0
FR_ST17

Lezaj klime i servo motor turbine

Recommended Posts

Pozdrav svima. Evo pokusat cu bit sto kraci jer prica oko auta je poprilicno duga. Naime, kupio sam Seat Leon 1.4 TSI u Njemackoj koji je bio pod vodom(da stvar bude jos gora, bio je pod slanom vodom) u nadi da cu ga relativno brzo popravit i mozda poslije prodat i zaradit neku kunu. I evo me nakon pola godine se jos uvijek natezem sa milijardu sitnica za koje svakim danom saznajem da ne rade. Promijenjen je apsolutno cijeli interijer od sjedala do svih mogucih modula i elektronike. Prije nekoliko dana sam rjesio mehatroniku i polako sad rjesavam mehanicke dijelove. Da skratim, od dana kad sam ga prvi put uspio upalit cuje se neugodno grebanje. U pocetku sam mislio da je getriba medutim majstor koji mi je sredio mehatroniku kaze da je glavni lezaj klime. Grebanje se pojacava i smanjuje sukladno s obrtajima motora pa mi ima smisla da je u pitanju neki dio vezan remenom ali eto danas mi covjek za klimu javlja da je provjerio i da nista ne cuje i tvrdi da nije u pitanju klima pa me sad zanima sto bi zapravo moglo bit. Druga stvar od koje mi je puno veca muka je turbina. Na prvu sam pretpostavio da se ne pali jer ga baca u limp mode zbog mjenjaca ali je zapravo otisao servo motor koji regulira neki ventil i taj dio sam narucio pa cemo vidjet kad se zamjeni. Pale se EPC i check engine lampice i auto vozi ali ne vuce apsolutno nista. Jel moguce da je i turbina otisla i koliko je zapravo sigurno da ga vozim u takvom stanju? Ispricavam se na ovako dugom postu ali nisam mogao krace objasnit problem. Uglavnom, kupovina ovog auta je bila kardinalna greska i koliko troskova sam imao do sad je za poludit ali eto ne mogu ga ostavit u ovakvom stanju nakon svega.

Edited by FR_ST17

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto u vodi i jos slanoj... vjecni problemi. <Tu bi trebao naci dobrog elektricara koji ima izvor dijelova i naravno velike zivce...    Ako si u zg onda probat s  Tihomirom iako to tu je rupa bez dna...

Share this post


Link to post
Share on other sites
0