1 1
remaker

Brtva glave motora?

Recommended Posts

Pozdrav,

vidio sam da slini ulje kao na slici...nemam ulja u vodi niti vode u ulju,ne dimi nikakav dim,vuče normalno,normalno pali,nema zraka u posudi antifriza niti ga imalo fali a situacija me malo brine..

majstor je rekao da malo slini na poklopcu ventila ali tu brtvu nije problem zamijenit i to je nest sasvim drugo. Koliko je ovo alarmantno jer nemam simptome da mi je otisla brtva glave?

Ispod motora mi je takoder masno a majstor kaze da vjerovatno malo i turbina baca ulje iako mi dobro vuče i ne zviždi. Evo par slika

sYzCgpXm.jpgjbrhRdYm.jpgTSjCfIdm.jpgLfDyvbZm.jpgMwGUUeGm.jpg8Ea4wA6m.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda se i slijeva od nekud ulje
Operi motor pametniji ces bit i vidit bolje od kud curi
Ako i je na poklopac ventila nije nista strasno,ima i brtvi i brtvenih masa


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Motor je vec opran jednom i opet je tesko procijenit odakle, nije.da.sprica ulje..ulje sam.prije 2500 km promijenio i zasad je nivo ok..izmedu poklopca ventila i do tog dijela nije masno.ali me cudi da nemam simptome neke pa.me.zanima, da je brtva glave otisla da.li je moguce da nemam nikakve simptome? Kolika je cijena zamjene?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi naveo o kojem motoru se radi
Mora bit simptoma,gubitak antifriza,tvrda crijeva itd itd imas po forumu pisano je
Ispitaj prije zamjena icega


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.9 tdi 77kw,211 000 km,pd ...eto simptoma nemam..gledao sve..crijeva ok..zanima me samo da li je moguce da je pocelo slinit pa da se jos privremeno mogu vozit ili moram hitno mijenjat? Da je brtva izmedu tandem pumpe onda valjd nebi cijelom duzinom slinilo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji je razlog da sumnjas u brtvu glave ako nema nikakvih simptoma?
To su vec, relativno, stari auti i nije uopce cudno sto je motor prljav. Ja bih ti preporucio da se ne brines oko glave motora i polako u miru nades gdje slini. Skini sve zastitne plastike i naci ces.

Sent from my TA-1012 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 minutes ago, Tomislav Kt said:

Koji je razlog da sumnjas u brtvu glave ako nema nikakvih simptoma?
To su vec, relativno, stari auti i nije uopce cudno sto je motor prljav. Ja bih ti preporucio da se ne brines oko glave motora i polako u miru nades gdje slini. Skini sve zastitne plastike i naci ces.

Sent from my TA-1012 using Tapatalk
 

Rastavit cu pa pratit..ali kako onda cijelom duzinom je masno?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rastavit cu pa pratit..ali kako onda cijelom duzinom je masno?
Ne znam, ali cudno mi je da na brtvi glave curi ulje prema van, jako rijetko.

Sent from my TA-1012 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, remaker said:

1.9 tdi 77kw,211 000 km,pd ...eto simptoma nemam..gledao sve..crijeva ok..zanima me samo da li je moguce da je pocelo slinit pa da se jos privremeno mogu vozit ili moram hitno mijenjat? Da je brtva izmedu tandem pumpe onda valjd nebi cijelom duzinom slinilo

Meni je tako curilo i sljevalo se po brtvi glave skroz do prvog grijaca.Ocisti klinerom i vidit ces za koji dan gdje slini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

promijenio brtu poklopca ventila..vidilo se da slini..pa cemo vidjet

On 16. 05. 2019. at 15:42, Tomislav Kt said:

Koji je razlog da sumnjas u brtvu glave ako nema nikakvih simptoma?
To su vec, relativno, stari auti i nije uopce cudno sto je motor prljav. Ja bih ti preporucio da se ne brines oko glave motora i polako u miru nades gdje slini. Skini sve zastitne plastike i naci ces.

Sent from my TA-1012 using Tapatalk
 

Rastavit cu pa pratit..ali kako onda cijelom duzinom je masno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

znaju pustat i na jack od strujne letvice.... 2vite 10kljuc... malo jack izvuc vani i brtvu pošpricat brake cleanerom pa namazat diht masom (crna) i smontirat i ostavit da se susi 8h. I miran si 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo.mene opet..ista stvar...u meduvremenu zamijenjena brtva poklopca ventila ali opet tako slini..stvar je u tome sto nisam u priloci majstoru ostaviti auto na duze vrijeme zbog putovanja na posao....moze li malo detaljnije o strujnoj letvici i tom jacku,kako skinit i koja slika? 

Edited by remaker

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda da je na tom jacku..oprao sam motor od naprijed i bas se krece mastit od te strane i to dosta s obzirom da sam ga jucer oprao..kad prodem prstom ispod njega bas je masno...rijesit cu to i nadam se da je to uzrok masnoci i ispod motora posto sam vidio na dizalici da je cijeli masan kao i zadnja strana..pa sve oprat pa vidjet.al nisam vjerovao da se toliko moze motor zaprljat od tog malog jacka

Share this post


Link to post
Share on other sites

2vite i jack moze malo vani.. nedaju mu kabeli da ide vise al dosta je tih 5mm cca.. Cistac kocnica dobro odmastit brtvu... i dosjed... i fino namazat diht masom i nek se susi preko noci.... Meni evo drzi 50tkm :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz..imam isti problem,slinavo mi je oko brtve glave motora,a ne mogu odgonetnuti od kud kreće,motor opran detaljno,molim ako netko može staviti sliku di se nalazi taj jack od kud može sliniti. Hvala unaprijed.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji motor?

 

Na dva PD 1.9 TDI sam imao taj problem i slijevalo se sa instalacije dizni i dihtunga tandem pumpe.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1