0
AnTDI

VW Golf 3 1.9 TDI čudan zvuk

Recommended Posts

Pojavio mi se čudan zvuk na autu, pojavi se uglavnom kad se auto ugrije nakon pola sata vožnje. Dolazi iz motora i dosta se čuje u kabini, zvuk je kao kad je ležaj na kotaču loš samo je 10 puta glasniji. Kao da negdi nešto struže. Zvuk se čuje i na leru i u vožnji pri manjim obrtajima, kako obrtaji rastu tako se zvuk povećava. Stiskanjem kvačila ništa se ne mjenja. Svjetan sam da je pomoć preko interneta teška ali ako netko ima neki savjet dok ne odem kod mehaničara bio bi zahvalan .

I ako ima neki mehaničar na području Zadra da baci oko bilo bi odlično

Edited by AnTDI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otkrio problem, zvuk dolazi iz alternatora, pri davanju gasa remenica se pomakne par cm u lijevo.. Vjerovatno ležaj.. Prije pola godine sam stavio novu kuplung remenicu, jel postoji vise dimezija nje pa da ona nije uzrokovala problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja kuburim sa nekim zvukom na Golfu ali nikako da otkrijem sta je,ima bas cudan zvuk,kada krecem uzbrdo a nekada se i na leru cuje kada stoji auto na uzbrdici.Nista se ne mijenja stiskanjem kvacila.

Edited by GTI-VR6-R32

Share this post


Link to post
Share on other sites

Riješeno pa ako netko bude imao sličan problem. Promjenjeni ležajevi alternatora i osovina 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam sličan problem sa generatorom pa sam samo zamijenio oba ležajeva i od tada mir.

Share this post


Link to post
Share on other sites
0