2 2
mobrado5

Hrdja na turbini // Arteon (novo vozilo), odbijeno jamstvo

Recommended Posts

Pozdrav,

 

Da li je netko imao ovakva iskustva? Hrdjav dio turbine, odbijeno jamstvo.

 

Usporedio sam na par drugih Arteona koji imaju po 30-50k km, stari oko godinu dana - kod njih taj dio turbine izgleda kao nov.

 

Dakle, radi se o novom vozilu, ne rabljenom itd.

 

Thnx4e1fa6f884d296430c1b133d70c49405.jpg

 

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ha sve jedno.. auto je stajao u salonu tipa 2-3 mjeseca, a drugi su vozeni po razlicitim vremenskim uvjetima, parkirani i vani i u garazi - kao novo.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Smijem li pitati sto je bitno ako je vani hrdjavo ? Ako turbo radi kako treba ne bitno je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj WD-40 da to skines prsni malo :D,kada hrdja Mclaren 12C moze i VW ?

Edited by GTI-VR6-R32

Share this post


Link to post
Share on other sites
Smijem li pitati sto je bitno ako je vani hrdjavo ? Ako turbo radi kako treba ne bitno je.
Pa ako se korozija javlja nakon nepunih godinu dana, zar zbilja mislis da nece prodrijeti dalje i da taj dio moze trajati zivotni vijek vozila?

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pa ako se korozija javlja nakon nepunih godinu dana, zar zbilja mislis da nece prodrijeti dalje i da taj dio moze trajati zivotni vijek vozila?

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk

Nije godinu dana, auto je kupljen prije 2 mjeseca i dobio sam ga takvog. Ali kazem, covjek iz VW hrvatska (dakle ne dealer ili servis) kaze da je to ok. Ali uvazeni gospodin ima i drugih provala koje bas nemaju uporiste u, prije svega, logici, a onda i drugim stvarima..

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Smijem li pitati sto je bitno ako je vani hrdjavo ? Ako turbo radi kako treba ne bitno je.
Ok,ti kupi novi auto tog cjenovnog ranga pa nek ti hrdja bude ok

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti je odbijeno jamstvo možeš se ''slikat'' ili potrošit  ''malo'' novčića i krenut u pravnu bitku, što opet ne osigurava da ćeš izvuć  ''pobijedu'' na kraju.

Zato je bitno imat jako dobre odnose sa ovlaštenim servisom pogotovo ako si njihov dugogodišnji korisnik, onda su u stanju pod i izvan garantnog roka priznat svakojake ''gluposti''.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ako ti je odbijeno jamstvo možeš se ''slikat'' ili potrošit  ''malo'' novčića i krenut u pravnu bitku, što opet ne osigurava da ćeš izvuć  ''pobijedu'' na kraju.
Zato je bitno imat jako dobre odnose sa ovlaštenim servisom pogotovo ako si njihov dugogodišnji korisnik, onda su u stanju pod i izvan garantnog roka priznat svakojake ''gluposti''.
Jos uvijek vjerujem da ce razum prevladat. Tuzit naravno ne mislim, jednostavnije je platit par billboarda i nabrojat ukupno 18 reklamacija koje sam imao/imam na novom vozilu...

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jos uvijek vjerujem da ce razum prevladat. Tuzit naravno ne mislim, jednostavnije je platit par billboarda i nabrojat ukupno 18 reklamacija koje sam imao/imam na novom vozilu...

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Ozbiljno? 18 reklamacija?

Ocito si dobio primjerak iz međusmjene

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ozbiljno? 18 reklamacija?

Ocito si dobio primjerak iz međusmjene

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk

18 bulleta ukupno, tako je.

Naravno, bez gluposti tipa sicevi su mi tvrdi, volan mi je premali i slicno tome.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Piši direktno u vw u Njemačku, i kasnije njima i sve proslojedi, a nakon toga i boljim auto časopisima po EU.
Super im je to reklama!!
Baš bi bilo zanimljivo vidjeti da li bi vlasnik salona da toliko para za takav auto pa da Dacia izgleda bolje??

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/18/2019 at 2:10 PM, mobrado5 said:

18 bulleta ukupno, tako je.

