3 3
Amon 780

Golf V MFD

Recommended Posts

Pozdrav! Imam klasičan problem s putnim računalom, gube mu se slova na vrućini. Riječ je o kod Volkswagen Golfu V, 1.9 tdi s putnim računalom kao na slici u prilogu (jedna je po noći, kad je hladnije i bude sve u redu, druga fotka je s sunca, kad se ništa ne vidi). Zanima me što napraviti? 1) Izvaditi klaster, vidjeti kod/šifru i naručiti MFD tj. mali display s neta za taj klaster i zalemiti novi ili 2) kupiti novi klaster i uštekati novi. Dali je potrebna neka dijagnostika, pasta i programiranje ili se samo mehanički promijeni? Pokušao bih uštedjeti cca 500-700kn pa samostalno riješiti taj problem, jer traže 1200kn u Zagrebu a displaya ima za 200-500kn. Molim za pomoć i savjet stručnjaka, hvala puno :) 

20190613_150713.jpg

20190512_003209.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj ti je savjet da nađeš tablu sa velikim ekranom i samo ukodiraš.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, mur3633 said:

Moj ti je savjet da nađeš tablu sa velikim ekranom i samo ukodiraš.

Ma htio bih da bude na tvorničkim specifikacijama, zamijeniti ili popraviti ovaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kupi drugi ..to ti je ziher.nemoj puno se dvoumit,imat ćeš novo i radit će..a ako budeš nešto kemijo ....ko zna koliko ce trajati.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 24. 06. 2019. at 10:39, Ari0306 said:

kupi drugi ..to ti je ziher.nemoj puno se dvoumit,imat ćeš novo i radit će..a ako budeš nešto kemijo ....ko zna koliko ce trajati.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 

Kod zamjene klastera s drugim/novim, jel potrebno neko programiranje, spajanje na laptop, ili samo uštekam novi i on odmah povuče i prikaže stare podatke o kilometraži i ostalom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam siguran,al mislim da se stavi i da bi trebalo raditi bez programiranja.....al nisam ziher.

 

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Dario_7R said:

svaki se treba kodirat 

Cak i ako je potpuno isti serijski kod klastera?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, svaki se mora kodirat, nemoze sam nista povuc, eh da se moze tako kako si zamislio

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 3