1 1
perk87

Kodiranje instrument table i ručice za putno računalo passat b6

Recommended Posts

Pozdrav,

Trebam uslugu prijenosa kilometraze sa stare instrumental table na novu i kodiranje ručice za putno računalo koja će se isto tako ugraditi.

Passat B6 Varriant 2007g

 

Imam cak i neki kabal za spajanje na komp, ako netko ima savjet kako sam probat jos bolje. Placam pice naravno default_smile.png

 

Zagreb i okolica

 

Moze ponude u inbox.

Hvala

 

Poslano sa mog P20 koristeći Tapatalk

 

 

 

 

 

94c8bd397bb526c72eb258b3a8a82098.jpgde2027d9843f23c74cce97916091680e.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Koliko ima stara tabla a koliko nova?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk


Stara 209000
Nova 229000

Kao što se vidi na slikama u prvom postu.

Poslano sa mog P20 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na zalost ne mogu ti pomoci, ovako da je obrnuto, iscitao bi ti eeprom, modificirali bi ti na jednom forumu i vratili bi ga nazad. Ovak kad je skidanje onda ne zele to raditi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na zalost ne mogu ti pomoci, ovako da je obrnuto, iscitao bi ti eeprom, modificirali bi ti na jednom forumu i vratili bi ga nazad. Ovak kad je skidanje onda ne zele to raditi
A onda cu se pomirit sa kilometrima, nego jel znas kodirat ručicu da mi bar radi?

Poslano sa mog P20 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/10/2019 at 3:44 PM, projektilski said:

Na zalost ne mogu ti pomoci, ovako da je obrnuto, iscitao bi ti eeprom, modificirali bi ti na jednom forumu i vratili bi ga nazad. Ovak kad je skidanje onda ne zele to raditi :D

Vec dugo i ja ovo zelim uraditi, ali kod mene je na starom klikometraza 310.000 a kad sam sam ubacio novi 290.000km pa zelio bih da postavim kako i jest 310.000km. Moze li se sta uraditi imam kineski crackovan VCDS moze li preko tog kabla=

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preko vcdsa ne. Ja sam napravio tako da sam kupio za 3 dolara eeprom reader i direktno na chipu napravio dump, poslao na jedan forum, rekao koje km zelim i oni su mi modificirali i vratili pa sam taj dump vratio nazad.



Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 hours ago, projektilski said:

Preko vcdsa ne. Ja sam napravio tako da sam kupio za 3 dolara eeprom reader i direktno na chipu napravio dump, poslao na jedan forum, rekao koje km zelim i oni su mi modificirali i vratili pa sam taj dump vratio nazad.



Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 

Aha. Da li bi nam mogao detaljnije pojasnit proces kao i link za eeprom reader da se poigram da vidim hocu li uspjeti? Pretpostavljam i to spajas na OBD konektor?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, izvadi se cluster (sat, tabla),i otvori se pa se iz nje iscita eeprom.

reader/writer

https://www.ebay.com/itm/USB-Port-24CXX-EEPROM-Programmer-Reader-Writer-to-24C1024-for-XP-VISTA-WIN7-New/153390268143?

ili

https://www.ebay.com/itm/USB-Programmer-CH341A-Series-Burner-Chip-24-EEPROM-BIOS-Writer-25-SPI-Flash-NEW/191674211030?

clip da ne moras odlemiti chip (IC Test Clips Socket Adpter)

https://www.ebay.com/itm/SOIC8-SOP8-Flash-Chip-IC-Test-Clips-Socket-Adpter-Programmer-Converter-150mil-UK/152345877308?

 

a ovo je thread gdje sam i ja zatrazio modificiranje eeproma

https://www.digital-kaos.co.uk/forums/showthread.php/517658-Passat-3C8920880G

 

Ovo sam ja radio za color cluster iz Passat CC ali mislim da je isti eeprom type i u red clusterima. Na tom forumu mozes postaviti pitanje pa ces dobiti odgovor. Najbolje je da znas koji je kataloski broj clustera kad pitas.

No sigurno postoje alati koji to mogu i preko OBD-a ali to onda moras naci nekog majstora koji ima adekvatan alat i platiti ga. Posto je meni cluster bio na stolu i htio sam nesto nauciti i isprobati sam isao sam na iscitivanja eeproma.

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram temu za bezveze, sat u passatu B6 mi krivo pokazuje obrtaje. Točnije pokazuje više, ali razmjerno. Znači sto je više obrtaja, više "laže". 

Auto je passat 2.0 tfsi 2006.g. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

može se i bez skidanja table iscitati eeprom, ali postoje više alata s kojim radim jer neide uvjek sa jednim, a u kompliciraniji skidam taho

 

uglavnom ako ti se da doći, mogu ti napraviti. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1