3 3
nickname

VW GOLF IV-zaključavanje

Recommended Posts

pozdrav,imam problem sa zaključavanjem centralnog , vw golf iv,3 vrata, otključa mi suvozačeva vrata i prtljažnik, dok vozačeva vrata ne. kad ih probam otključat sa ključem, nekad se otključaju a nekad ne, onda moram upalit auto, i tek na gumb u unutarnjem dijelu vrata,ih mogu otključat. u čemu je problem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brava zeza,famozni mikroprekidac
Desi mi se na passatu nekad,pa s vanjske strane malo bravu lupnem


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo dijagnostikom utvrditi greške a vjerojatno zezaju mikro prekidači na bravi kojih ima nekoliko, možda i comfrot modul ali kad se obavi prvo znat će se i ovo drugo, da li je do njih ili ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ja jedan neobican problem sa vozacevim vratima naime ne radi mi ono svjetlo na vratima i ne pali se svjetlo na nebu kada otvorim vrata,ali to mi i nije problem mogu sa tim da duram,ali ovo mi je najgore kada je ovako toplo vrijeme cesto me pecne dobro struja iz vrata, a iz ostalih nista.Da li moze biti da taj mikroprekidac zeza pa iz njega struja me pecka.

Edited by GTI-VR6-R32

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledaj snop žica na stubu vrata. Možda su ispucale, pa treba da se izoliraju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozz, kod mene na g4 se ponekad otljucaju/zakljucaju, a ponekad ne suvozaceva vrata, pa trebam 2-3 put stiskat po daljinskom. postoji li taj mikroprekidac i u suvozacevim vratima ili je nesto drugo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako izgledaju mikro prekidači koje tražim.

tuerschloss-1588882jli.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zašto svaki? Problematičan je samo peti.
Motoric je veci problem

Poslano sa mog S60 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na mojoj lijevoj bravi je samo peti mikroprekidač bio problematičan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda najbolje naći polovnu bravu pa samo P&P ili od te dvije srediti jednu na kojoj sve radi jer nova je fakat preskupa. Ne znam da li se motoric može uzet negdje posebno kao mikro prekidači koji se mogu naći.

Gdje si uzeo mikro prekidače?

Share this post


Link to post
Share on other sites

[quote post=920108" timestamp="1555837549" name="" userid="359169] Onda najbolje naći polovnu bravu pa samo P&P ili od te dvije srediti jednu na kojoj sve radi jer nova je fakat preskupa. Ne znam da li se motoric može uzet negdje posebno kao mikro prekidači koji se mogu naći.
Gdje si uzeo mikro prekidače?
Ja sam kupija u lagerosa novu bravu, nije bila skupa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poručiš nove mikroprekidače sa AliExpressa. Meni evo dvije godine lijevi radi bez problema. Desni nisam mijenjao, jer radi dobro.

Zanimljivo je da su kod novijih četvorki(2002+) tihe brave, dok su kod starijih one što udaraju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Luka,
koliko te izašla OEM ili zamjenska?

Gogi, link ako može sa AliExpressa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

[quote post=920111" timestamp="1555840203" name="" userid="359169] Luka,
koliko te izašla OEM ili zamjenska?
Gogi, link ako može sa AliExpressa?
OE broj 6X1837013H
brand SKV Germany 16SKV001 po 200,00 Kn/1kom.
Kod mene je starija verzija, nije tiha.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam dvije greške pa moram vidjeti što je, da li brava (prekidači), comfort modul ili oboje. Sve radi, zatvara uredno pa kad budem imao vremena moram se baciti na to.

F220 - jedinica za zaključ. za centralno zaključ., vozačeva strana
0046 - Središnji modul sustava komfora
928 27 Jedinica za zatvaranje centralnog zaključavanja na vozačevoj strani (nepr. sig. statična)

Postoje dva kataloška koji se mogu koristiti...
6X1837013C    PR-4F1,4K3 .......................................1830,41 kn 
1J3837069B
 
Izgleda da se ovaj drugi odnosi na sajlu.
Edited by <TDI>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Link ne radi, odnosno stavlja me na početnu od AliExpressa pa ako možeš ponovit?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radi. :)
Sad sam baš pogledao i njega sam stavio u "želje" ali fala na linku jer sad znam da je to taj i da paše. Uzet ću ih pa kad raskopam da ih imam ako zatrebaju. Moram još vidjeti koliko košta nova zamjenska brava pa onda vidjet što ću a i za taj comfort modul moram vidjet koliko košta novi jer mi nije javio.
Imaš li nešto slika da vidim kako si odradio zamjenu prekidača?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam. I nešto što sam imao, ostalo je corruptovano na SD kartici, nažalost.

Ima dosta tutorijala o tome na YouTube.



Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve pet, uzeo dva lijeva mikro prekidača pa neka se nađe a baš gledam video... mora li se prozor skinuti i sve kako je ovaj gore radio? Uff lijepog li posla, jedva čekam da se njega latim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

[quote post=920161" timestamp="1555962356" name="" userid="359169] Sve pet, uzeo dva lijeva mikro prekidača pa neka se nađe a baš gledam video... mora li se prozor skinuti i sve kako je ovaj gore radio? Uff lijepog li posla, jedva čekam da se njega latim.
Je, sve se mora skinit. Ima tu posla. Dvaput sam radija to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dva puta sam skidao oplate, zar se to ne računa. :)Vidim da je lik samo skinuo poklopac od mikro prekidača i isprao ga sa onim sprejem za eletro. Mene kopka da nije samo comfort modul otišao jer sve zatvara i otvara a po simptomima mi tako izgleda, jedino mi središnje svijetlo ne radi, ne gasi se kad se vrata zatvore pa ne mogu povezati što je točno otišlo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 3