0
Jovan97

Problem menjac b6

Recommended Posts

Taman zamenio dve dizne(i opet nakon zamene radi isto :( ) ono menjac krenu.

 

Zapravo radi se o tome da nekad nece da izadje iz prve.Znaci kad je u leru okej je...E sad kad vidim da nece da izadje iz prvu, uzmem dodam malo medjugas i tad uspem....A ako hocu bez medjugas moram da bas jace povucem rucicu menjaca....Ne desava se stalno ali u 70% je tako, nekad i lagano izadje....

 

Imao neko slican problem? Mislio sam da prvo zamenim ulje u menjacu pa da vidim sta i kako

 

Ostale brzine rade super.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ulje ti tu nece pomoci... Kakvo je stanje sa rikvercom? Krci li pri ubacivanju...?  Kad pustas pedalu gdje odvaja..?

Dal pedala ima praznog hoda...?

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, AUTOFREAK said:

ulje ti tu nece pomoci... Kakvo je stanje sa rikvercom? Krci li pri ubacivanju...?  Kad pustas pedalu gdje odvaja..?

Dal pedala ima praznog hoda...?

Rikverc ulazi okej, nema krcanja...Cak i prva ulazi okej, samo je problem da izadje, i to ne krci, nego zapne kao da udari u nesto, i kad povucem jako on ispadne :) Pedala odvaja nekih 3-4cm od poda (tad pocinje da fata osetim to)...Sad sam vozio neku gradsku voznju i za 5-6 put menjanje iz prve u drugu i nazad samo mi se jednom desilo to-pa sam pustio kvacilo i opet pretianuo i izaso je.... :( Sinhron neki? Jel ce mu sta bit ako ga vozim tako s medju gasom? 

 

takodje sam primetio ako idem tipa 20km/h i kad ocu iz druge  u prvu moram malo da usporim(sad da li je to i ranije bilo nemam pojma) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
0