0
remaker

Nosači motora

Recommended Posts

Da li netko može pojasnit gdje se koji nosač motora nalazi na golfu 5 (plus), 1.9 tdi..osjetim trzanje(pomicanje) kad skrecem lagano u desno te se uspori i ubrza (kad je opterecenje na lijevoj strani), najviše se osjeti na kruznim tokovima na izlasku..kad se pusti gas i doda naglo osjeti se kao neko pomicanje i cuje se u predjelu akumulatora(tako cujem dok vozim te sam mislio da mozda i akumulator šeta u svom kucistu ali nije, dobro je učvršćen).Promijenio sam cak i lezaj amortizera jer sam bio zicer da je i on, posto sam imao dojam da to  cujem nekad malo  u toj visini ali nije. Zanima me koji je nosač  s lijeve strane motora,kako izgleda. Ako netko moze stavit sliku ili video..inace motor ne trza kad se skrece u kontra stranu niti kad je na ravnom. Inace sve je sa te strane ispravno(homokinetički..itd...)

Edited by remaker

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednostavno, na livoj strani ti je nosac na mjenjacu spojen na krak sasije (uglavnom ispod akum. ili usisa). Najbolje ti je provjerit je li nosac tako da otvoris haubu i krenes i vidis jel trza motor. Ili uhvati motor za glavu pa malo povlaci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

narucio novi od auto kreše..kaze mi majstor da to nije takav kao sto su mi poslali na slici marke sasic. Ovaj dole nosac sa slike je pravi i razlikuje se sto nema onaj krak izbocen. Iako sam oznacio model auta na njihovoj stranici i oznacio taj nosac koji su jedini imali u ponudi i na omotu pise da je za golf5,caddy itd...a ja imam golf plus 2006845520172818727

nosac-mjenjaca-22724-volkswagen-touran-0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rijesen taj nosac ali je takoder osao i onaj ispod auta (sto je kao upresan,okruglog oblika i navodno su 2 jedan na drugom) i na kojeg se veze taj koji je povezan sa motorom..vidi se na oko da je ostecen i prilikom kretanja se pomice i osjeti u voznji na ravnom kako trza motor..majstor kaze da ga je nezgodno.mijenjat i da se pripremim na racun od 400 do 500 kn. Mora sve skidat dole.da li je moguce?  Vidim na internetu da ima neka presa kojom se izvuku van i upresaju drugi te je za pol sata gotovo,bez skidanja..ocito to mqjstor nema pa bi sve rastvaljao

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skida se pomocni most i stari se izbijaju van a novi presaju.Malo je zeznuto jer je ako se nevaram plasticna kosuljica pa ako se ne upresa ravno moze puknit.Mislim da sam ja platio tako oko 400kn sa rukama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo  da javim da i sa novim nosacima osjetim trzaje i na kraju ispada da imam lufta na diferencijalu mijenjaca?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali mi je sumnjivo kad sam promijenio ta dva dole bile je gotovo sve savrseno i nakn 2000 km opet kao da ne valja a neki dan sam bio na dizalici i nodlsaci su ok pa mi kaze majstor da je vjerovatno do kvalitete nosaca..kaze mi da su lemforder najbolji a ja imam swag..i tako drugi majstor kaze da je do lufta mijenjaca pa osjetim trzaje i udarce..a opet kak je bilo dobro pa opet oslo na staro?

Share this post


Link to post
Share on other sites
0