2 2
Zero-w

K: Bits and bolts oko 6brz getribe iz Golfa 4

Recommended Posts

Kupujem ili tražim bar info o točnom nazivu dijelova.

Nakon havarije sa zupčastim remenom slažem swap sa ASZ motorom i 6spd getribom umjesto starog PD100 sa 5spd getribom za moju Ibizu.
Projekt je predstavljen inače na Crotuned forumu pod naslovom "Nimalo posebna Seat Ibiza 1,9TDI - ATD"

Dakle, riječ je o getribi iz G4 sa 6 brzina (motor je ASZ, bar tako piše na poklopcu zupčastog remena):

1.- Nedostaje mi crijevo od druk ležaja do "potpedalnog" cilindra
Ne znam točan naziv niti imam ikakav part number. Inače ide na ovo što je uokvireno crvenom bojom na slici:
getriba1.jpg


2.- Imam šaltung sa Ibize FR u kutiji. Na krajevima sajli nemam ništa, a ono što je na mom sadašnjem mjenjaču 5 brzina ne paše na ovaj. Dakle nemam nešto što su možda kugle, a možda i nisu, ali svakako služe da se sajle povežu sa mehaniznom za šaltanje na samoj getribi. 
Na fotki je zaokruženo crveno ono gdje se trebaju spojiti sajle - dakle nemam dijelove koji spajaju sajlu sa mehanizmom za šaltanje. Zakomplicirao sam opis, ali ne znam niti jedan naziv koji bi mi pomogao u traženju.
Tražim te elemente za kupiti ili u najmanju ruku točnu informaciju kako se to zove, a part number bi isto mogao dobro doći ili naziv na njemačkom i engleskom za slučaj da ne nađem ništa kod nas.
Slike:
getriba-altung2.jpg
getriba-altung3.jpg

Ponude mogu ovdje, mogu na PM ili na 091/7245-117
Mladen

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tebi treba ovo, krajevi koji idu na sajle... Shifter Cable End

1J0 711 761 B
1J0 711 761 C

06_dsc_0005zpofk.jpg

01_1j0711761bg9k2q.jpg

04_1j0711761bbmkzk.jpg

05_1j0711761bq9ju1.jpg

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Puno ti hvala!!!
Možda znaš i ime/part number i ovog crijeva (valjda je crijevo u pitanju?) što ide od pedale (cilindra kod pedale) do druk ležaja?
Sinoć sam naručivao iz Engleske još neke bits and bolts, pa mi je čovjek obečao staviti u kutiju i te završetke kablova za mjenjač, ali nemam još rješeno to crijevo za druk ležaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ništa, budem potražio i ako nađem javim ti navečer kad budem imao malo više vremena.

Share this post


Link to post
Share on other sites
24 minutes ago, <TDI> said:

Ništa, budem potražio i ako nađem javim ti navečer kad budem imao malo više vremena.



Puno ti hvala!
Za sad mislim da je to još jedini preostali dio koji mi nedostaje da ponovo osposobim auto za vožnju i jako bi mi pomogla informacija. ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu na cilindar dolazi jedan komad koji na sebi ima pipac za ozračivanje, i onda cijev na njega

evo ti taj komad,a cijev ti ne mogu točno reći jr ih ima 10 vrsta,pa ne mogu odrediti točno koja je za taj motor

kgkgkgkg.jpg

yvyvyvyvy.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 minutes ago, dr.restaurator said:

Tu na cilindar dolazi jedan komad koji na sebi ima pipac za ozračivanje, i onda cijev na njega

evo ti taj komad,a cijev ti ne mogu točno reći jr ih ima 10 vrsta,pa ne mogu odrediti točno koja je za taj motor

kgkgkgkg.jpg

yvyvyvyvy.jpg

 



Puno hvala!
Sačuvat ću si to što si stavio da imam za referencu.
Inače, nadam se da sam riješio problem. Poslao sam fotke iz uvodnog posta jednom trgovcu sa ebay.uk i odgovorio je da točno zna što mi treba. Dogovorili smo se za cijenu i paket je već na putu.
Budući da sam uzeo još nekoliko stvarčica (poluosovine, anlaser, ovu cijev i "spajalice" za šaltung, limeni T.I.P., dog bone nosač, nosač getribe) shipping nije bitno utjecao na cijenu pojedinog dijela.
Za slučaj da mi nije poslao ono što trebam tvoj post mi može biti od velike koristi.

Edited by Zero-w

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2