0
PericaK

Električna klizna vrata

Recommended Posts

Pozdrav svima,

razmišljam o kupnji rabljenog Sharana ili Alhambre (faceliftana 2015 verzija). Slučajno u budžet ulaze neke dobre prilike (malo kilometara), no (nažalost) s električnim kliznim bočnim vratima. 

Pročitao sam i dobra i loša iskustva. Najviše se bojim primjera nemogućnosti zatvaranja vrata kada je vani nešto hladnije (npr. -10) ili prevruće jer pinch senzor poblesavi. Čak se navodno ne mogu ni na silu ručno zatvoriti jer mehaniam odbija pritisnuti vrata.

Jel se to stvarno često kvari?
Koliko koštaju popravci tih mehanizama u našim servisima?
Vidim da neki ljudi sami dijagnosticiraju neke kvarove pa resetiraju postavke elektronike i riješe tu i tamo problem. Mogu se i time pozabaviti. Jel' to ljudi rade s novijim autima? Jel' to neka fora u auto zajednici? 
Jesu li veliki problem jutra kada je sve zaleđeno, a ja slučajno stisnem da se otvore vrata koja su zaljepljena? 
Jel' vrućina stvarno realan čest problem?
Jel' se da ugasiti/moddat onaj zvuk (beep beep) kada se vrata zatvaraju?


Ako netko ima kakav savjet i iskustva (svoja/tuđa) s time, molio bih da podijeli.
Potpuno mi je jasno da je bolje što manje elektronike imati, no... ako mogu birati auto s 50k km manje, ali s kliznim vratima, dal' da riskiram?

Unaprijed hvala na odgovorima.

P.S. Ispričavam se ako ovo nije tema za "kvarove"

Share this post


Link to post
Share on other sites
0