0
klikiTDI

Passat 3bg automatik out, manualac in

Recommended Posts

Poz, radi se o passatu 3bg,auto je automatik ja bi ga prebacivo na manualni mjenjac, e sad osim pedali, kvacila, saltunga, poluosovina, alnasera i samog mjenjaca sta jos bi se trebalo odradit, dali se mora nesta oko struje dirati osim prekodiravanja (ili kako to vec se odradi) sa automatika na manual.
 
 
I sad da ne otvaram novi topic, isti ovaj auto,od jednom vise ne ide kako treba, nema greske na dijagnostici, vcds i delphi..
Promjenjena 3 maf senzora, 2 map senzora,pregledani vakumi, varijabila radi ali kad se da gas onako skace gore dolje i slabo napinje crijeva od IC i auto ne ide nikako, doslovno kao trojka 1.9d..
Nekad dođe do 100km/h i ne ide dalje, par puta kao da je odsjekao gas u vonji.
 
Hvala, lp

 
 
Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk
 
 


81e92ad727332c9e6995f9bcfcefdacc.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moras kodirat ecu na manual mjenjač, i ima posla oko struje i brave jer automatik nece paliti ako nije u Parking, zaboravio si hidrauliku kvačila navesti.

To sto ti auto neide i bespotrebno mjenjanje senzora je s oprostenjem glupost, prvo treba logirat auto, a moze bit da ti je i tandem pumpa ili imao sam slucajeve losi filteri goriva i auto nema greske a neide, ali dok ne rjesis mjenjac jer automatski mjenjač isto daje uvjete ecu

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovoru
Da znam za cilindre kvacila to sam zaboravio navest



Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

I mene zanima,ako ikad krene zajebavati mjenjac odmah bih swapao manuelni.

Koliko sam pratio forume,sve je plug i play,dakle rupe na sasiji za pedale,cilindre bla bla...

sto se tice struje nisaam isao u detalje ali vidio sam da izbace dio instalacije automatika i prebrikaju par pinova na ecu.

evo dosta detaljno je objasnjeno...naravno netreba se osloniti na sve od A do Z ali poucno je.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
I mene zanima,ako ikad krene zajebavati mjenjac odmah bih swapao manuelni.
Koliko sam pratio forume,sve je plug i play,dakle rupe na sasiji za pedale,cilindre bla bla...
sto se tice struje nisaam isao u detalje ali vidio sam da izbace dio instalacije automatika i prebrikaju par pinova na ecu.
evo dosta detaljno je objasnjeno...naravno netreba se osloniti na sve od A do Z ali poucno je.
 
E bas ovaj video sam i ja pregledo detaljno, dosta dobro objasnjeno, a sto se tice predvidenij rupa to me vw iznenadio jos na golfu kad sam slago tako da je ovo isto super sto su priredili sve

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

Update sto se tice onog problema sto auto ne ide..
Skinio sam turbo i odneo kolegi u Dardu u turbo servis nek ju ocitsti, kad je otvorio naiso je na tragove kamenca, tako kaze..
Tako da cu izbacit hladnjak ispusnih plinoa, kaze da je vjv zbog njegaa, izbit katalizator pa vidjet onda. 2eb2867877842e2a8264ab8e2bf58ddc.jpg75545ac901ff16ab660d34c0d62adaf0.jpg

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobijeli se sta na snazi kada se skine katalizator?

Sta se dobije skidanje katalizatora?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto bi dimio ko neki stari traktor? Ni neki stari traktor ne dimi ako je u dobrom stanju.
Na dva dizela skinuo katalizator i jedino sto se promijenilo je bio smrad odnosno miris.

Sent from my SM-J415FN using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rjeseno sto pasat ne ide, vratio ociscen turbo i i sad je sve super, jos mapiranje, jedino me strah kako ce mjenjac podnjet..

E da i izbacio sam hladnjak ispusnih plinova i zablindiro egr.

 

Cetvorka mi je isto bila orignal 130ks i maprian, nije dimio ni kad je imo samo zadnji lonac ni kad je imo samo cijev bez lonaca..

Kad izbijes katalizator dobijes to da auto lakse dise i samo se malo sad cuje turbina da zvizdi

 

 

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Benjamin, koliko te koštalo čišćenje turbine i da li si zadovoljan kako je sve odrađeno u servisu?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeste i izgubiš svaku Euro normu.
Da, jer zapunjeni katalizatori na 300 000 km na dizelu imaju svoju svrhu.

Sent from my SM-J415FN using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

[quote post=920454" timestamp="1557496811" name="" userid="359169] Benjamin, koliko te koštalo čišćenje turbine i da li si zadovoljan kako je sve odrađeno u servisu?
200kn..
Jesam odlicno napravljeno, ociscena komplet ispjeskateno i nastelana varijabila na stroju

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li tamo radi jedan kolega sa Audi foruma, a i tu je bio nekada, ne mogu se sjetiti imena ali ostalo mi u sjećanju da netko radi u tom servisu? Pitam jer ako budem imao neku frku sa turbinom da znam kuda a lakše je ako imaš nekoga koga poznaješ, pa makar i ovako ovršno preko foruma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je, Mladen sa audi foruma

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
0