Naravno, bez gluposti tipa sicevi su mi tvrdi, volan mi je premali i slicno tome.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 

Daj napisi nam tih 18 reklamacija da znamo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa cuj nista "kriticno", samo sve sto ne prilici novom automobilu, tipa:

- ispucana plastika za stop svijetlima (zamijenjeno)

- kvrcka/zvecka plastika u vratima/prednjoj armaturi (djelomicno rijeseno)

- zujanje u zvucnicima zavisno o pustanju/davanju gasa default_biggrin.png (to sam zadnji put cuo kod bmw kockica, golf 2 itd)

- sam od sebe javi gresku na acc/line assistu (kako dodje, tako prodje)

- nasao sam neki zuti gumeni cepic ispod poklopca motora, vw claima da to nije od auta.. sad bi tu bilo primjereno staviti link na vojko v - kako to.. netko.me sabotira lol

- gepek mi se 3x sam od sebe otvorio

- vec spomenuta hrdja na turbini

- pucketanje iza digitalnog cockpita (kazu neki relej.. kao noramalno.. okej.. sad zamislite da vam doma tak televizor ili mob pucketaju)

- itd.

 

I za sada se svi drze neke defenzivne pozicije, ali ok, nastavljami iza produzenog vikenda. default_smile.png

 

 

Ugl, prodali su mi ocito Daciu Logan koja izgleda kao Arteon.

 

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 hours ago, mobrado5 said:

Pa cuj nista "kriticno", samo sve sto ne prilici novom automobilu, tipa:

- ispucana plastika za stop svijetlima (zamijenjeno)

- kvrcka/zvecka plastika u vratima/prednjoj armaturi (djelomicno rijeseno)

- zujanje u zvucnicima zavisno o pustanju/davanju gasa default_biggrin.png (to sam zadnji put cuo kod bmw kockica, golf 2 itd)

- sam od sebe javi gresku na acc/line assistu (kako dodje, tako prodje)

- nasao sam neki zuti gumeni cepic ispod poklopca motora, vw claima da to nije od auta.. sad bi tu bilo primjereno staviti link na vojko v - kako to.. netko.me sabotira lol

- gepek mi se 3x sam od sebe otvorio

- vec spomenuta hrdja na turbini

- pucketanje iza digitalnog cockpita (kazu neki relej.. kao noramalno.. okej.. sad zamislite da vam doma tak televizor ili mob pucketaju)

- itd.

 

I za sada se svi drze neke defenzivne pozicije, ali ok, nastavljami iza produzenog vikenda. default_smile.png

 

 

Ugl, prodali su mi ocito Daciu Logan koja izgleda kao Arteon.

 

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

 

 

 

 

Ja te sasvim razumijem i mislim da si cak i previse tolerantan na sve to, meni bi takve stvari smetale i na mom autu starom 12 godina, a kamo li na novom i na Arteonu. Pa to je premium luksuz klasa i jos novo auto. Po svemu, kao da je taj auto imao neke probleme u proizvodnji jer svi ti simptomi upucuju da bas nije uredno "sklopljen".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomalo. Znaju to i oni. A meni nije problem platit 10ak jumbo plakata ili jednu finu face kampanju.. no, siguran sam da ce biti razumni.

Btw - dosta ljudi koji imaju slicne probleme sa markom xy, modelom xy, ne reklamiraju jer naprosto smatraju da nece nista postic, pa i to malo daje krila pruzateljima usluga, proizvodjacima da sa onima koji se zale idu na iscrpljivanje. No kao sto rekoh, pomalo.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fakat sramota. A da probas otici u drugi servis? Tipa Zubak.

Cinjenica je da su po tim servisima debili na granici retardacije, i onda te takav prči i govori ti da je to sve normalno na novom autu od, ne znam, 50k eura.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Fakat sramota. A da probas otici u drugi servis? Tipa Zubak.

Cinjenica je da su po tim servisima debili na granici retardacije, i onda te takav prči i govori ti da je to sve normalno na novom autu od, ne znam, 50k eura.

Nije do servisa, oni su korektno tu odradili. Uvoznik radi probleme.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Garanciju mora odobrit VW-D, pogotovo veće zahtjeve, gdje se pismeno njemcima šalje detaljan opis problema.

Može i HR posrednik to odobrit , ali nije ''lud'' da riskira kasnije u dogovorima sa VW centralom ako mu odbiju pa će sve ići na njegov trošak.

HR uvoznik je samo posrednik, većini se neda zezat s time osim ako nije česta greška pa ima više reklamacija za istu stvar, jer ima hrpa papirologije, dopisa, ovog-onog,

Sudjelovao sam u jednom  slučaju gdje se za Polo GTI u garantom roku tražila komplet nova DSG  getriba.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ha cuj, najskuplje je da platim xxxx impresija na facebooku ako se ogluse. :)

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, kostolomac_cro said:

Garanciju mora odobrit VW-D, pogotovo veće zahtjeve, gdje se pismeno njemcima šalje detaljan opis problema.

