0
antonio23

vw golf III 1.9td problem s paljenjem

Recommended Posts

Pozdrav svim članovima foruma..

Ovako imam problem s golfom 3  1.9td 1996 god. Nisam ga palio oko pola godine od kad sam imao prometnu mi stoji, nakon prometne sam ga upalio jednom normalno je upalio i sve.. Neki dan sam ga išao upaliti jer sam ga mislio srediti, upalio je iz prve odma ali radi ko traktor onako ko na 3 cilindra, nakon sta sam ga ugasio i opet isao upaliti jedva je sastavio i to sa punim gasom morao sam drzat pun gas da upali i radio je opet tako cudno ono oko 20 sekundi i onda normalno..

Drugi dan sam ga opet upalio i opet jedva sa punim gasom (bez gasa nece nikako) i opet tako lose radi i dimi cca 20 sekundi pa onda pocne normalno kad lagano dajem gas.. al kad se zagrije i kad stisnem malo gas dimi bjelkasti dim..

Danas sam skinuo cjev od turba i vidim da ima malo ulja po turbini i u cjevi, ne puno ali ima, uglavnom auto je trosio oko pola litre ulja na 1000km mehanicar je reko da su gumice ventila potrosene sad neznam jeli do toga ili je turbina ili da nije mozda preskocila faza kad sam lupio jer je poluosovina pukla i vilica sad neznam ako je to moguce.. Evo ako netko moze pomoc bio bih mu zahvalan..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

td je poznat da mu voli otch zupcanik na radilici ...

Bijel plavkast dim moze bit bas zbog krivog tajminga.... 

Za pocetak vidit sta je s gorivom... dal ga mozda vrati u rezervar pa mu treba dok pumpa navuce dovoljnu kolicinu.... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovoru.. Evo jucer sam ga bas upalio i jedva upalio s gasom, ako pustim gas odma se ugasi i dimi bjelo trokira i kad drzim malo gas pocne nakon 20ak sekundi raditi normalno pustio sam da se zagrije i probao nabiti gasa dimi onako ne bas skroz crni dim a na minimumu koda lagano bjeli ali jedva se vidi.. Cim ga ugasim i probam upaliti opet isto tesko upali i ako je motor zagrijan.. kako mislite vratiti to da vratim gorivo u rezervar? Snimio sam i video kako pali i radi pa mogu poslat ako ce biti kome od koristi..

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, antonio23 said:

Hvala na odgovoru.. Evo jucer sam ga bas upalio i jedva upalio s gasom, ako pustim gas odma se ugasi i dimi bjelo trokira i kad drzim malo gas pocne nakon 20ak sekundi raditi normalno pustio sam da se zagrije i probao nabiti gasa dimi onako ne bas skroz crni dim a na minimumu koda lagano bjeli ali jedva se vidi.. Cim ga ugasim i probam upaliti opet isto tesko upali i ako je motor zagrijan.. kako mislite vratiti to da vratim gorivo u rezervar? Snimio sam i video kako pali i radi pa mogu poslat ako ce biti kome od koristi..

Nije mislio da ti vratiš gorivo u rezervoar, nego gorivo se samo vrati i isprazni sistem pa teško pali dok ne navuče gorivo.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neznam, ima nepovratni ventil i oko pola rezervara goriva, a i pustio sam ga da odradi vec bi vjerojatno to doslo na svoje..

Share this post


Link to post
Share on other sites
0