2 2
Jovan97

B6 se gasi

Recommended Posts

Pozdrav,

Pre oko mesec dana sam promenio 2 dizne-za koje sam mislio da su uzrok mog problema ali izgleda da nije.Auto ide super, ali ima problem u leru.I to ne svakog puta nego u toku nedelje mozda jednom.Upalim on krece da dize potrosnju(na board do 1.6) i vidim plavi dim iza sebe, to se desava 5-10s, a nekad upalim i radi 10-20s i ugasi se....Posle toga moram da verglam 3-4 puta da bi upalio.Prilikom tog verglanja prvi i drugi kao da okreca na prazno, kao da nema uopste goriva a vec posle osecam da ide lakse, stisnem.malo papucicu gasa i upali. (Ovo se generalno desava i kada je zagrejan i kad prvi put startujem, nema nekog pravila) 

Radnjen je mali servis, majstor koji je radio njje dodao gorivo u kuciste filtera, pa je verglao auto jedno pola sata.Da nije nesto od tog verglanja? 

Razmisljam da prvo nekako proverim pumpu u rezervaru i filter za gorivo da zamenim(iako sam stavio pre 3meseca novii -MANN)

Edited by Jovan97

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar neki majstor kad ne nalijeva gorivo u filter poslije ugradnje pa to svaka baba zna da se mora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledaj jel dobro stegnut filter gotova, da ne vuče na njemu zrak, imao sam sličan problem, nakon zamjena filtera nije bilo dobro stegnut i slično mi se događalo kao tebi.

Poslano sa mog PCT-L29 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, <TDI> said:

Dobar neki majstor kad ne nalijeva gorivo u filter poslije ugradnje pa to svaka baba zna da se mora.

To je bila moja greska, bio sam u zurbi,i onda na prvu radnju koju sam naleteo sam zamenio filtere i ulje misleci da ajde sta ima tu komplikovano majku mu moze bilo ko...

 

2 hours ago, dackovk said:

Pogledaj jel dobro stegnut filter gotova, da ne vuče na njemu zrak, imao sam sličan problem, nakon zamjena filtera nije bilo dobro stegnut i slično mi se događalo kao tebi.

Poslano sa mog PCT-L29 koristeći Tapatalk
 

Evo to sa upravo uradio...Videcemo da li je nesto bolje...hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaboravi da pitam, prilikom stavljanje kljuca u bravi, jel freba da se cuje pumpa? Neki zvuk? 

Promenio sam filter, sad se na bordu smanjila potrosnja na 0.4 u leru(onako je bila 1.0 i padala do 0.7). Valjda je do toga bilo

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/3/2019 at 9:14 PM, romano010 said:

Ja tu pumpu nikad nikad nisam cuo, ocito je jako tiha

I moja se ne cuje...Zamena filtera je resilo problem samo prva dva dana...evo sad opet isto...u voznji ne cima, nista, a ler (tj prvih 10s) uzasno...poludecu

Jel ima neki ventil koji ne dozvoljava da se gorivo vrati iz filter nazad? Morace izgleda da se ide redom....Ko me tero da vozim vw ?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta znaci "naliti gorivo u filter" poslije zamjene filtera goriva? Stvarno mi ovo nije jasno. Pa kad se mjenja filter goriva, on je vec potopljen iliti "naliven" gorivom, izvadi stari, stavi novi filter i potopi ga u gorivo, i to je to.  Nije mi jasno kako je uopce moguce da u kucistu od filtera goriva, da nema goriva  Ne znam sta treba tu posebno nalijevati jer je taj filter uvijek u gorivu. Sto puno sam mjenjao filter goriva i nikad nisam imao problema na B6.  Mislim da na B7 ima neki fol oko tog filtera u gorivu da se preko dijagnostike treba podesiti ili sta vec.

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, dzoni said:

Sta znaci "naliti gorivo u filter" poslije zamjene filtera goriva? Stvarno mi ovo nije jasno. Pa kad se mjenja filter goriva, on je vec potopljen iliti "naliven" gorivom, izvadi stari, stavi novi filter i potopi ga u gorivo, i to je to.  Nije mi jasno kako je uopce moguce da u kucistu od filtera goriva, da nema goriva  Ne znam sta treba tu posebno nalijevati jer je taj filter uvijek u gorivu. Sto puno sam mjenjao filter goriva i nikad nisam imao problema na B6.  Mislim da na B7 ima neki fol oko tog filtera u gorivu da se preko dijagnostike treba podesiti ili sta vec.