Može i HR posrednik to odobrit , ali nije ''lud'' da riskira kasnije u dogovorima sa VW centralom ako mu odbiju pa će sve ići na njegov trošak.

HR uvoznik je samo posrednik, većini se neda zezat s time osim ako nije česta greška pa ima više reklamacija za istu stvar, jer ima hrpa papirologije, dopisa, ovog-onog,

Sudjelovao sam u jednom  slučaju gdje se za Polo GTI u garantom roku tražila komplet nova DSG  getriba.

 

 

Pa ta "zajebancija", papirologija, administracija je uracunata u cijeni auta! Pa bilo koji danasnji auto realno ne vrijedi ni pola para od cijene, realno. Cijena se nabije na marku auta, cisti marketing i konzumerizam. Pa VW prekidac za rucnu u ovlastenom 50€ a kineski na ebayu 2€. OK ovaj originalni je sigurno bolji, ali 20x razlika u cijeni halooo. Pa i taj originalni crkne nije ni on vjecan.  Cijena novog Golfa je ista u posljednjih 20 godina, a koliko se trosak proizvodnje smanjio u tih 20 godina? Skoro sve roboti rade. Tako da, ta "zajebancija" je placena prilikom kupovine auta, zato se i zove garancije. Da auto nema garanciju bilo bi 30% jeftinije. Nevjerovatno je to koliko sam procitao prica kako ljudi imaju problema sa NOVIM autima. Postala je rijetkost da se pojavi neko da nista ne reklamira u toku garantnog roka.  Ali skuplje dodje to "ganjanje" i hodanje do ovlastenog i istrajnost da se rijesi problem. Gubis vrijeme fakticki, i opet je neizvjesno hoce li priznati garanciju. Mislim da ovdje nije stvar ni para, covjek je kupio novi Arteon i ima para sigurno da to rijesi o svom trosku, ali pitanje je korektnosti i casti. To je cega danas nema. Para ima, ali postenja nema.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo na turbu je sasvim normalna pojava kad se motorni prostor opere. jer je takav materijal ( hint diskovi nakon pranja - povrsinska hrđa) i apsolutno nema niti ce imat ikakve posljedice kasnije na rad turbine 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 23. 06. 2019. at 1:07, dzoni said:

Pa ta "zajebancija", papirologija, administracija je uracunata u cijeni auta! Pa bilo koji danasnji auto realno ne vrijedi ni pola para od cijene, realno. Cijena se nabije na marku auta, cisti marketing i konzumerizam. Pa VW prekidac za rucnu u ovlastenom 50€ a kineski na ebayu 2€. OK ovaj originalni je sigurno bolji, ali 20x razlika u cijeni halooo. Pa i taj originalni crkne nije ni on vjecan.  Cijena novog Golfa je ista u posljednjih 20 godina, a koliko se trosak proizvodnje smanjio u tih 20 godina? Skoro sve roboti rade. Tako da, ta "zajebancija" je placena prilikom kupovine auta, zato se i zove garancije. Da auto nema garanciju bilo bi 30% jeftinije. Nevjerovatno je to koliko sam procitao prica kako ljudi imaju problema sa NOVIM autima. Postala je rijetkost da se pojavi neko da nista ne reklamira u toku garantnog roka.  Ali skuplje dodje to "ganjanje" i hodanje do ovlastenog i istrajnost da se rijesi problem. Gubis vrijeme fakticki, i opet je neizvjesno hoce li priznati garanciju. Mislim da ovdje nije stvar ni para, covjek je kupio novi Arteon i ima para sigurno da to rijesi o svom trosku, ali pitanje je korektnosti i casti. To je cega danas nema. Para ima, ali postenja nema.

Jasno da je sve ''unutra'', zato i zastupnik ''puše na hladno''  dok nema ( ako je uopće poslao zahtjev u VW ) potvrdu od VW-a.

Dario je dobro napisao, na tu površinsku ''hrđu'' teško da će ostvarit garanciju, moguće da je motorni postor bio opran onak ''fušerski'' uzet perač  i deri ..... ( što se kod  motornog prostora nikad ne radi, jer postoje  druge opcije pranja motora gdje takoreć voda se ne koristi )

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2