3 3
dzoni

Klima slabo hladi Passat B6

Recommended Posts

Pozdrav,

Imam problem na Passat B6 sto se tice klime, klima je nedavno napunjena ali slabo hladi, treba minimalno 10-15 minuta da uopce pocne hladiti kada upalim auto i krenem u voznju koje je bilo cijeli dan na suncu, ali i kad pocne hladiti na maximalno postavljeno, nije to, to. Ne znam sta da radim, na dijagnostici nema greske. Inace svake dvije godine punim klimu kao sto i pravila nalazu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav dzoni,

Treba otic ponovo tamo gdje je klima punjena da se vidi koliko je plina u sistemu ( mislim da je 600 grama u b6). ako ima manje plina, negdje curi i treba pronac uzrok curenja. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne curi nigdje, cim se napunilo isto se desavalo, samo nije bilo odmah toliko vruce vani da se osjetilo kako slabo hladi.

Edited by dzoni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda je mozda problem u klapnama na klimatronicu, spoji ga na dijagnostiku...

Postoji mogucnost da ti je klapna ostala tako da vise ulazi vruci zrak

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, denis.sneller said:

Onda je mozda problem u klapnama na klimatronicu, spoji ga na dijagnostiku...

Postoji mogucnost da ti je klapna ostala tako da vise ulazi vruci zrak

 

Moguce je, spojit cu ponovo na dijagnostiku i pogledam. A sta ako je to u pitanju, kako rijesiti? Moze li se sta "kalibrirat" preko dijagnostike da se klapna "vrati"?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može se probat kalibrirat, evo video link kako: 

 

 

Ako to ne pomogne,  u dijagnostici vidjet koji motoric ne radi i zamijenit ga.

Sve ovo pod pretpostavkom da je klima ispravna, odnosno da ima plina u sistemu i da kompresor dobri radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, denis.sneller said:

Može se probat kalibrirat, evo video link kako: 

 

 

Ako to ne pomogne,  u dijagnostici vidjet koji motoric ne radi i zamijenit ga.

Sve ovo pod pretpostavkom da je klima ispravna, odnosno da ima plina u sistemu i da kompresor dobri radi.

Razumijem. Spojim na dijagnostiku pa postavim ovde. Hvala ti puno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam napunio klimu prekjucer, sustav je javio da ima 410g (dakle falilo je 190g) ali i nakon punjenja isto hladi slabo, nije da ne hladi ali i kad stavim na low mogu drzati mirno ruku na ventilacijskim resetkama i nece me boliti od hladnoce. Na Yarisu, isto godiste i isto automatska klima, na low hladi osjetno hladnije i nije postaje mi neugodno drzati ruku na resetkama klime.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nitko ne uzima slab kompresor kao moguci uzrok problema? Sve mi je bilo isto kao pokretacu teme, punio pa opet slabo hladi, nekad ne hladi nikako.. Novi kompresor i sve 5, hladi uvijek i jako.

Poslano sa mog ANE-LX1 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, tog se bojim. Koliko kosta kompresor? Jos mi par stvari fali pa da sam sve promjenio na autu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

U BIH kompresor klime za B6 dodje oko 330km OEM nov. 

slika-2033814-5cf947e32fc97-velika.jpg

Edited by VWTDI

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Zg sam platio 1650kn zamjenski, sa ugradnjom, Hrastinski. Prije sezone. Ova BIH cijena je odlicna za original

 

Poslano sa mog ANE-LX1 koristeći Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja kad sam bio kod majstora za klimu imao sam negdje oko 300g i kaze moramo napuniti jos oko 900g cini mu se ali prvo ce testirati kakav je kompresor tj. njegovo stanje i kaze ma super za godine starosti kompresor je na 70 % i napunio plin i zasada nesmijem staviti na 19 npr ako palim klimunego na 24-25 jel zena odmah prigovara da je prehladno u autu. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

taj faking aparat ima i manometre koji kzu neke tlakove... i ti tlakovi sve govore o samom kompresoru a i sistavu... Diagnostika kod novijih isto to ocitaje plus temp iza isparivaca koja je bitna... Kod ispravnog sutava zna bit i 2c iza isparivaca.

Kompressori su mana vec od golfa 5 pa dalje

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 hours ago, AUTOFREAK said:

taj faking aparat ima i manometre koji kzu neke tlakove... i ti tlakovi sve govore o samom kompresoru a i sistavu... Diagnostika kod novijih isto to ocitaje plus temp iza isparivaca koja je bitna... Kod ispravnog sutava zna bit i 2c iza isparivaca.

Kompressori su mana vec od golfa 5 pa dalje

E tako je da. Kako ga provjerava tako nekakve kazaljke skaču ljevo pa desno i onda par puta i onda kaže puni to je super. Mislim da je to neki Bosch aparat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem sa klimom na passatu b5.5, neradi ventilator na kileru, struje ima do ventilatora kada je upaljena klima i kada je na Econ a nema kada je na off, sad meni zanima dali triba imati struje kada je na econ ili samo kada je upaljena klima, inace klima hladi ali kao da nema dovoljno "snage" da upuse u kabinu, problem se javlja i kada je auto na leru, klima radi neko vrijeme i onda se ugasi, kada krenem vozit opet se upali. Ako je neko ima slicnu situaciju da podijeli iskustvo, sutra cu u mehe ali neznam oce li on moci sta oko klime, ako ne, onda se upisat kod klimica pa cu mozda doci na red do kraja ljeta

Poslano sa mog FRD-L09 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako ne radi ventilator nemoze ni klima raditi kako triba. Za prvu ruku udari s necim po malom ventilatoru jer cesto samo zablokiraju

Poslano sa mog LG-H870 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

To mi je jasno, ali me zanima dali ventilator triba radit i kad je klima upaljena i kad je na ECON tj obicna ventilacija

Poslano sa mog FRD-L09 koristeći Tapatalk

Mozda ima kakvi modul sta upravlja sa tim pa da se nije on zbrka

Poslano sa mog FRD-L09 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, sink.as said:

To mi je jasno, ali me zanima dali ventilator triba radit i kad je klima upaljena i kad je na ECON tj obicna ventilacija

Poslano sa mog FRD-L09 koristeći Tapatalk
 

Mozda ima kakvi modul sta upravlja sa tim pa da se nije on zbrka

Poslano sa mog FRD-L09 koristeći Tapatalk
 

Da da, ventilator mora raditi non stop i na jednom i drugom modu. Meni kad je naređeno na econ tipa 19 ventilator puše strašno a kad naredim na klimu isto puše jedino slabije malo zato jel naredim tipa na 25. U svakom slučaju ventilator mora puhati

Share this post


Link to post
Share on other sites

E to me zanimalo posto ni meho nije bio siguran, znaci u mom slucaju ventilator 99%, samo cu mu reci da ga proba na "zivu" struju da budem siguran

Poslano sa mog FRD-L09 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 hours ago, sink.as said:

E to me zanimalo posto ni meho nije bio siguran, znaci u mom slucaju ventilator 99%, samo cu mu reci da ga proba na "zivu" struju da budem siguran

Poslano sa mog FRD-L09 koristeći Tapatalk
 

Ja ti imam u ljevom kutu mislim 5 ili 6 crtica za pojačati i stišati ventilator, tako i ti bi trebao i tu možeš probati isto dali reagira. Mora se pojacavati i stišati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je i kod mene sta se tice crtica ali je ventilator nepokretan... ovih dana je u mestra pa cemo vidit

Poslano sa mog FRD-L09 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 3