3 3
Benjamin

Golf 4 problemi s paljenjem

Recommended Posts

Pozdrav!

Radi se o golfu 4 2001 godište benzinac 55 kW.Imao je dosada problema sa paljenjem uvijek je iz druge palio kada

bi malo duže odstajao,ali sada kompletno ne pali.Akumulator sam provjerio ispravan je kao i osigurači,ostala elektrika radi.Da li je u pitanju

anlaser ili nešto drugo ili sam još nešto predvidio neznam.Cijenio bi bilokakvu pomoć i prijedloge.

Dolje je link sa videom.

 

https://files.fm/u/m6sj33p8

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel sigurno akumulator ispravan? Koliki napon pokazuje dok verglaš?

Share this post


Link to post
Share on other sites

11.93 V dok je auto ugasen.Neznam sutra ću provjeriti jos jednom sve i probat

sa krokodilkama upaliti preko drugog auta danas ih nisam imao kod sebe.

Edited by Benjamin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne puniti alternator,sa upaljenim autom treba da bude 14,2-14,4 a kada je ugasne 12,5.

Na alternatoru zamjeni regler i diode i lezajeve kada ga vec skidas,dopuni ili zamjeni akumulator i alnaser isto uradi i ima da pali na pola kljuca.

Ispod imas sve kako se mjenja.

 

 

Edited by GTI-VR6-R32
  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ne puniti alternator,sa upaljenim autom treba da bude 14,2-14,4 a kada je ugasne 12,5.
Na alternatoru zamjeni regler i diode i lezajeve kada ga vec skidas,dopuni ili zamjeni akumulator i alnaser isto uradi i ima da pali na pola kljuca.
Ispod imas sve kako se mjenja.
[/url]  
 
Što ako ti pokazuje 13.8 sa upaljenim autom. Ja sam bas neki da provjeravao svoj.

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Puni dobro,ali savjet ti dajem da provjeravas cesto,ako padne ispod 13.8V onda ti ne puni aku dovoljno,ali bolje uradi to da zimu sacekas spreman.

10-13.jpg

Moto-tablica.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet problemi sa paljenjem :glavomuzid naime prvo jutarnje paljenje upali ko mina,i poslije vozanja od 5 min do praone i poslije pranja ,auto malo duze zavergla nekada do 2-3 sekunda golf 4 tdi 66kw sta bi moglo biti da nije kojim slucajem onaj famozni relej 109 pri kraju???

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 3