4 4
Milko1

Haldex

Recommended Posts

Pozz, njuskajuci nisan uspija nac nikakvu temu, tocnije zelija bi znat a vjerojatno i ostatak koji imaju 4motion pogon jeli moguce iskljuciti pogon nekakvim prekidacem ugradnjom ili relejima jer pogon mu uzme dosta snage a pokusao sam iskljucit kod tanka ispod sica sa live strane pa se popali abs esp kontrola i tako, sto i nije neki problem pa kod ponovnog ukljucivanja djeka i nema nikakvi gresaka pa sad je tu djek sa 6zica mislim koji bi trebalo iskljuciti i ukljuciti od puta preko nekih releja, meni se radi o b6 pa ako se netko igra s tim bilo bi pozeljno da poblize objasni, hvala unaprid

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne kuzim zasto bi to, pa straznji pogon ionako nije stalno ukljucen nego kad pocnu proklizavati kotaci, tj kad nije jednak broj okretaja na sva 4 kotaca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da nisi u pravu, kod kretanja je uvijek ukljucen, razlika bez i sa jedno 30posto

Haldex gen 2 u passatu i golfu 5 uvik odraduje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cuo sam da na osigurac moze da se izgasi ili tako nesto.. tako sam cuo pa ne mogu da tvrdim :) i ja mislim da pri kretanju uvijek radi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo jos nisam cuo da nekome smeta haldex. Pa mislim da ti je naj jednosavnije prodati ga i uzeti obicnog za manje para. Ostane love i manje goriva trosis sta je pretostavljam i razlog zasto bi ga iskljucio. 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haldex mi ne smeta ali mi smeta kod jurcanja tj saltanja iz brzine u brzinu njegovo opterecenje po normalnim uvijetima, po kisi ledu i tako to nemam zamjerke 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Valjda kad je kupova zna je sta kupuje i sta je 4 motion
Ako je stvar snage najjednostavnije rjesenje je remap i cao


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Remap napravljen ide nekazem da neide al kazem da kad iskljucin haldex ide jos bolje 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu...jel netko radija servis na pogonu? Cc 3.6fsi

Pojavila mi se greska na dijagnostici..02248
Nesto oko pogona i sad mi nece uvik radi. Bilo sve okej,al malo je auto staja i krepa je aku pa se sve zbrkalo. I onda je sad bilo malo snijega oa sam.se isa zabavljati i sutra dan mi se pocelo desavati da mi nece radi uvik. Ositim da nekad kad proklizu prednja kola ukljuci i nazad pogon ,a nekad nece...
Pa ako netko zna odkud da krenem jer kako vidim dosta ih ima problema s tim...a usput bi napravija i servis pogona

Share this post


Link to post
Share on other sites

bas i nije pod forum za to al haldex ima propisano odrzavanje od 3gidine. Tu bi trebalo svakako sa odisom vidit sta i kako se dogadja s tom greskom a klasika ostaje ulje filter.... Ostatak pogona kao ulje u diffu i napred u kutnom prijenosu... s obzirom na godine.. svakako je dobra odluka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda netko ima pametno objasnjenje: zapnem danas u snijegu i otvorim vrata da pogledam vrte li zadnji kotaci 0 bodova palio gasio ASR isto nista pomislim da je nesto pokvareno, cca sat vremena kasnije pri uključivanju na glavnu prometnicu malo oštriji start vrte zadnji kao ludi e bem mu nisam pametan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je i kod mene,ista stvar. Jos uvijek se nisam pozabavio s tim,ne vozim bas previse auto pa i zaboravim. Al koliko sam njuskao po int,navodno neki komp koji stoji na diffu natrag pocne pustati vodu s vremenom i unutra kontakti oksidiraju. Navodno,opet,je dovoljmo rastavit,pocistit i ponovno zabrtviti. I naravmo usput promonot ulje i filter u haldexu.
Takav je i meni plan,al msm da ce to cekati do proljeca jer kao sto rekoh u garazi je i nit ne vozim ga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neznam sta bih rekao ali vidim da radi da nesto curi nebi radio ni na cesti e sad zasto na snijegu nije radio nemam pojma. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema sto curiti...udje voda u taj komp od haldexa. Pokusat cu opet naci temu na tom stranom forumu pa ti posaljem il zalijepim ovdje..skuzit ces na sto mislim

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 4