0
DangerousB

golf 5 potrosnja

Recommended Posts

golf 5 77kw 105ks imam problem sa potrosnjom goriva... naspem 30km goriva predjem 150kilometara i vec je na rezervi.. trosi ko lud i ako bord pokazuje prosjecnu potrsonju od 6-6,5 litara... A znam da sam prelazio vise sa 30km goriva! Auto ide sasvim normalno, nema dima, motor normalno radi... Ima li ko ideju sta bi moglo biit? 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam golfom 4 naspem 10l i predjem 200km,za 30km to je 15l pa kuda vozis gradska voznja ili otvorena?

Share this post


Link to post
Share on other sites
30 minutes ago, GTI-VR6-R32 said:

Ja sam golfom 4 naspem 10l i predjem 200km,za 30km to je 15l pa kuda vozis gradska voznja ili otvorena?

gradska i otvorena :) ma i ja sam primjetio prvo sam mislio da nije lose gorivo izmjenio 3-4 pumpe i opet isto! Jer znam kako je prije bilo predjem po 230 kilometara bukvalno iste rute vozim svaki dan nista drugacije nisam vozio.. majstor sumnja na dizne 

Edited by DangerousB

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 minutes ago, GTI-VR6-R32 said:

Dijagnostika i provjeris parametre dizni.

kakvi bi trebali biti parametri ? jel se moze naci negdje na netu? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni isti motor u golfu 4 trosi izmedu 4,6 do 6 litara na 100 km zavisi da li je otvorena cesta tad trosi najmanje na autoputu je oko 6 ako ga zalozim zna otici i na 7,5. Uglavnom s klimom trosi do 0,5 litara vise. Meni se cini da on tebi rasipa naftu oko filtera ili ti neka od dizni preljeva.

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, DangerousB said:

golf 5 77kw 105ks imam problem sa potrosnjom goriva... naspem 30km goriva predjem 150kilometara i vec je na rezervi.. trosi ko lud i ako bord pokazuje prosjecnu potrsonju od 6-6,5 litara... A znam da sam prelazio vise sa 30km goriva! Auto ide sasvim normalno, nema dima, motor normalno radi... Ima li ko ideju sta bi moglo biit? 

Meni je kod pumpe(u rezevroaru) bilo neko crevo(ili gumica) izvuceno pa je pri svakom kocenju iza mene bilo kao da je neko iz flase sipao....Vidi i maf(majstor mi je takodje reko da los maf senzor daje vecu potrosnju)....mni 2.0 140, trosi oko 5.5-6.5 na otvoreno....Dok je gradska 8-9 :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

bio sam opet sinoc kod majstora do mafa nije, nigdje nista ne curi! zamjenio mi je dizne pa cu vidjeti danas kakva ce potrosnja biti nasuo sam 30km goriva pa cu vidjeti hoce li opet na 150kilometara spasti kazaljka skroz

Share this post


Link to post
Share on other sites
0