Ne znam da li je kod svake b6 tako, ali na mom ukoliko se ne napuni do vrha kuciste filtera nece upaliti....Ili to ili preko VCDS manuelno aktivirati dva tri puta pumpu....E sad majstor koji je menjo filter je bio isto tako pametan kao ti sada pa je radio po svom....Ispraznio dva akumulatora covek i nije uspeo da upali auto-Jer ne treba nalivati filter s gorivom ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Jovan97 said:

Ne znam da li je kod svake b6 tako, ali na mom ukoliko se ne napuni do vrha kuciste filtera nece upaliti....Ili to ili preko VCDS manuelno aktivirati dva tri puta pumpu....E sad majstor koji je menjo filter je bio isto tako pametan kao ti sada pa je radio po svom....Ispraznio dva akumulatora covek i nije uspeo da upali auto-Jer ne treba nalivati filter s gorivom ;)

Covjece ja ti govorim da nije moguce da nema goriva u kucistu filtera razumijes li? Filter je uvijek potopljen u gorivo, objasni mi kako je moguce da nema goriva u kucistu? Jedino da ima neki kvar pa iz tog razloga nema goriva u kucistu. Ne pravim se pametan, normalno da filter mora biti u gorivu da bi auto upalilo, ali mi nije jasno kako nema goriva u kucistu, jedino da je ispumpo gorivo kad je vadio stari filter...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Covjece ja ti govorim da nije moguce da nema goriva u kucistu filtera razumijes li? Filter je uvijek potopljen u gorivo, objasni mi kako je moguce da nema goriva u kucistu? Jedino da ima neki kvar pa iz tog razloga nema goriva u kucistu. Ne pravim se pametan, normalno da filter mora biti u gorivu da bi auto upalilo, ali mi nije jasno kako nema goriva u kucistu, jedino da je ispumpo gorivo kad je vadio stari filter...
Vjer isprazni kuciste i ocisti ga malo dole na dnu pokupi ako ima sta prljavo, to i moj meho radi al onda nalije cisto gorivo i potopi ga

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, dzoni said:

Covjece ja ti govorim da nije moguce da nema goriva u kucistu filtera razumijes li? Filter je uvijek potopljen u gorivo, objasni mi kako je moguce da nema goriva u kucistu? Jedino da ima neki kvar pa iz tog razloga nema goriva u kucistu. Ne pravim se pametan, normalno da filter mora biti u gorivu da bi auto upalilo, ali mi nije jasno kako nema goriva u kucistu, jedino da je ispumpo gorivo kad je vadio stari filter...

Iskreno ne znam sta je ovaj radio kad je menjao...Moguce da je istocio prilikom vadjenje starog filtera da bi ocistio dno...Al kad sam se vratio po auto rekli su mi da ne mogu da ga upale,i cim smo rasturili filter bio je bukvalno pa suv...Gledao sam.po ytb, covek na golf 5 okrene kljuc i cuje se pumpa pozadi...Tako da i da je filter suv trebao bi da se napuni ako se taj postupak.ponavlja 3 4 puta...U toku sledece nedelje idem kod majstora da proveri pumpu....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sta znaci "naliti gorivo u filter" poslije zamjene filtera goriva? Stvarno mi ovo nije jasno. Pa kad se mjenja filter goriva, on je vec potopljen iliti "naliven" gorivom, izvadi stari, stavi novi filter i potopi ga u gorivo, i to je to.  Nije mi jasno kako je uopce moguce da u kucistu od filtera goriva, da nema goriva  Ne znam sta treba tu posebno nalijevati jer je taj filter uvijek u gorivu. Sto puno sam mjenjao filter goriva i nikad nisam imao problema na B6.  Mislim da na B7 ima neki fol oko tog filtera u gorivu da se preko dijagnostike treba podesiti ili sta vec.

Je al kad izvadis stari filter on je natopljen naftom, znaci fali koliko je on upio i onda je normalno da malo fali kad stavis novi pogotovo dok upije jer je suh. Tad se moze naliti. Ja to obavim dijagnostikom, samo pokrenem pumpu

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ovo se desava....Sad je upalio i nakon prvo verglanje(mozda zato sto sam 2 3 x vadio i stavljao kljic)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 hours ago, romano010 said:

Je al kad izvadis stari filter on je natopljen naftom, znaci fali koliko je on upio i onda je normalno da malo fali kad stavis novi pogotovo dok upije jer je suh. Tad se moze naliti. Ja to obavim dijagnostikom, samo pokrenem pumpu

 

Drugo je kad malo fali ili nema nikako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo konacno je pocela da "bruji" :D

 

 

 

 

Tako da pretpostavljam da je do nje bilo sve vreme....

E sad jel bolje uzeti neku polovnu,ili novu(Polcar) ? Mada cu sutra videti da l ima neki malo "bolji" proizvodjac...

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2