicaru da pokusa on,kaze svoje misljenje,a ne klapat po tipkovnici prvenstveno
Nikome forum telepatski nije popravio auto,valjda svi imamo mehanicare ili neki vec sami jesu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 minutes ago, TDI_<3 said:

Ne propada forum radi njega i takvih
Samo ti je normalno odgovorio i pokusa pomoc a ti skocis na njega i vrijeđaš jer je napisa da auto ima razvodnu kapu
I da mozda i nije mehanicar i nema pojma nije razlog za to
A i ti vec kad znas kao sta navodis osnove tog motora onda kreni sam u otklanjanje kvara ne trazi odgovore na forumu ili je ovo ili je ono i to poprilicno glupasto i laički postavljena pitanja tipa trosi toliko i toliko ulja dal su karike? A x razloga zasto ulje nestaje osim prstenja
Oprat motor vidit dal gdje curi,najjednostavnija metoda
Otic mehanicaru da pokusa on,kaze svoje misljenje,a ne klapat po tipkovnici prvenstveno
Nikome forum telepatski nije popravio auto,valjda svi imamo mehanicare ili neki vec sami jesu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ma sve 5 

Ali ako se ne kuži u taj motor onda nek ne komentira

Koliko vidim kuži se u TDI motore pa kad kupim TDI nek mi onda daje savjete

Inače kako ću ja otklonit te kvarove kad neznam ništa o tom motoru ,znam jedino da je 5 ventila po cilindru i da je 4cly i to je ono nešto najosnovnije... 

A ja sam tu došao da mi kaže netko ko je imao iskustva s tim motor a ne netko ko nema pojma o tom motoru i još mi tvrdi da auto ima razvodnu kapu...

Ja sam mislio da će mi tu neko dat savjet jer je imao taj motor pa da mi kaže koji je uzrok a da nije skup kvar jer mi nepada na pamet ulagat veliki novac u taj motor jer se ne isplat...

Btw moj mehaničar se kuži samo u BMWeje i ne bavi se tim poslom ,au prave mehaničare nemam povjerenja jer mi je jedan strgao šipku goriva koja prolazi kroz motorni prostor jer mu se nije dalo ju vraćat nazad dok je mijenjao glavu nego je stavio univerzalno crijevo...

Pa evo imam pitanje za forumaše da su imali takav motor il slično iskustvo :

Dali je moguće da auto zbog toga što nema  vakum membranu na usisnoj grani puno slabije povlači ?

Edited by CROJoleZG

Share this post


Link to post
Share on other sites
27 minutes ago, CROJoleZG said:

Ma sve 5 

Ali ako se ne kuži u taj motor onda nek ne komentira

Ne kuzi se puno ljudi u nesto pa ce nekom idejom probati pomoci. Covjek je rekao da valjda ima razvodnu kapu i da je imao slican problem na drugom autu. Jedino ispravno bi bilo od tebe da se zahvalis na pokusaju pomoci i da mu pristojno kazes da nema razvodnu kapu. Nacin na koji si reagirao je izvan svih prihvatljivih okvira. Dodjes po pomoc i to sa problem koji moze imati tisucu uzrocnika, trazis da ti se pomogne magicnom kuglom i onda popljujes nekoga jer ti je dao prijedlog koji nije tocan. Kako ocekujes, da nakon takvog ponasanja, itko ti pruzi bilo kakav savjet?

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ma sve 5 
Ali ako se ne kuži u taj motor onda nek ne komentira
Koliko vidim kuži se u TDI motore pa kad kupim TDI nek mi onda daje savjete
Inače kako ću ja otklonit te kvarove kad neznam ništa o tom motoru ,znam jedino da je 5 ventila po cilindru i da je 4cly i to je ono nešto najosnovnije... 
A ja sam tu došao da mi kaže netko ko je imao iskustva s tim motor a ne netko ko nema pojma o tom motoru i još mi tvrdi da auto ima razvodnu kapu...
Ja sam mislio da će mi tu neko dat savjet jer je imao taj motor pa da mi kaže koji je uzrok a da nije skup kvar jer mi nepada na pamet ulagat veliki novac u taj motor jer se ne isplat...
Btw moj mehaničar se kuži samo u BMWeje i ne bavi se tim poslom ,au prave mehaničare nemam povjerenja jer mi je jedan strgao šipku goriva koja prolazi kroz motorni prostor jer mu se nije dalo ju vraćat nazad dok je mijenjao glavu nego je stavio univerzalno crijevo...
Pa evo imam pitanje za forumaše da su imali takav motor il slično iskustvo :
Dali je moguće da auto zbog toga što nema  vakum membranu na usisnoj grani puno slabije povlači ?

Teško ce ti itko a i taj sta je amo rec ima slican kvar rec tocno koji je uzrok tome da bi ti zna jel se to isplati ilii ne
Za to i sluzi mehanicar,da on kaze svoje misljenje i otkrije uzrok kvara pa se onda raspitas na forumu jel to isplativo radit ili ne,a u potpunosti san siguran da bi na to dobio odgovor
Nije vrag da u zagrebu nema niti jedann mehanicar koji bi otklonio kvar


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
4 4