1 1
Dino747

Scirocco problem s lancom?

Recommended Posts

Pozdrav,imam vw scirocca 1.4tsi 90kw 2009

135000km

Dakle meni se dogada kad upalim auto on treska i ka drhti i to sve traje jedno 10 sec i prestane.Predpostavljam da se radi o lancu jer on nije nikad mjenjan.Meni se to najcesce dogada kad npr ujutro odem na posao(normalno upali netrese) i otprilike nakon nekih 3/4 sata kad krenem negdi to se desava.

Dali je neko imao slicna iskustva i koliko kosta mjenjane lanca i sve sta treba,i najvaznije ako se ispostavi da je lanac a vjv je dali je meni hitno mjenjat taj lanac,ubiti moze li se dogoditi ista lose autu kad taj lanac ode kompletno.

Hvala?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je slabiji motor i taj u pravilu vise traje od twincharge verzije. Kad lanac zeza onda prvo hladan rošpija pa se smiri...  Mozda se preko vcds-a moze izmjerit odstuoanje u sinhronizaciji senzora radilice i bregaste pa na osnovu toga vidit kolika je razlika i onda precizirat da je lanac.

 Nebi bilo lose da odes negdje na diagnostiku...

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam isti motor u G6. Lanac mijenjao prošle godine. Set sam kupio na Ebay.de + vijke i semeringe u lokalnoj trgovini. Sve skupa oko 2100kn. Svoje ruke ne računam.

Auto je imao 60tkm. Pri hladnom startu je rondao lanac oko 5 sekundi i nakon toga više ne. Nakon zamjene lanca zvuka više nema. Sada je na 80tkm.

6pHVUS8.jpg

PRQdETJ.jpg

xUFDSIa.jpg

 

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1